МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

methaa

Редовен Потребител
Много хубава мишена, обаче е имало леек ветрец от ляво :bravo:
Пушката ти е много добре нагласена :bravo:
 

dberov

Редовен Потребител
Много хубава мишена, обаче е имало леек ветрец от ляво :bravo:

Кире нямало е грам вятър той колегата си го е написал.
Мишената я стрелях на тъмно, осветена с фенерче. Вятър липсваше, но пък имаше комари. От маса с предна опора- торбичка пясък.

Tова пълзене по мишената е защото в стрелял извън платото, виж 3-те изстрела които са от 130 до 90 бара, там е вече в плато и са дупка в дупка, личи си че цевта е добра но трябва да се поработи за разхода.
 

sts1969

Редовен Потребител
ivan_v написа:
Здравейте,
вече и аз започнах да харесвам пушката си.Имам я от пролетта ( това е първата ми пушка изобщо) и въпреки, че я взех от човек се наложи да си поиграя малко докато започне да стреля добре.
Стрелбата по мишената започнах с малко над 170Bar, ( явно малко преди платото) и до 150 Bar попаденията бавно пълзят нагоре. От 150 до 90 Bar ( 15-16 изстрела) попаденията са най-добри. Скорости още не съм мерил.
Мишената я стрелях на тъмно, осветена с фенерче. Вятър липсваше, но пък имаше комари. От маса с предна опора- торбичка пясък.
Дистанцията е 32метра( с ролетка) до дулото на пушката или 33метра до ръба на масата. Коя дистанция е редно да се дава?
ПП групите изглеждат малко по-добри от колкота са на практика, защото листът не се къса добре. Разгледайте малко по съсредоточено къде е закъсана хартията около попаденията.

Добре стреля пушката, с каква скорост засилва леките чашки мерил ли си? От 150 до 90 бара само 15 изстрела... :rolleyes: ако скоростта е под 300м/с значи разхода ти е кошмарно висок. Ще трябва да си пойграеш още с механиката на пушката, по-точно с комбинацията на пружините на ударника и бойният клапан :yes:
 

ivan_v

Потребител
Днес си направих хронограф и направих две замервания.
Чашките са JSB 1,03гр.

Първо замерване:
1. 297m/s 180Bar
2. 302
3. 301
4. 301
5. 302
6. грешка
7. 298
8. 300
9. 298
10. 297
11. 298 150Bar
12. 298
13. 292
14. 295
15. 294
16. 291
17. 287
18. 286
19. 290
20. 283 120 Bar
21. 278
22. 274
23. 272
24. 270
25. 267 100Bar

С последните настройки ( пружини ) не бях стрелял с налягане по-голямо от 170 Bar , а явно е трябвало.

Второ замерване:
1. 299м/с 205Bar
2. 302
3. 301
4. 301
5. 302
6. 271 Baracuda 1,38гр.
7. грешка Baracuda 1,38гр.
8. 272 Baracuda 1,38гр.
9. 300
10. грешка
11. 302
12. 302
13. 301
14. 302
15. грешка
16. 300
17. 298
18. 296 150 Bar

Остава да видим и какво ще е "мнението " на мишената в диапазона 200-150 Bar :)
 

dberov

Редовен Потребител
Имаш голям преразход, 17 изстрела в 10 метра коридор въобще не е добре. Не е тук мястото да се постват плато и кое как да се пипне за да имаш резултати така че премести си поста в темата за Хатсан.
 

sts1969

Редовен Потребител
300м/с. ;) така си и мислех като видях разхода ти на пипната пушка. :yes: И моята като я засиля на 300... и ми вдига толкова разхода. Сега съм я настройл на 260м/с и имам 30-32 изстрела в 6 метра коридор от 180 до 120 бара.
 

Б.Богданов

Потребител
sts1969 написа:
300м/с. ;) така си и мислех като видях разхода ти на пипната пушка. :yes: И моята като я засиля на 300... и ми вдига толкова разхода.
*****
И при мен е така на около 300 м/с с пушка B65 6.35 mm, чашки JSB. Пушката не е "пипана".
 

niksan6538

Новодошъл
Здравейте, извинявам се ако публикувам в грешна тема.
Въпросът ми е каква долу горе е максималната дистанция за точна стрелба с оптика, която увеличава 4 пъти?
Аз на около 40метра улучвам капачка от буркан (обикновено по такова стрелям ;)), като се има предвид че за упора ползвам тавана на колата и лекичко треперя.
Пушката е Хатсан grizzly striker с оптика 4х40.

ПП:Под точна стрелба нямам предвид да гася свещ на 50м, но не и всяко следващо попадение да е на педя от другото.
 

petkof

Редовен Потребител
niksan6538 написа:
Здравейте, извинявам се ако публикувам в грешна тема.
Въпросът ми е каква долу горе е максималната дистанция за точна стрелба с оптика, която увеличава 4 пъти?
Аз на около 40метра улучвам капачка от буркан (обикновено по такова стрелям ;)), като се има предвид че за упора ползвам тавана на колата и лекичко треперя.
Пушката е Хатсан grizzly striker с оптика 4х40.

