Моят автомобил.

delpx

Потребител
milen milkov написа:
Благодаря колеги - но мисля че ще я взема . Кола 2000-ната година за 1500 лв със сменени консумативи и всички екстри мисля си струва да се пробва човек пък каквото излезе ;)

Както казва един приятел нема нищо лошо в кола с десен волан само трябва да свикнеш да не плюеш жената ;) :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Аз съм живял и шофирал доста време в държава с обратно движение, където колите са с "обратни" волани.
По принцип е лесно да привикнеш да сменяш скорости с лява ръка и прочие промени в навиците на шофиране.
Но тук никога не бих си взел кола с десен волан.
За мен шофирането на кола с десен волан в държава с дясно движение си е сериозно приключение и създава много неудобства.
А вариянта за преоборудването на колата и обръщането от десен на ляв волан е наистина много скъпо и за мен е неоправдано.
Всеки сам си решава ;)
 

venciru

Редовен Потребител
andi написа:
пролем е да се изпреварва само по тесен планински път с чести завои .
Е няма как да се съглася с това! На равен, прав път е да не кажа мноооого по-опасно. Караш зад рейс или камион, движещ се с 85км/ч. Зад теб има 5 коли. Какво правиш? Ако се изнесеш дори и малко за да погледнеш дали изпреварването е възможно, най-малкото което може да ти се случи е да ти отнесат огледалото. Казах най-малкото ;). Оставаш малко по-голямо разстояние м/у теб и предния и.......вече някой от задните е вече там. Личен опит :wall:. Както писах имам, да не кажа голяма дума, около 3-4 000км. с такива коли в БГ. И съм напълно съгласен с Линкс:
lynx написа:
Но тук никога не бих си взел кола с десен волан.
За мен шофирането на кола с десен волан в държава с дясно движение си е сериозно приключение и създава много неудобства.
А вариянта за преоборудването на колата и обръщането от десен на ляв волан е наистина много скъпо и за мен е неоправдано.

Ноооо:
lynx написа:
Всеки сам си решава ;)
:pardon:
 
A

Anonymous

Гост
Един познат казваше, че нямал проблем с изпреварването - изнасял се силно в дясно, и без това много хора карат твърде близо до осовата линия, гледал си от там дали е чисто напред и като се освободи изпреварвал... Аз дори не бих опитал.
А и на нклк пъти в разни медии подхвърляха, че имало идеи да се забранят колите с десни волани у нас (освен за преминаващи през страната чужди граждани със собствените си коли). Въведат ли го това, услугата обръщане на волан рязко ще поскъпне.
 

Вячеслав

Потребител
Това е идиотия :mad: Ако се спазват правилата за ограничение на скоростта , когато всеки съвестен шшИФЬОр се съобрази и със знаците по улиците ,няма да има нито една катастнрофа. Но всеки си пие ,кара с поне 10 - 15 км отгоре ще има не само инциденти ,ами и случаи като в Смиеоновград. Лошо ,много лошо. На такива трябва да им режат главите или да лежат поне по 10 години при отнемане на човешки живот.

ПП Напил се дрлисьото гнусен , направилб се на мъж и отнел 6 живота на деца под 18 години. За такъв като него в панделата да го ебат няколко години мангалите и да ес осъзнае
Лесно е да ревмеш пред камерите колко си виновен и да се разминеш с условна. Сори колеги ,но повечето имаме деца и никоий от нас нежелае те да УМРАТ ЗАРАДИ НЯКАКЪВ ПИЯН ГНУСЕН ПЕДЕРАСТ ДЕТО РЕШИЛ ,ЧЕ ЩЕ МУ СЕ РАЗМИНЕ. Да го ебатт мангалите в панделата да му дойде акъла в главата как се убиват хора.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=707122

По последни данни е карал с над 100 километра в час.
Нека колегите се замислят какво ще го направят тоя пубер ако убие детето им по този нелепх начин.
 
A

Anonymous

Гост
В едни новини казаха 160 км/ч. А баща му изнаглял дотам, да каже че лошия път е причина за инцидента, имало дупки :eek:
 

Вячеслав

Потребител
Дупки има ,нотова е причина за разбиване на ходовата част ,а не за убиство и неадекватност. Едно е да попаднеш на дупка по магистрален път с висока скорост ,трезвен и да предизвикаш ПТП ,съвсем друго е на градски път с дупки да убиеш хора, Бяс ми е и пиша инпулсивно ,но тая гнусна гад ако се размине е срам за законодатеството ни. Жал за ротителите.
 

