Маскиране, камуфлажи, оптичен тунинг, камуфлажни костюми за различните сезони.

A

Anonymous

Гост
Защо??? Тъкмо ще се разбере кой се крие по добре,пък и стрелбата не е за пренебрегване :rambo:
 
A

Anonymous

Гост
emo69emo написа:
Защо??? Тъкмо ще се разбере кой се крие по добре,пък и стрелбата не е за пренебрегване :rambo:
защото,мили4ък,не съм с въздухарка,когато слагам маска
А ОТ ХОРА НЕ СЕ КРИЯ, само от диве4а,понял?
 
A

Anonymous

Гост
sniper78 написа:
и не се мъ4и да мислиш,май не ти се отдава особенно
sniper78 написа:
защото,мили4ък,не съм с въздухарка,когато слагам маска
А ОТ ХОРА НЕ СЕ КРИЯ, само от диве4а,понял?
Sniper78, тонати е меко казано агресивен и язвителен, има един друг форум където се поощтрява "мачовщината", в този не е така ;)
 

andi

Редовен Потребител
emo69emo написа:
Аз пък помислих,4е ще събираш меда от пчелите ;) :yahoo:


Емо , Снаипера сподели с нас какво е направил . за какво ще го ползва е негова работа !
Ти си на ред да покажеш какво си направил ! ???
 
A

Anonymous

Гост
Идеята е добра, замаскира лицето и не е нужно да се мажиш с гнусотии. Освен това позволява спокойно да дишаш (а с шапка с дупки за очите не е така), а и щом всичко се вижда е направо супер. А емо да учи руски! ;)
 
A

Anonymous

Гост
Засега още нищо не съм направил...още съм в начален стадии на разработка на пушка и малко тренировки по стрелба ми трябват.А после вече ще се тунинговам и маскировъчно.Някой ако се е обидил,моля за извинение. :-[
 

valenti

Потребител
Здравейте приятели! Днес пак изобретих нещо, което е просто за изработка, но според мен върши чудесна работа за снайперисти! :)
Приспособлението представлява капачка, която се поставя отпред на оптиката! В предната част на капачката предварително изрязах отвор с диаметър 35мм. На този отвор прикрепих мрежичка от плат.
ето така изглежда

33vowlw.jpg


След това приших част от женско ЧЕРНО чорапогащниче /развалих на жената едно :D/ около пластмасовата капачка,

afcapj.jpg



Така изработеното приспособление се поставя


ieo8lk.jpg



А чорапчето служи за матиране на тубуса/ ако нямате маскировка на оптиката/


2h56tlf.jpg



Надявам се че, Ви е харесала идеята ми ! И сте разбрали за какво служи тази джаджа! ;)

П.П. Забравих да спомена че се вижда перфектно през окуляра! :yahoo:
 
A

Anonymous

Гост
здравейте колеги,бях обещал снимки в реални условия,но явно сим ги погубил.докато ги тъсех оба4е,намерих едно клип4е,което е интересно да се види.мисля,4е ще бъде оценено каква работа върши маскировката която си направих.като го ка4а в албум щего пусна тук.скоро шее днес или утре.относно това какви камуфлажи се ползват,моето мнение е-не е нужно да са кой знае какви заврангъ4ки,като джилита и тям подобни.по-простото е и по-удобно.не искам да обиждам никой от колегите дето са фенове на въпросният вид камуфлаж-просто той е създаден да те маскира от себеподобни в по-напе4ени ситуации от лов на едър или дребен диве4.докато(доколкото ми е известно)животните не разполагат с бинокли и друга подобна техника,а също и с разузнаване.при тях идеална работа вършат и дрехи с подходящ цвят,както и маска на лицето,ракъвици на ръцете и подходяща посока на вятъра.като беше казал един колега по-назад в темата,обикновен камуфлаж на БА,ракъвици и маска са предостатъ4ни.важното е да няма силни контрасти на цветовете,я също и да не се шава много:)другото е слука и умения в стрелбата.за сега това е от мен поздрави на вси4ки и не забравяйте- :rambo: :rambo: :rambo: да разпускате,4е сие е..ло родителското тяло положението
 

luft9waffe

Редовен Потребител
sniper78 написа:
здравейте колеги,бях обещал снимки в реални условия,но явно сим ги погубил.докато ги тъсех оба4е,намерих едно клип4е,което е интересно да се види.мисля,4е ще бъде оценено каква работа върши маскировката която си направих.като го ка4а в албум щего пусна тук.скоро шее днес или утре.относно това какви камуфлажи се ползват,моето мнение е-не е нужно да са кой знае какви заврангъ4ки,като джилита и тям подобни.по-простото е и по-удобно.не искам да обиждам никой от колегите дето са фенове на въпросният вид камуфлаж-просто той е създаден да те маскира от себеподобни в по-напе4ени ситуации от лов на едър или дребен диве4.докато(доколкото ми е известно)животните не разполагат с бинокли и друга подобна техника,а също и с разузнаване.при тях идеална работа вършат и дрехи с подходящ цвят,както и маска на лицето,ракъвици на ръцете и подходяща посока на вятъра.като беше казал един колега по-назад в темата,обикновен камуфлаж на БА,ракъвици и маска са предостатъ4ни.важното е да няма силни контрасти на цветовете,я също и да не се шава много:)другото е слука и умения в стрелбата.за сега това е от мен поздрави на вси4ки и не забравяйте- :rambo: :rambo: :rambo: да разпускате,4е сие е..ло родителското тяло положението
животните разполагат с доста добри бинокли и сетива,на които всяка техника би могла да завиди.
със сигурност едно от нещата,които ги плашат ,е контурът на човешкото тяло-силуетът.тъй че,смятам 3D камуфлажите(в т.ч. гилитата)
за доста полезни при фотосесиите.
 
A

Anonymous

Гост
http://www.youtube.com/watch?v=08nZ4tVJOEk
бяхме да разходим ку4етата, и едното вдигна сърна.мина покрай мен на около15-6 метра,дори не предположи ,4е съществувам.мина като модел на ревю.клип4ето е от тел.и нее мн. добро ка4ество но се вижда горе долу.а с този "камуфлаж"съм седял ПРЕД един храст на 25-30 метра от 6 прасета на водопой,с вятър откъм тях,15 мин.побягнаха едва след като се изправих.камуфлажа се състои от ба клин и риза елек адвен4ър от старата серия на бас про шоп(спряха ги оба4е,незнам защо)маската от предният ми пост,ръкавици(кафяви)и обувки(камо хънтар)+ един спрей за покриване на миризмата(по принцип държа дрехите в една торба със суха шума)ми това е.а за гилито(джилито)-неказвам,4е не върши работа,просто е прекалено,а и много неудобно.а за сетивата на животните-те виждат по разли4ен на4ин,на другото се намира колай :cool: поздрави
 

andi

Редовен Потребител
За прасета и сърни изобщо не ти трябва камуфлаж ! Сърна е минавала през мен докато съм с сигнален елек и оранжева шапка . Пробваи да се скриеш от патица , гъска , или гривек !
 
A

Anonymous

Гост
На мен ми се е случвало без да съм в камуфлаж,заек бягащ точно срещу мен по пътеката,като ме видя на 15-на метра,продължи да бяга ,но в обратна посока ;) Интересното в случая бе ,че аз не разбрах как се обърна ,беше си преживяване. Времето бе миналата есен към 20ч на здрачаване вечерта. :yes:

А гривеци и гъски съм снимал с военен камуфлаж скрит в един дървесен остров/туфа в една нива,драки колкото искаш....виждат си прекрасно през клоните ,и веднага кривват ако летят към мен. :)
 
A

Anonymous

Гост
andi написа:
За прасета и сърни изобщо не ти трябва камуфлаж ! Сърна е минавала през мен докато съм с сигнален елек и оранжева шапка . Пробваи да се скриеш от патица , гъска , или гривек !
ми при нас няма такива пернати.само яребици и пътпадъци :(.ма с тях няма проблем :)ина4е свраките са гадове-ебати как помнят тази гад
а за прасетата и сърните-ела да видиш как са наплашени по нашият край ,бягат от сянка направо,4е после ми кажи :Dама то нее смешно,много спортисти се навъдиха ей
 
A

Anonymous

Гост
забеляЗЪЛ съм,4е доори запомнят мястото откъде съм стрелял предният път и поглеждат натам,като кацат ебаси гада.и да не те вижда бяга,като 4укнеш някоя друга и после се не връщат.ама аз ги цакам със звукова примамка и се лъжат.имам я на телефона,ако някой иска,кажете как да я ка4а за да може да си я сваляте
 
A

Anonymous

Гост
ако може качи я или на лични ми прати някакъв линк
 
A

Anonymous

Гост
zerforie написа:
ако може качи я или на лични ми прати някакъв линк
колега незнам как да я ка4а за да може да се тегли,ако знаеш какво трябва да направя,кажи.а линк нямам пратиха ми я на телефона

направих опит,но незнам какво е станало
пп:тегли се :yahoo:
атакаааа :D :D :D :rambo: :rambo: :rambo:
пп:имам и други,но трябва да проверя какви бяха,ако някой иска конкретен звук да каже,4е един колега от дружинката бая е събрал.може да изско4и нещо интересно

много ловджии бе ;) ще из4езнат свраките май от наще географски ширини :p :rambo: :rambo: :rambo:

извинявам се,но защо до сега-за пръв път ми е,просто в бързината съм се объркал.преди това дописвах в стария пост


Мисля до сега трябваше да се сетиш, че не бива да пускаш поредни постове!
 

Attachments

  • svraka.mp3
    326.1 KB · Прегледи: 262
Нагоре