МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Пушка Feinwerkbau 300 su - Tasko 4-16x40 стрелба по-дотове от ФТ поза 25 метра и 30 метра. Вятър на пориви на 30 метровата мишена духаше повече.
На номер 23, в 25 метровата мишена и 2-те попадения са по 6 т. просто направих още един опит заради вятъра, а трябваше в прострелъчната :pardon:
На 30 метровата мишена е малко мазало, на криво място изсползвах прострелката на 2-я ред след като много ми пропадна едното попадение и почнах да вдигам да свалям по дотовете (центъра ми се оказа между кръста и 1 дот отдолу, крива работа), ама май след това загрях че е от чашката а десятката я ударих като приключих със всички мишенки, броя точки съм го смятал като изскарах 5-те най-лоши попадения, там където пише Грешка стрелях без корекция за вятъра забравих (иначе на всякъде ми се налагаше да правя такива) ;) Мерил съм всико със шублера тъй като размерите на мишените са умалени за да станат на лист А4, на мишената за 30 метра съм писал колко са диаметрите на кръгчетат ;) спрямо тези правила http://www.airguns.bg/files/bratushka/B ... R-BR50.rtf за БР 50, и диаметъра на кръговете и точкуването :)

за справка резултатите от това състезание по бенчрес http://forum.airguns.bg/index.php?topic=1365.105 :yahoo: ;)
От покрива на колата направих към 225 точки ама беше доста неудобно за мен пък и не мога да си подпра свястно пушката на калъфа на пушката, мишената е малко по-лоша от тази на Николай (грубо я сметнах че е към 237 т неговата) ама скоро ще го стигна като потренирам още с Фани ;) ;) ;)
njatanasow тренирай че скоро ....... ;) :cheers:
 

Attachments

  • 25m.JPG
    25m.JPG
    523.9 KB · Прегледи: 200
  • 30m.JPG
    30m.JPG
    482.6 KB · Прегледи: 162

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Поздравления за добрата стрелба, но мисля, че си допуснал грешка при точкуването на попаденията!
На мишените, които са направени за прострелка е показано конкретно как се точкуват попаденията.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
fatalen написа:
Поздравления за добрата стрелба, но мисля, че си допуснал грешка при точкуването на попаденията!
На мишените, които са направени за прострелка е показано конкретно как се точкуват попаденията.
Надявам се че си прочел че мишената ми е с умален мащаб ;) външния кръг на тази която е снимана и по която аз съм стрелял е 26,5 мм ( а пише че трябва да е 39мм)нямам принтер с А3 в момента и импровизирам за 10 точки смятам само ако ударя малкото кръгче от 2 мм (при мен се отпечата 1,5мм)както пише тука http://www.airguns.bg/files/bratushka/B ... R-BR50.rtf иначе ако има някаква друга нередност и начин на отчитане обяснете ми не ги разбирам много тези точкувания честно казано сефте стрелям за точки и njatanasow също каза, че по друг начин ги отчита (ама той стреля и по друг тип мишена с различно точкуване ??? ) и съм доста объркан кое е верно и кое не, ще съм благодарен ако ми разясните :cheers: Благодаря предварително :)
 

piperov_pipi

Потребител
Днес, и аз реших да пробвам FWB 300SU на по-далечна дистанция - 35м.
Мисля, че това е пределната дистанция за този клас пушки. Говорим за прецизна стрелба...
 

Attachments

  • Picture 003.jpg
    Picture 003.jpg
    16.5 KB · Прегледи: 190

azzaro

Потребител
Ето нещо и от мен,трите последни мишени,по 5 бр в мишена ,дистанция 23-24метра,стрелба от капака на колата и около 0-1 градус температура.Само да уточня че от общо 22 изстрела общо с тази пушка 15 бр са в тези три групи!
 

Attachments

  • fani 01.jpg
    fani 01.jpg
    616.2 KB · Прегледи: 148

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Днес приключих стрелковата 2010г с празнична стрелба. Стрелбата е от маса на 2 дистанции - 35 и 50м.
Мишени 1,2,3 и 4 на 35м с некалибровани JSB 4.5/0.67.
Мишени 7 и 10 с некалибровани, а 8 и 9 с калибровани. Оказва се, че калибровката наистина има значение, но разликите са видни след 35тия метър. Всели празници на всички.
 

