Неизбежна самоотбрана

vanko

Редовен Потребител
Както твърдят мислителите класици,либерализмът предполага,че легитимността на държавата се основава на нейната способност да защитава индивидуалните права на гражданите,като същевременно с това държавната власт трябва да е ограничена от закона.Едно от фундаменталните права които трябва да бъдат защитени, това е правото на частна собственос.И щом държавата не може,аз мога,и вече съм си го решил за себе си.Нека влезе през ноща в дома ми с цел обир или каквото и да е друго пък да видим как ще излезе.
Защото предпочитам 12 да ме съдят,отколкото 6 да ме носят :-\
 

DANNY

Редовен Потребител
@didarai Без да се засягаш, нищо лично :-[

Някакси сами даваме "хляб" на зловредни журналисти с подобни вероятности от тип "Какво би станало, ако....."!
Какви версии развиваш и теоритизираш за КНО на улизцата и какво би станало на улицата?!
Ние /аз поне/ не искам КНО на улицата!!!!
Аз не съм говорил, а виждам, че и повечето колеги също, за КНО на улицата!
НИЕ ГОВОРИМ САМО И ЕДИНСТВЕНО ЗА КНО ВЪВ ВКЪЩИ, ЗАД МОЯТА/ТВОЯТА ВХОДНА ВРАТА!

...Като че ли някой ни е питал, какво искаме или как да напишат нов закон...
Водиме обикновена дискусия, кой за какво мечтае!
:cheers:


Хайде стига толкова, че ни станаха голями досиетата!
Оня "Гост", който седи само и чете в тая тема вече ни е "прономеровал и прошнуровал" ;)


............................................
Етого, цял ден не излезе от темата :crazy:
Clip-12.jpg
 

didarai

Редовен Потребител
Не се засягам ;),но и аз не съм говорил за КНО по улиците.Улица май няма никъде в моя пост ??? ,но и да има не е важно.В Аржентина ако имаш КНО трябва като го носиш по улицата(тук вече има улица ;) ) по закон да се вижда.(така беше преди години не знам сега как е).Скрито може да се носи по закон само оръжието на тайни агенти и полицаи.Идеята е че като го показваш(оръжието) не мислиш нищо лошо,а ако е скрито мътиш нещо.Държави много ,закони най-различни.Да не забравяме ,че ние до преди 20-тина г. въобще нямаше шанс къвто и да е нормален гражданин да има КНО.Все още държавата е свободна и можем да си обсъждаме каквото и където си поискаме па било и публично.
Хляб от нашия точно форум по въпроса надали ще изкарат журнолята ;) .Има си къде-къде по-по форуми по този въпрос,пък и на тях не им трябват форуми, факти/истини ,очевидци и подобни за да си спретнат материялче.
 

cdman

Администратор
Andy Iron написа:
Това също върши работа. С него не могат да ти повдигнат обвинение по чл.339 (за незаконно притежаване на оръжие).

Това е чудно оръжие за самозащита - само дето е скъпичко - струва около 1000лв и се издава персонално на лицето което го купува.

удобно е за определени ситуации - американските полицаи задължително ходят с по едно такова и го ползват много по често от огнестрелното си оръжие.

Иначе за престъпниците които нахлуват в чужди къщи - решението е това:
http://www.metacafe.com/watch/an-WytO4Y ... survivors/

ключов момент е в 1:34 - когато Скалата (Дуейн Джонсън) казва :) трепем наред - после господ да си ги раздели на добри и лоши!
 

DANNY

Редовен Потребител
И аз го харесвам но цената е.... По-американска от възможностите ни :-\
Имаше още един диваийс за самоотбрана, който стреляше с топки за голф. Направо чупи ребра! :yes:
Имаше ги в два варианта с единична стрелба и с пет изстрела.
Но сега немога да го намеря. Помня, че и неговата цена не бе малка но не си спомням колко точно :pardon:
Казваше се нещо от рода на punisher или нещо такова ???
 

bor1968

Потребител
DANNY написа:
Хайде стига толкова, че ни станаха голями досиетата!
Оня "Гост", който седи само и чете в тая тема вече ни е "прономеровал и прошнуровал" ;)

Етого, цял ден не излезе от темата :crazy:

Хич не ми дреме кой ме следи. Моето мнение по въпроса съвпада с това на по-големия процент от хората в тая държава.
И народните избранници са в парламента за да изпълняват волята на народа! Така, че ако има някой да слухти, да вземе да информира какво мислят хората.

