МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

dilom08

Редовен Потребител
ФХ Босс 7,62. Скоростта по моето хроно е между 276 и 278 м/с с 2,9 гр. сачма.
 

dberov

Редовен Потребител
dilom08 написа:
ФХ Босс 7,62. Скоростта по моето хроно е между 276 и 278 м/с с 2,9 гр. сачма.

Направо ме хвърлихте в ШАХ, вече се чудя в какъв калибър да ми е следващата пушка. На Павел мишените са добри но това е пушка до 16J правена за състезания и не зная на по голяма дистанция дали ще е така точна, говоря за 100 метра. Стрелял съм с FX BOSS-a на Петков но по един варел на 20 метра от ръка и освен че проби варела като кашкавал и че може би е най добре фабрично заглушената пушка не можах да придобия други впечатления. Сега като виждам мишените направо са супер, на 50м и на 98м че и на открито :eek: представям си ако стреляш на закрито. :bravo:
 

dberov

Редовен Потребител
dinkata написа:
dilom08 написа:
ФХ Босс 7,62. Скоростта по моето хроно е между 276 и 278 м/с с 2,9 гр. сачма.

И после ходят да ми хвалят 16 джауловите пушки ;) ;)

Динка и ти стреля във Варна с FX BOSS-а на Петков и видя за какво иде реч но така по варела и по тръбата в канала не можахме да видим фактора точност, тука Дилома за първи път поства мишени с тази пушка на две дистанции и вече можем да си вадим изводи за възможностите и. Тази е само за нашето хоби (нощна стрелба) ;)
 

lynx

Редовен Потребител
???
Леле! Вие за вятър не сте ли чували?
Такива мишени у наше село могат да се правят веднъж в годината!
 

dinkata

Редовен Потребител
Берка, аз виждах като стрелях по тръбата къде ми отиват всички изстрели... макар да ме духваше вятъра всички отиваха на едно и също място и затова заключих "това е пушката" ;) ;) :cheers:
 

Dominus

Редовен Потребител
dberov написа:
с какви чашки е стреляно и на каква скорост
Като мишена 1 и 4. Пушката е малко под 16 дж.


dberov написа:
с Дейтстета като стрелях ми текнаха лигите
Дейстейта пасти да яде. Ще го разбереш с времето
 

dberov

Редовен Потребител
Dominus написа:
dberov написа:
с какви чашки е стреляно и на каква скорост
Като мишена 1 и 4. Пушката е малко под 16 дж.


dberov написа:
с Дейтстета като стрелях ми текнаха лигите
Дейстейта пасти да яде. Ще го разбереш с времето

Аз затова идвам по състезанията, не за медал а да видя и пипна и придобия реална представа а не да чета във форума и от това да трупам изводи. Тоя АА с който ти стреля, не мога да си кривя душата и да кажа че пушката нещо и куца, най ми хареса спусъка....И цената. :)
 

Dominus

Редовен Потребител
Е, като постреляш с моята ще откриеш още нови изживявания ;)
Да, цената е хубава. Купуваш нещо евтино и като се направи имаш нещо забележително, пред което бледнеят много по-скъпи пушки, но тя си остава недооценена, тъй като била евтина. И тази народопсихология ще се промени, но трябва време.
Точно поради тази причина спирам да правя АА. А и не бих желал всички да имат като моята пушка ;) Ще изгуби инукалността която притежава.
Дето се вика "който взел, взел" :D
 

Dominus

Редовен Потребител
Лабораторията се оказа къса, но пък е с екстри като никъде другаде.
Не се чете на снимката, но червения надпис в дъното гласи "СТУДЕНА БИРА И БЕЗАЛКОХОЛНИ НАПИТКИ" ;)
И наистина има :eek:
 

Attachments

  • uploadfromtaptalk1404038271451.jpg
    uploadfromtaptalk1404038271451.jpg
    55.6 KB · Прегледи: 114

dberov

Редовен Потребител
Е, като постреляш с моята ще откриеш още нови изживявания ;)

Ми то ако се паднем да стреляме пак маса до маса направо може да си сменим пушките. Нали знаеш че във Варна се стреля по мишената на съседа. ;)
 

dberov

Редовен Потребител
Една мишенка и от мен, дистанция 23 метра JSB 1.175g, 5.53, 275m/s
Мишената е залепена на ламарина и след удара има отклонение на чашката но мисля че за тренирано око няма проблем да види къде са попаденията.
 

Attachments

  • 01 (Copy).JPG
    01 (Copy).JPG
    339.3 KB · Прегледи: 131

Dominus

Редовен Потребител
Браво. Сериозна конкуренция :eek:
Почнах да се замислям за другото мероприятие :confused:
 

methaa

Редовен Потребител
Все добри мишени виждам от вас колеги, изглежда силата е с вас :bravo:
Продължавайте все така :winner:
 

dberov

Редовен Потребител
Кире малко уцели със силата, бях болен и 24 дена не бях стрелял и днес се почувствах много добре,сглобих масата, лепнах мишената и я опаатках, за втора нямах сили. :yes:
 

dberov

Редовен Потребител
Ачо утре ще сложа мишената на дъска и ще се опитам пак за да ги няма тия разсейки. Днес ми пристигнаха монтажите които бях поръчал за един ЗОС 10-40x50 който купих преди около месец и реших да я монтирам. Нивелирах я и пуснах един барабан да я прострелям а тази мишена я лепнах уж пробна, не съм се старал и като я изкарах до края не можах да повярвам. Много рядко правя мишена без флаер а когато се старая да направя добра мишена - ЯДЕЦ. :pardon: Чашки са от кутията, JSB 1.175g в 5.53, цевта ми много ги хареса и вече два месеца стрелям само с такива.
В крайна сметка се убедих че Хоука ми за бенч не става, със ЗОС-а ще изкарам състезанието във Варна и ще я продам след което ще се купува нещо по качествено. Иначе ЗОС-а за парите си е супер с много фин кръст и 6 точкова мил дот скала.

 
Нагоре