Attachments

  • Mishena 31-12-10.jpg
    Mishena 31-12-10.jpg
    266.8 KB · Прегледи: 209

njatanasow

Редовен Потребител
Аз също приключих за тази година.Това е последната ми мишена разбира се със Фанито.Стреляно е по 5 изтрела за група на 25 метра от маса.
Времето беше прекрасно за зима,слънце,липса на вятър като в зала :D.Вярно, че се налагаше да си топля ръцети ,но на пушката и беше много добре ;).Тази мишена е "закачка" към всички колеги с такива пушки ,а те не са вече малко :)
Весело посрещане на новата година :cheers:
 

Attachments

  • IMG_0289.jpg
    IMG_0289.jpg
    395.2 KB · Прегледи: 213

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Нещо скромнно от днес от маса - бенчрест тази стана най-добре другите мишени станаха малко по-лоши, но определено грешките са си мой ;) На 22 мишена натиснах спусъка като се нагласях и стана грешка :( чашките са JSB 0.547 г. с допиг бира :cheers: ;) мезе луканка ;) и добра компания :cheers:

ПП: забравих пушката не е Хасаня ;) а е Feinwerkbau 300 su - Tasko 4-16x40 :)

ППП: @akraba1 наистина е така и аз съм го забелязал, но все забрявам да сложа нещо отдолу ;)
 

Attachments

  • 234.JPG
    234.JPG
    506.7 KB · Прегледи: 224

DANNY

Редовен Потребител
offtopick

@soundmax

Един съвет
Когато снимаш или сканираш мишена, слагай зад нея нещо тъмно!
Така попаденията се виждат много по-добре.
 

piperov_pipi

Потребител
Ловна карабина МАЗАЛАТ кал 7.62x54 дистанция 300 крачки / около 200 - 220 м./положение легнал
мишената е с размери 70/35 см.
 

Attachments

  • DSCI0024.jpg
    DSCI0024.jpg
    97.7 KB · Прегледи: 248

piperov_pipi

Потребител
А това е вчерашната тренировка с ХАСАНА дистанция 48м.
стрелба от маса първа мишена 10 и 5 изстрела втора по един
 

Attachments

  • DSCI0027.jpg
    DSCI0027.jpg
    116.1 KB · Прегледи: 181
  • DSCI0028.jpg
    DSCI0028.jpg
    145.7 KB · Прегледи: 183

ilian

Потребител
Времето поотпусна и точноста се завърна ;).
Разстояние 75м,чашки жсб 1.17,пушка асан АТ44 :pardon:,срелях от тавана на колата ;)
 

Attachments

  • Picture 165.jpg
    Picture 165.jpg
    155.6 KB · Прегледи: 139
  • Picture 166.jpg
    Picture 166.jpg
    156.4 KB · Прегледи: 120

piperov_pipi

Потребител
Сутринта пробвах новата пушка FWB 601 дистанция 25м. с диоптичния мерник.
След необходимата корекция 5 изстрела в лявата мишена...на първи прочит, мисля, че се получи...
:-[... :yahoo:
 

Attachments

  • DSCI0031.jpg
    DSCI0031.jpg
    574.5 KB · Прегледи: 251

piperov_pipi

Потребител
Сигурно вече ви досаждам с моите мишени, но просто искам да споделя с вас радостта си от възможностите на FWB 601
Понеже тези мишени са малки за дистанция 25м. с диоптичен мерник, затова стрелях на 15м. Просто от любопитство, какво може пушката по 5 изстрела в мишена. Наистина е невероятна...
 

Attachments

  • DSCI0007.jpg
    DSCI0007.jpg
    685.4 KB · Прегледи: 261

ramiren

Потребител
Уважаеми Данчо .Като чуя думата "мишена " това означава множество дупчици /отвори/ ,върху нещо .А твойте са спо един , два отвора . Предлагам ти да ползваш същите листи ,една седмица . Ако тогава има повече отвори , ще се радваме повече хора ! :cheers:
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Мисля дядо Данчо да се ориентира за световното догодина може да донесе радост на страната ни!
 

piperov_pipi

Потребител
Момчета, щом искате мишени с повече дупки, пращам ви сутрешната ми тренировка, пушка ХАСАН дистанция 48м. от маса
Днес работих в/у спускането /нали се разбрахме, че когато стреляте винаги трябва да си поставяте определена задача. В дясната мишена има 35 изстрела и като завършек на тренировката в лявата 5 из.
 

Attachments

  • DSCI0016.jpg
    DSCI0016.jpg
    802 KB · Прегледи: 232
Нагоре