ПП:Под точна стрелба нямам предвид да гася свещ на 50м, но не и всяко следващо попадение да е на педя от другото.
За 4Х40 върху Хатсан,не знам, но за Дияна Магнум 460 с Гамо 2,5Х20 на 80 м.,при вече установена точка на попадение не се пропуска капачка от туба за вода/3,5,6,7,10,11 л./ ,стреляно от капак на кола с две опори,предна чувал с пясък и задна,лакът. :D ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Петко, не знаех, че Гамо имат такива гадни оптики 2,5х20 :eek: ;)
Да не е за пистолет тая тръбичка от химикалка с кръстче?
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
niksan6538 написа:
Здравейте, извинявам се ако публикувам в грешна тема.
Въпросът ми е каква долу горе е максималната дистанция за точна стрелба с оптика, която увеличава 4 пъти?
Аз на около 40метра улучвам капачка от буркан (обикновено по такова стрелям ;)), като се има предвид че за упора ползвам тавана на колата и лекичко треперя.
Пушката е Хатсан grizzly striker с оптика 4х40.

ПП:Под точна стрелба нямам предвид да гася свещ на 50м, но не и всяко следващо попадение да е на педя от другото.
Супер е!
От тази пушка и оптика, повече не чакай :)
 

niksan6538

Новодошъл
petkof написа:
За 4Х40 върху Хатсан,не знам, но за Дияна Магнум 460 с Гамо 2,5Х20 на 80 м.,при вече установена точка на попадение не се пропуска капачка от туба за вода/3,5,6,7,10,11 л./ ,стреляно от капак на кола с две опори,предна чувал с пясък и задна,лакът. :D ;)
Ами като се има предвид че с тази пушка(и изобщо с въздушна) съм изстрелял около 500 чашки, като 300 може би са с оптиката и че упора са ми ръцете и нямам торбички с пясък(това е добра идея задължително трябва да си направя) значи е добре :)
А между другото как измервате на колко метра стреляте?Аз като поставям мишената правя едни великански крачки, дето даже може и повече от един метър да са ;)
 

petkof

Редовен Потребител
lynx написа:
Петко, не знаех, че Гамо имат такива гадни оптики 2,5х20 :eek: ;)
Да не е за пистолет тая тръбичка от химикалка с кръстче?
Тук в отговор №67 можеш да я видиш как изглежда! ;)
http://forum.airguns.bg/index.php?topic=232.60
До niksan6538
Щом си още в началото,значи имаш перфектни резултати.По нататък може да вдигнеш летвата.
Разстоянията си мерим с ролетки в размери от 5 до 50 м..Това го казвам от името на Варненската група, но повечето така практикуват.За ориентировъчни резултати съм пробвал и с крачки,но винаги след това съм съжалявал,защото грешките в измерването водяти до грешки в стребата, а това си е чиста загуба на време,муниции и трупане на разочарования и грешни резултати. :pardon: :cheers:
 

andi

Редовен Потребител
Грешката с крачки ми е около 5 % , като проверя с далекомера след това . Просто е въпрос на навик
 

petkof

Редовен Потребител
andi написа:
Грешката с крачки ми е около 5 % , като проверя с далекомера след това . Просто е въпрос на навик
Аз измервам разстоянието с крачки в двете посоки/като отивам да слагам мишената и като се връщам/ след което деля крачките на две.Това е с цел да намаля грешката от фактори влияещи в едната посока и съответно други в обратната,но винаги има грешка влияеща негативно.Затова разпъвам ролетката. ;)
 

sts1969

Редовен Потребител
Аз съм си измерил един канап 50м. навит на картонена совалка. Ако искам 25м. го прегъвам на две :pardon:
 

Georgi Nedelchev

Потребител
niksan6538 написа:
Здравейте, извинявам се ако публикувам в грешна тема.
Въпросът ми е каква долу горе е максималната дистанция за точна стрелба с оптика, която увеличава 4 пъти?
Аз на около 40метра улучвам капачка от буркан (обикновено по такова стрелям ;)), като се има предвид че за упора ползвам тавана на колата и лекичко треперя.
Пушката е Хатсан grizzly striker с оптика 4х40.

ПП:Под точна стрелба нямам предвид да гася свещ на 50м, но не и всяко следващо попадение да е на педя от другото.
Много зависи от чашките приятел ;) Не ги споменаваш в уравнението. Хатсан 125 и оптика Гамо 4x32 с чашки JSB 1.03 на 30 метра ги събирам в малко под 3 см - от център до център на най-отдалечените отвори, като се има предвид, че опитът ми долу горе, като твоя. Сигурен съм, че ако някой опитен колега от форума стреля, ще ги събере в сантиметър на това разстояние. Преди да почна да стрелям с JSB изтрелях една кутийка сръбски някакви и половин гамо. Там ситуацията е, както я описваш ;)
 
Нагоре