Магазини за въздушно оръжие в република Турция

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Най-накрая ще отида да го видя тоя магазин в Одрин...
Има ли пълнители за картечни газови пистолети с 25 патрона в него или друг маг в Одрин? Примерно за Зораки 925, и др, на мен ми трябва за Retay PT26 full auto..знам че full auto оръжията са забранени там, затова си имат semi auto версии на автоматичните които произвеждат само за износ. Надявам се пълнителите с по25 патрона да не са само за износ и да се продават и на вътрешния пазар.
Не съм гледал специално.Имат много газови и въздушни пищови.Прати ми снимка на Пищова и пълнителя и ще попитам до края на седмицата.
 

Airgunnersz

Новодошъл
Здравейте на всички любители на ВО! Нов съм във форума, и исках да попитам на нашата граница как стоят нещата, какво е нужно да се прекара въздушна пушка. Каква е процедурата? Актуална информация от колегите ще ми е от голяма полза! Ако ми помогне някой ще съм много благодарен! Възнамерявам да закупя пцп бюджетно- среден клас, доста под 300 евро ще ми е покупката( праг имало за мито и ДДС, разбрах пак от форума, за което съм много благодарен). От Бургас съм и възнамерявам през Малко Търново да мина. Благодаря предварително!
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Влизаш в Турция,купуваш пушката,вземаш я заедно с фактурата,стигаш до българската митница,казваш,че си закупил въздушна пушка,подаваш фактурата и вече митничарите я проверяват и се прибираш.Това е с няколко думи.
 

Airgunnersz

Новодошъл
Огромно благодаря за бързия отговор! Фактурата на гише или по някакъв друг начин се подава?
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Огромно благодаря за бързия отговор! Фактурата на гише или по някакъв друг начин се подава?
На митничаря я даваш заедно с твоите документи.Той ще ти каже кво правите по нататък.
 

Airgunnersz

Новодошъл
Разбирам. Дали се попълват декларации, подобни или други документи? Спъват ли митничарите? Или най- общо казано това са формалностите? Много въпроси зададох, моля за разбиране.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Нищо не попълваш.Бъди лаконичен и кажи че си запознат със закона и знаеш,че трябва да уведомиш КОС.Ако питат за джаули,казваш че е около 30 и повече не си запознат.Бъди със стегнат и уверен изказ и нямаш проблеми.
 

Airgunnersz

Новодошъл
Благодаря! Иначе след покупка задължително ще бъде уведомен кос, сега остава да видя кое как е и да избера нещо. Иначе възнамерявам 5.5, около 40 джаула да е( и с по-тежките да не се мъчи), що годе точно като стреля, и съм доволен. Сърдечни благодарности!
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Благодаря! Иначе след покупка задължително ще бъде уведомен кос, сега остава да видя кое как е и да избера нещо. Иначе възнамерявам 5.5, около 40 джаула да е( и с по-тежките да не се мъчи), що годе точно като стреля, и съм доволен. Сърдечни благодарности!
Само така си мислиш!После ще поискаш да е 80-90джаула,а още по нататък даже и 120-140.Така се почва!
 

Airgunnersz

Новодошъл
Само така си мислиш!После ще поискаш да е 80-90джаула,а още по нататък даже и 120-140.Така се почва!
:Д имам турска пружинна на екол- рита, шумна, спусъка е много твърд, но е що годе точна. И си ми е много ценна. Удоволствие! Просто искам да не опъвам твърда цев и да не зареждам по една съчмичка. Общо взето това е. И ако мина що годе на тънко, ще е екстра.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
:Д имам турска пружинна на екол- рита, шумна, спусъка е много твърд, но е що годе точна. И си ми е много ценна. Удоволствие! Просто искам да не опъвам твърда цев и да не зареждам по една съчмичка. Общо взето това е. И ако мина що годе на тънко, ще е екстра.
И аз така почнах!Сега се замислям от къде да взема топ като на Шипка и да го регистрирам като въздухарка(шегувам се)!Предполагам,че в някакво бъдеще ще поискам и торпеден апарат от подводница-нали е на въздух изстрелването!
 

Airgunnersz

Новодошъл
Колега ти си последен стадий ВО фен. Просто няма на къде. Уважения! Ще споделя опита си след покупка. Па дано да е успешна. Няма да е много скоро, но ще видя да не се забавя, че тъкмо е време за излети и пуцане.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Който има намерение да си купува Крал армс или Хатсан от Турция, да го направи до края на месеца, защото май месец цените им ще скочат с 20-25%
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Който има намерение да си купува Крал армс или Хатсан от Турция, да го направи до края на месеца, защото май месец цените им ще скочат с 20-25%
Сигурна ли е информацията? Аз също подочух нещо,ама дали е достоверно!
 
Нагоре