HellBoY

Потребител
То на тоя път с 50 да караш е опасно камоли 100 , а 160 е абсурд. Наскоро минавах от там и карах с 30 понеже ме беше жал за колата , но всеки ме изпреварваше с мръсна газ. Пътя е лош , но "шофьора" е бил идиот ... трябва да има по строги ограничения за новите шифьори , понеже наблюденията ми са че на тях "морето им е до колене" !!!
 

lynx

Редовен Потребител
За съжаление това е суровата истина. :-\
В малките населени места хората нямат страх от местните катаджии, защото те са им роднини или близки познати.
Затова и местните авто-джигити си позволяват да се наливат до късните часове в дискотеките и след това да правят с колите си авто геройства, без страх от санкции.....и резултата е налице.
 

hunter57

Потребител
Да или ако се скараш с местния катаджия няма да можеш и дестка количка да буташ Ная мен ми се случи това в далечната 1984 в едно село Блъсничево /Румянцево/ Луковинско та там БУТАХ развалено Балканче и ми написаха акт и тефтера ми "отлетя" за една година щот съм бил отказал проверка за алкохол
 
A

Anonymous

Гост
Имам въпрос за BMW 316 E30, произвеждано между 82 и 87г. Мотора е 1.8 90кс карбуратор. Само глуспоти намитам като стане въпрос за разхора на гориво. Един пише: моето гори 6-7 извънградско, следващия веднага: ма мойто минимум 10....
Някой да има първа ръка информация за разхора при извънградско?
 
A

Anonymous

Гост
Хората на запад са си го измислили - новите шофьори в Испания нямат право да вдигат повече от 80 км/час. Това важи за една или за две години след вземането на книжка - не помня вече. И всеки нов шофьор е задължен да има лепенка на задното стъкло - като при нас едно време.

За десен волан - свиква се за около половин час, ако ти е за първи път и за 10-тина минути, ако не ти е (поне с мен е така). Кола с десен волан не съм карал в контитнентална Европа, но кола с ляв в Англия - да. Честно казано, за там предпочитам с десен волан, пък ако е автоматик - най-добре. :)
 
A

Anonymous

Гост
Благодаря lynx, това и исках да заня. 8/100 извънградско ми е горната граница. Явно тази просто си похапва повече.
 

vanko

Редовен Потребител
lynx написа:
Ралфи, преди години когато модела беше по-актуален, съседа ми имаше точно такова БМВ и доста сме се возили нагоре/надолу.
Според мен, реалния разход на извънградско е между 8-11 , в зависимост от това кой шофира колата и дали е натоварена.

Тези коли не са от най-икономичните.
:cheers:

И аз карам такова БМВ 5та серия 6так и мога също да кажа че не са от най икономичните! Разхода извън градско е 8 а средно е 11,5.Този който каже че един такъв Баварец гори малко,просто лъже! Иначе кефа е пълен,изминаваш 300-500км,слизаш и не чувстваш умора ;) Слушам ги и тука едни такива...тя моята гори 6 гори7,глупости на търкалца! Една кола върви ли,гори ;)
 

hunter57

Потребител
Ralfi написа:
Имам въпрос за BMW 316 E30, произвеждано между 82 и 87г. Мотора е 1.8 90кс карбуратор. Само глуспоти намитам като стане въпрос за разхора на гориво. Един пише: моето гори 6-7 извънградско, следващия веднага: ма мойто минимум 10....
Някой да има първа ръка информация за разхора при извънградско?
До миналата година карах Е30 с АГУ Бензин харчи колкото му сипваш на мен ми е давало градско 16-17 като се нервирам и си правя гонки иначе на газ бях 10/100 даже на дълго 9,5/100 НЯМА ПО ВЕЛИКО БМВ от Е30 без шпер на диференциала за да можеш да го въртиш Който може да кара Е30 може да кара ВСИЧКО Завиждам ти моето го смляха странично
 

mdinkov

Редовен Потребител
Идейно оправи ми настроението :lol: два от най популярните автомобила в Москва :crazy:
 

prinz Eugen

Потребител
A

Anonymous

Гост
Преди време се обсъждаше обръщането на десен волан.
Ето едно нискобюджетно решение:
ad8275bc926a.jpg

Само не знам защо в случая обръщат ляв волан.
 
Нагоре