ПП. Дани, понеже още от начало разбрах мнението ти по въпроса, бях учуден, че се колебаеш дали има смисъл от притежание на оръжие за самозащита, понеже някой може и да си превиши правата. А че правилата трябва да са ясно регламентирани - съм съгласен.
 

shooter

Потребител
Тейзъра не винаги е добро решение както каза cdman

Но в някои страни има така нареченото травматично оръжие
то си е огнестрелно, но проектила е гумен / независимо от това е 80 - 90 дж./
и би могло да има добър психологичен и физиологичен ефект
друг е въпроса, че при дрогиран или напит нападател
може да не е толкова ефективно, както е тейзъра

Съвсем друг е въпроса, че днешните управници
са ни оставили две алтернативи и толкова /1.Бит, е..н, убит или - 2. В затвора/
това е както се вижда неприемливо за все повече българи
и ще трябва да помислят по въпроса /управниците/
щат не щат /ако успеем да ги принудим да мислят и за нас/
но не съм оптимист за решенията им

единствената сила е в ръцете на гражданското общество и ще трябва да го изградим
независимо от това, че сме свикнали да се оправяме по единично
много ни е трудно да излезем от този модел на мислене- там е проблема
 

DANNY

Редовен Потребител
Това "оръжие" за самоотбрана за което аз говорех бе реално също нещо като "огнестрелно"
Зареждаше се с ловен /празен от олово/ патрон а отпред се натиква топка за голф.


------------------------
Това изглежда по-компактно и по-надежно
http://www.youtube.com/watch?v=5IvqwfNx ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=hX1a1jlMGGU&NR=1
 

didarai

Редовен Потребител
DANNY написа:
..
Имаше още един диваийс за самоотбрана, който стреляше с топки за голф......
Казваше се нещо от рода на punisher или нещо такова ???
Punch на Manurhin.Не получи разпространение дори сред силите на реда за което е направен.Има и едноцевни варианти за граждани,но тва се води травматично оръжие и за тук не става.
61027.gif
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Закона си признавам, че не съм го чел.
Но от прочетенето тук оствам с впечатление, че повечето хора искат ясна дефиниция на някой термини в него.
Примерно "Неизбежна самоотбрана" - Какво става, ако в къщи те нападнат с брадва или нож и ти го гръмнеш със закония 45-ти калибър пистолет. Аз мисля, че услужливи адвокатчета ще кажат, това не е неизбежна смоообрана щом пристъпника е с нож или брадва, а ти си с огнестрелно. Така, че всичко е въпрос на тълкуване от страна на правосъдието. И пак ще те искарат виновен в собоствения си дом. И другата крайност влизат две хлапет в двора на възрастен чичка да си откъснат две ябълки/висички сме го правили/ и той вади ловната пушки е напълва задниците със сачми. Или недай боже по-лошо.
 

Loki

Потребител
Май дискутирате в грешна посока- въпроса не е облекчаването на придобивката на КНО, а законовите последствия след използването в дадена ситуация. Не само на КНО. Именно ситуацията трябва да се преразгледа! Ако се облекчи режима на придобиване всякви идиоти ще почнат да го разнасят в джобовете.. (не че сега не е така.. :-\)
Днес на спирката на хотел Плиска- една от най-оживените в Сф, видях ултрацърен, брадясал мангал (поне се беше сресал :D), с кални обувки, разръфан пуловер и полирано от мърсотия яке с нашивка "ОХРАНА", да носи демонстративно яка ютия (доста по-сериозна от Макаров!) в кобур нарочно изваден върху якето и пуловера... Оглупех! Кой да му е..а майката е поверил пищов на тоя обитак, който сигурно не може да си напише името и пази някой градски кенеф... :eek: :crazy: :crazy: :crazy:....
 

