Магнум пневматика - GAMO Hunter 1250, Hatsan 125, 135 и т.н.

Дискусия в 'Пружинна Пневматика' започната от valens1968, 3 Октомври 2009.

1. roskokn

roskokn Потребител

Публикации:
    83
    Благодаря колега за изчерпателния отговор които ми дава много отговори и ми отваря нови въпроси.Не съм имал физически допир до споменатата пушка и въобще не предполагах за споменатите и особености.

2. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    1,457
    от:
    Русе 0897860296
    Задължително ли е пушката да е пружинна и да е Гамо ?

3. roskokn

roskokn Потребител

Публикации:
    83
    Принципно не но за РСР не съм се замислял засега.Относно гамо също не е задължително но не намирам алтернативи.

4. Gadnqra

Публикации:
    1,457
    от:
    Русе 0897860296
    Според мен Хатсан 135 е по-добрия вариант. Макар, че е по-добре да се насочиш към някое направено ПЦП тук от форума, което ще ти носи много повече удоволствие.

hunter_78 харесва това.
  5. roskokn

roskokn Потребител

Публикации:
    83
    Ще го разгледам този хъдсън.Относно ПЦП .....обикновенно като ми се достреля взимам пушката и за 5 мин пеш съм на мястото за стрелба но обикновенно имам 30мин за стрелба и хаиде пак по задачи.Ако съм ангажиран с помпене бутилки и тнт тези кратки моменти за стреляне няма да мога да ги ползвам.Ще е възможно само като имам свободни дни което ще рече да му се наслаждавам максимум веднъж месечно че и толкова не е сигурно.Това ме спира от немалката инвестищия за читаво ПЦП и обмислям по неангажираща пружинка........поне засега.

6. Gadnqra

Публикации:
    1,457
    от:
    Русе 0897860296
    Ако имаш бутилка, пълненето ще става за 30 секунди и после можеш да си ходиш до мястото за стрелба със заредена пушка и да си стреляш 30 мин. на спокойствие. Стрелбата на такива дистанции с пружинна пушка, със силен откат е трудна.

7. roskokn

roskokn Потребител

Публикации:
    83
    Бутилка ако взема мога да я пълня на такива налягания само на метан(стрелям в покраинините на Кюстендил в Сф нямам време и условия)Препоръчаи ми надеждно пцп стрелящо безпроблемно на метан.

8. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    743
    от:
    София
  9. roskokn

roskokn Потребител

Публикации:
    83
    Благодаря ще премисля нещата(и бюджета) и ако измисля нещо ще пиша в темите за пцп тука нека си остане тема за магнум пружинки.

Gadnqra харесва това.
  10. trackhawk

trackhawk Новодошъл

Публикации:
    2
    Здравейте имам 125ца ТХ сложих и газово бутало на което пише, че е надуто на 160 бара. Въпроса ми е до колко мога да го надуя примерно 180 бара? И дали има някой от Плевен който да може да го надуе.

11. 6.35

6.35 Потребител

Публикации:
    151
    Има ли разлика в силата от тази на нормалната пружина?

12. Gadnqra

Публикации:
    1,457
    от:
    Русе 0897860296
    Може да го надуеш до 180, но ще изтърве налягането и ще спадне след една кутия чашки. Може и по-бързо. Освен това няма да стреля по-силно. Само ще усилиш вибрациите по корпуса, ще се усили откатът, ще влошиш точността и ще ти потроши оптиката и приклада. Най-вероятно ще скапеш и маншета.

lynx харесва това.
  13. nikolela

nikolela Потребител

Публикации:
    174
    от:
    Севлиево
    Малко по силна е от омекнала телена пружина, но е по слаба от усилена телена пружина.
    Донапомпването на газова пружина прави пушката доста не стабилна в ръцете от към отсечен откат.
    За мен, усилената телена пружина е по-добрия вариант от към всичко, стига да я изтърпиш докъто спре да се свива, че периода е 400 изстрела или 30-40 дена.
    Минус на усилената телена пружина е, че дрънчи при изстрел и се свива с времето, което първоначално те кара да я прострелваш всеки ден, докъто това прострелване не спре, защото телената пружина вече се е свила и и остава бавно да омеква.
    Газовата има плюс и той е , че пушката не дрънка при изстрел и вече 6 000 изстрела не си е променила силата.:D

Последна промяна: 19 Май 2018
    cilindura харесва това.
  14. trackhawk

trackhawk Новодошъл

Публикации:
    2
    След 1200 изстрела пружина която като я сложих беше 44см, беше станала 36см. Лично на мен не ми се занимава на 1000 изстрела да сменям телена пружина и затова преминах на газово бутало.

15. nikolela

nikolela Потребител

Публикации:
    174
    от:
    Севлиево
    Ако я беше извадил след 400 изстрела, пак щеше да е на 36см, колкото и оригиналната, но поне с 20% по-силна от газовата. Газовата е с около 10% по силна от оригиналната слаба пружина.

cilindura харесва това.
  16. Georgi002

Georgi002 Новодошъл

Публикации:
    1
    Здравейте,имам 1 въпрос коя пружина е по-силна става дума за Gamo hunter 1250.С колко витки трябва да е или колко е дълга тази (по-мощна)пружина.Благодаря предварително

17. 6.35

6.35 Потребител

Публикации:
    151
    Здравейте,купих за Хатсана един червен маншет някой имали наблюдения.Досега съм монтирал само бели.Тези червените са по меки или така ми се струва.

18. SvilenP

SvilenP Редовен Потребител

Публикации:
    362
    от:
    Габрово
    Моя е червен и няма проблем. Даже мисля, че Иван каза, че е по добре.

19. 6.35

6.35 Потребител

Публикации:
    151
    Благодаря за отговора.Довечера ще монтирам.

20. nikolela

nikolela Потребител

Публикации:
    174
    от:
    Севлиево
    И при мен червения издържа по дълго време.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена