Маскиране, камуфлажи, оптичен тунинг, камуфлажни костюми за различните сезони.

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Ако човек подбере подходящия камуфлаж за сезона и случая и стандатртно изпълнените камуфлажи вършат работа.
А колкото и да е добре изработен камуфлажа, ако се използва в неподходящо обкръжение, се набива в очи..
На снимките показвам да се види как камуфлажа се слива с обстановката , а не че хората са се камуфлирали.
100_2884.jpg

100_2387.jpg
 

VъL4o

Потребител
Re: Маскиране, камуфлажи, оптичен тунинг, камуфлажни костюми за различните сезо

Дам това е добре показано от ivodoc :cool:
Ще ме ивини st_beer но твоето показно ми прелича на дервишин :crazy: ;) :eek: ;)
малко сее престарал мое мн. ;)
 

st_beer

Редовен Потребител
@VъL4o
Двете неща са коренно различни. Добре е преди да напишеш нещо да почетеш повечко. Ако беше да отиде човек в магазина да си купи дрехи с подходящата шарка снайперистите нямаше да се дегизират и маскират по този начин. Погледни двете клипчета които просто намерих за няколко минути да придобиеш представа каква точно е идеята на този "дервишин" .
http://www.youtube.com/watch?v=r4YX-Zxj ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=HghrT-8vWIY&NR=1
 
A

Anonymous

Гост
Re: Маскиране, камуфлажи, оптичен тунинг, камуфлажни костюми за различните сезо

Ето и моя камуфлаж.
 

Attachments

  • 061409184042.jpg
    061409184042.jpg
    139 KB · Прегледи: 480
  • 061409184023.jpg
    061409184023.jpg
    174.3 KB · Прегледи: 583

Yasho

Потребител
има го в замунда професионална маскировка
 

Attachments

  • 0babcfe21a19.jpg
    0babcfe21a19.jpg
    18.3 KB · Прегледи: 275

VъL4o

Потребител
Re: Маскиране, камуфлажи, оптичен тунинг, камуфлажни костюми за различните сезо

А и ръкавици трябва и ръкавици :yes: Този ако не е Робин-худ познах го :crazy:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Страхотно се камуфлират.
Имам няколко филма на компа си теглени от Замунда-та по темата.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Тоя да си беше събул обувките.
Zoom-нете страницата ( ctrl & +), за да се види какво има на снимките.
 

Attachments

  • 239a4ff0.jpg
    239a4ff0.jpg
    43.7 KB · Прегледи: 362
  • 309b39d0.jpg
    309b39d0.jpg
    126.9 KB · Прегледи: 361
A

Anonymous

Гост
Поздравления за практичната тема. Имам мирак да направя нещо като на андро рошавото пончото. Само на мен ли ми се струва, че камофлаж, направен за българските условия трябва да съдържа много повече кафяво и жълто отколкото зелено ??? Вижте например една гора. В гората има дървета, а по тях има листа. И листата падат. А като паднат стават кафеви или жълти. Така е и в боровата гора. Там земята постоянно е поктита с едноцветни жълти иглички. Или пък едно поле. По принцип тревата е зелена и свежа когато е ниска. Но западналите полетата тревата е висока, и пожълтява бързо, то почти няма трева, а гюрлюци. В кафявожълти оттенъци са и стовловете на дърветата, камъниет, почвата, скалите. Повечето камуфлажи са зелени и човек за да се маскира трябва да се престори на храстче или на виска тревичка, а и не винаги е успешно. Просто разсъждавах :write:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
ivodoc написа:
Ако човек подбере подходящия камуфлаж за сезона и случая и стандатртно изпълнените камуфлажи вършат работа.
А колкото и да е добре изработен камуфлажа, ако се използва в неподходящо обкръжение, се набива в очи..
На снимките показвам да се види как камуфлажа се слива с обстановката , а не че хората са се камуфлирали.
100_2884.jpg

100_2387.jpg

Камуфлажа се подбира според ситуацията.
Погледни назад в темата има интересни снимки.
Панталона на долната снимка почти не си личи. Като че ли човека е забит до кръста в земята.
 

Loki

Потребител
...няма трева, а гюрлюци :lol: :lol: -ше ме уморите...
 

Attachments

  • camo-big-mossy-oak-obsesion.jpg
    camo-big-mossy-oak-obsesion.jpg
    154.3 KB · Прегледи: 250
A

Anonymous

Гост
Ами моя пост е с малко отклонение, но пак мисля е за тази тема...значи снимките са с телефона затова и има такъв "шум", но човек не знае кога ще му трябва професионалния апарат..вижте първата и втората снимка и ще разберете защо съм ги сложил в тази тема ;)
 

Attachments

  • Kamuflaz.jpg
    Kamuflaz.jpg
    197.2 KB · Прегледи: 373
  • Zooooom.jpg
    Zooooom.jpg
    66.7 KB · Прегледи: 402
A

Anonymous

Гост
На горната снимка ,в ляво разположеният боец не е камуфлирал добре лицето си,а пък на дясно разположеният не е камуфлирал цевта и заглушителя,при което се наблюдава отблясъци от оксидацията или боята,което пък го прави лесно забележим .На Долната снимка всичко е оки ,и нямам забележки. ;)
 
A

Anonymous

Гост
Вчера гледах филма Изкуството на снайпера, има линк на 1ва страница в темата. И на фона на пресните си спомени и впечатления от филма тези рамбовци, удобно поленали на равничко с камофлажни перуки по главите са си повече от пародия. Ама така са малко американците, кефят ги панаирджийските работи. И защо останахте с впечатление, че "снайперистите" са се замаскирали добре. Не виждате ли че и двете снимки са направени на 10- 20 сантиметра от цевта на пушката? А ето как правят НЕаматьорите.
 

Attachments

  • Axel_RussianSniper_2.jpg
    Axel_RussianSniper_2.jpg
    178.6 KB · Прегледи: 359
  • skiper.jpg
    skiper.jpg
    70.4 KB · Прегледи: 300
  • 1.jpg
    1.jpg
    66.6 KB · Прегледи: 286
  • 4.jpg
    4.jpg
    55.2 KB · Прегледи: 291
  • 6.jpg
    6.jpg
    59.2 KB · Прегледи: 287
Нагоре