ininia

Потребител
ФТКС
Малко офтопик от мен,но свързан с темата.
В неделя ходих до вилата за пръв път от преди нова година.Добре,че имам СОТ!Къщата не беше разбита,но двора и около нея беше ошушкано яко.
Задигнати са 2 големи варела,няколко малки бидончета де що метал имаше.От терасата са задигнали една стара готварска ел.печка и строителната количка.Само дето не са счупили прозорец да влезнат вътре.Били са с бус или камионетка и според мен 4 човека - за подадат над оградата печката са нужни по двама отвътре и отвън.Всичко е станало след стопяването на снега - следите от гуми личаха ясно.
Явно е било навсякъде - всички съседи се оплакват.Най-много са пострадали тези без Сот.
Отказах се да ходя в полицията.Съседа с който говорих ми каза че е безпредметно.Даже не са искали да приемат молбата му.
Това е положението по света и у нас. :eek:
 

vanko

Редовен Потребител
Loki написа:
Днес на спирката на хотел Плиска- една от най-оживените в Сф, видях ултрацърен, брадясал мангал (поне се беше сресал :D), с кални обувки, разръфан пуловер и полирано от мърсотия яке с нашивка "ОХРАНА", да носи демонстративно яка ютия (доста по-сериозна от Макаров!) в кобур нарочно изваден върху якето и пуловера... Оглупех! Кой да му е..а майката е поверил пищов на тоя обитак.

Тоя ли беше бе Локи ! :D
 

andro

Потребител
Добре ,ще крадат ,крадат и няма да остане за крадене .Колко е България .Какво следва после?Хора за които това станал нормален начин за препитаване и необезпокоявани докъде могат да стигнат?Боя се,че може да дойде време щом държавата не може и няма желание да се справи, наистина потърпещите да вземат нещата в свои ръце.И има начин ,защо не направят цигани полицаи ,даже мисля че има такиви.Просто да отберат по интелигентни момчета ,не вярвам да са толкова глупави че да изберат да живеят като събратята си пред една по добра алтернатива.
 
A

Anonymous

Гост
Че кой ще е тоя циганин , дето ще бачка за 6- 700 лв на месец . Те по толкова харчат на вечер за ядьенье , пиенье и курви . Ремонти на къщи се правят всяко лято за по 30 -35000 лв. Не знам дали не са по обзаведени и от мнистрите . Това при положение , че никой никъде не работи . :p
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Добре ,ще крадат ,крадат и няма да остане за крадене .Колко е България .Какво следва после?Хора за които това станал нормален начин за препитаване и необезпокоявани докъде могат да стигнат?Боя се,че може да дойде време щом държавата не може и няма желание да се справи, наистина потърпещите да вземат нещата в свои ръце]
Много меко си го казал andro,но съм съгласен че не е добре да говорим тука за крайни мерки, че иначе такива ми иде да ги наприказвам и аз ама се здържам ама наложи ли се народа оправя положението .... :rambo:
И има начин ,защо не направят цигани полицаи ,даже мисля че има такиви.Просто да отберат по интелигентни момчета ,не вярвам да са толкова глупави че да изберат да живеят като събратята си пред една по добра алтернатива
ами ако са по интелегентни ще имат и акъла да разберат, че няма държава и закони които пък да ги защитават от тези от които уж се разграничават получава се една такава ситуация :-X
И преди сме си го казвали и мислели, преврат трябва ама дали военен или граждански не знам и първото нещо след него всички ония наши велики, самовлюбени, мили, медиини джуджета и мижитурки които ни опряваха през годините в панделата да не кажа друго ;) Пак взех да си мисля разни неща със смесени чувства, отивам да пия една ракия ;) :cheers:
 

Termina4

Потребител
Моята вила също бе разбита Аз като един прост гражданин знам повече и от полицията само от огледа... Били са трима и навсякъде си бяха оставили някакви оръжия-брадви, тесли и чукове(взети от келера) ! Решили да си починат и да хапнат малко и са се приготвили ако някой дойде
Страшно е да си помислиш че може да ги завариш
Немисля че нещо може да ти помогне.
Имаше случай едни приятели бяха хванали някакви мангали да крадат и ги смляли от бой-познайте какво стана Полицията разпитва крадците и те автоматично стават свидетели
и жертви вместо крадци... :wall:
 

andi

Редовен Потребител
Порочния омагьосан кръг е търпимостта към беззаконието .
Честно си признайте - колко от вас когато са свидетели на някакво престъпление са си нарушили рахатчето и са се обадили в полицията ???
 
Нагоре