Маскиране, камуфлажи, оптичен тунинг, камуфлажни костюми за различните сезони.

andro

Потребител
Re: Маскиране, камуфлажи, оптичен тунинг, камуфлажни костюми за различните сезо

Май наистина е така .Едно е да позираш за списание, друго е реалноста ,когато снимката ти може да е последна ,снимана с голям обектив.Не всеки снайперист е със сини очи и волева брадичка ала Брат Пит!
 
A

Anonymous

Гост
Ралфи ,и твоят снайперист от втората ти снимка не е добре замаскиран. Не е замаскирал китките на ръцете си. Това е много важно нещо и всеки профи го знае.
С Валенти много често ходиме из горите с камуфлажи. Камуфлажите са военни от БНА. Ако не мърдаме не се забелязваме в гора от 20-25 метра...но...........при положение, че сме си покрили китките и лицата с тъмни материи,иначе се виждаме много ясно,особенно пък ако с ръцете извършваме някъкви движения.
 

valenti

Потребител
Ето каква камуфлажна маска си спретнах днес! :yahoo:

1424lkw.jpg


16jlz41.jpg


2l9rsl4.jpg
 

luft9waffe

Редовен Потребител
само по чехлите те разбрах къде си ;)това на майтап.иначе е перфектна.продължавай със същите парцалчета надолу(риза,елек) и ще имаш едно доста добро гили.
 

valenti

Потребител
luft9waffe написа:
само по чехлите те разбрах къде си ;)това на майтап.иначе е перфектна.продължавай със същите парцалчета надолу(риза,елек) и ще имаш едно доста добро гили.

Забелязал си чехлите значи! Ами аз така си ходя из къщи! ;) ;) За да не се плаши жената, щото без маската съм още по-грозен! :D
Благодаря ти за пожеланията! :cheers: Надявам се че наистина ти е харесала/маската/! :goodbye:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
valenti написа:
luft9waffe написа:
само по чехлите те разбрах къде си ;)това на майтап.иначе е перфектна.продължавай със същите парцалчета надолу(риза,елек) и ще имаш едно доста добро гили.

Забелязал си чехлите значи! Ами аз така си ходя из къщи! ;) ;) За да не се плаши жената, щото без маската съм още по-грозен! :D
Благодаря ти за пожеланията! :cheers: Надявам се че наистина ти е харесала/маската/! :goodbye:
даже хич не ми харесва,ако някой ми се яви така изневиделица ,микроинфарктът ми е в кърпа вързан.
но съм сигурен,че ще върши отлична работа,щото от доста време ползвам подобна(далеч не толкоз добре направена).
може да "поокосмиш" и близърда:
вземаш 2метра кафява или зелена лента,широка 1,5-2см,по възможност стреч(ластичен текстил).
през 3-5см по дължината и навързваш 15-30 сантиметрови 1-2см широки ленти от плат с подходящ цвят.понамачкваш,понакълцваш,поразнищваш и после намотаваш спираловидно около пушката.захващаш на 3-4 места с подходящи черни ластичета и си готов.
 

valenti

Потребител
А вижте как изглежда маскировката, която постнах по горе ,във реални условия ! ^-^

6ejh8w.jpg
;)

Къде ли съм се скрил?

А тук някой виждате ли?

2j5hqj8.jpg


Ето ме! ;)

21j8yth.jpg



4vjrzm.jpg



ma7wqo.jpg
 
A

Anonymous

Гост
Като гледам това си е направо нов тип камофлаж- дървесен. Преди няколко години гледах някакъв французин така уби глиганче с лък.
 

Attachments

  • Real-Tree 01.jpg
    Real-Tree 01.jpg
    351.7 KB · Прегледи: 238
A

Anonymous

Гост
Два малко нестандартни камуфлажа,но пък вършат работа.... ;)

34s2i5h.jpg

4t9g11.jpg
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Стига бе хора последните 2 поста какво общо имат с темата.... хобито...???? нямам думи вече :-X в какъв форум пишем ???
 
A

Anonymous

Гост
Що бе, тоз със сламата ако приседне до някоя купа сено ще стане невидим :)
Аз днес реших да използвам малко свободно време и едни скъсани панталони и пробвах да маскирам малко CFXa. Др. седмица ще го пробвам как изглежда сред природата :)
 

Attachments

  • DSC01468.JPG
    DSC01468.JPG
    193.3 KB · Прегледи: 250
A

Anonymous

Гост
Как два?
Вярно, добри са, ама не чак толкова, че да видиш само два ;) :p

П.П. Аз лично ги съжалявам. На това слънце да маршируват с джилита... Самата идея - нхещо което трябва да те прави невидим, да участва в парад, ми се струва меко казано глупава. Джилите на фона на растителност изглежда впечатляващо (ако се види де), но на фона на прясно разчертан с бели ивици асвалт е смешно.
 

st_beer

Редовен Потребител
Джилите на фона на растителност изглежда впечатляващо (ако се види де), но на фона на прясно разчертан с бели ивици асфалт е смешно.
Направо си приличат на кукери с автомати както са на тоя асфалт ;) ;) ;) ;). Може да са сгафили нещо и да ги гърчат да набиват крак в пълно бойно снаряжение.
 
A

Anonymous

Гост
Във руското филмче за камуфлажите казаха, че всеки снайперист си изготвя маскитовката сам т.е. няма нищо стандартно и фабрично. Това е с цел противника да не знае другия как се е маскирал. Апък тез си крачат и пет пари не дават. Ела вълчо изяш ме! :lol:
 

valenti

Потребител
Ralfi написа:
Във руското филмче за камуфлажите казаха, че всеки снайперист си изготвя маскитовката сам т.е. няма нищо стандартно и фабрично. Това е с цел противника да не знае другия как се е маскирал. Апък тез си крачат и пет пари не дават. Ела вълчо изяш ме! :lol:


Ето, сам съм си изработил и камуфлажа на пушката, може да не е перфектно, но е напълно ръчна изработка/ не съм копирал от никой/ ;) ;) ;)

o56nhc.jpg


2psn3gp.jpg


iqkkr7.jpg
 
A

Anonymous

Гост
valenti написа:
Ralfi написа:
Във руското филмче за камуфлажите казаха, че всеки снайперист си изготвя маскитовката сам т.е. няма нищо стандартно и фабрично. Това е с цел противника да не знае другия как се е маскирал. Апък тез си крачат и пет пари не дават. Ела вълчо изяш ме! :lol:


Ето, сам съм си изработил и камуфлажа на пушката, може да не е перфектно, но е напълно ръчна изработка/ не съм копирал от никой/ ;) ;) ;)

Земи камуфлирай малко и тез лъскавите гилзи по приклада :)
 

st_beer

Редовен Потребител
Днес се сдобих с този дрешки :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:. Доста почаках за тях но си заслужаваше чакането.

Дрешките са с подплата която се сваля. Стават за зимно и пролетно време. За цената която дадох няма да казвам че ще се почне с въпроси от рода няма ли начин да се намерят други. Взех ги почети подарък така да се каже.Както казват хората по Коледа стават чудеса :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
 
Нагоре