МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

dberov

Редовен Потребител
Обещаната мишена върху дъска от днес. Метнах една стара дървена врата на края на двора, донастроих оптиката и резултата е на лице.
Дистанция 23 метра, стрелба от маса с предна упора - двунога и задна упора - заешки уши, JSB 1.175g/5.53, 278м/с при пълно безветрие и много старание.
След мишената от снимката реших да направя втора с клип през оптиката но стойката ми не пасна заради перчема до задната леща в който се слага батерията за подсветката, затова сложих камерата да снима от страни НО взе да излиза вятър на пориви и когато духваше чашката се отклоняваше и това се чува и вижда на клипа. Направих го на бърз каданс защото камерата е записала и шума на коли и мотори а и две деца които не спряха да викат на улицата и майка ми им се кара пък и щеше да стане много дълъг и отегчителен.

https://www.youtube.com/watch?v=DKLKPC6tBfs&feature=em-upload_owner

Забравих да спомена че пушката я пипнах малко, смених пружината с по къса и корава, с навита задна тапа пружината е в пълен покой дори е малко свободна, с нея отката почти изчезна, поиграх си малко и с настройките на спусъка, така не е стреляла никога.




 

praetorian

Редовен Потребител
Аз само да попитам....Просто така, извинете невежеството ми, но дистанция 23 метра за кал.22 и 275 м/с с предна и задна упора...Някакси не ви ли се струва лееко несериозно ??? ??? Преди време имаше нападки към колега, показал подобна мишена на подобна дистанция, стреляна не с някаква класна пушка, а с домоделен хатсан с упора клатещ се стол..... Не че нещо, ама това май е дистанция за .177 16 джанки макс ;) ;) Не, че мишената не струва, ама :pardon: :pardon:
 

dberov

Редовен Потребител
.....дистанция 23 метра за кал.22 и 275 м/с с предна и задна упора...Някакси не ви ли се струва лееко несериозно...

Първо толкова ми е дълъг двора, не мога да изляза на улицата че да докарам 50м и второ ако дистанцията е някак несериозна защо имаше едно състезание във Варна на закрито и ФАК-а беше пак на 25м както и 16 J така ще бъде и на 12-ти този месец в село Китка.
Няма значение дистанцията, винаги ще има победители и победени а това че дядо Данчо смъмри на два пъти мишената на Милко си е негово виждане, всички други я похвалиха!

Обявявам състезанието малко по-рано, заради всички колеги които искат да участват!
Все пак ще е средата на лятото,и могат да си направят планове за почивката.
Състезанието ще се проведе на открито,до 16дж.25м Фак-а 25м.
Правилата всеки ги знае,ще се стреля от рест,предна задна упора,двуногите ще са разрешени.
 

st_beer

Редовен Потребител
@praetorian
Сложи една такава мишена за бенч на 23-25 м и пробвай да видиш ,че не е толкова лесно колкото изглежда да се постигнат такива резултати. Пробвал съм го и не е лесно особено с по мощна пушка която си помръдва при изстрел убедил съм се лично. Мишената си е супер.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Браво Беров.Мишената ти е повече от отлична.Явно и пушката ти стреля добре.Никак не е лесно на 25 м в калибър 5.5 да се направи такава мишена,а ако има и вятър си е просто ..........лотария.Поздравления и ще е добре да ги повториш и на състезанието
 

dberov

Редовен Потребител
Станимир е прав, аз съм си го писал малко по нагоре, пушката с оригиналната пружина рита и подскача, стрелял съм много но никога не съм правил такива мишени. Новата пружина я сложих на 6-ти когато ходихме с Миро/anibis в Пазарджик и го бих в състезание между нас и то на пияна картуна, после се разболях и не бях стрелял 24 дена и сега първите мишени са пак добри. Всичко това отдавам на новата пружина и вече съвсем лекия откат.

Браво Беров.Мишената ти е повече от отлична.Явно и пушката ти стреля добре.Никак не е лесно на 25 м в калибър 5.5 да се направи такава мишена,а ако има и вятър си е просто ..........лотария.Поздравления и ще е добре да ги повториш и на състезанието

Ники, от твоите уста в Божиите уши.
Благодаря за благата дума :cheers:
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Понеже се спомена и моето име ще си кажа и аз моето мнение по въпроса.Браво за мишената и само успехи по състезанията занапред.Когато аз пуснах подобна мишена наистина повечето коментари бяха положителни имаше и малко критика която не ме засегна а ме мотивира още повече :cheers:
А това че на Ники му се струва малка дистанциятата е разбираемо все пак повечето пъти когато излизаме да стреляме мишените ги нареждаме след 40-50тия метър(то това си пролича и в Троян близките мишени ми бяха много по трудни от колкото далечните),но за да не говорим просто празни приказки следващия път когато ходим да стреляме ще направим по една мишена от маса на 25метра да покажем хасаните какво могат.Може и да не е на 100процента като тази показана от Беров но няма да е много по зле :cheers: Жалко че Илко го няма все пак неговия хасан е гордоста на Старозагорката група с него ще е най хубава мишената. :cheers:
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
От стрелбата тази вечер...

https://www.dropbox.com/s/x4f4q9p0twglcmd/IMG_20140702_204625.jpg

Дистанция 48метра - по паралакс.
Двама стрелци, две пушки, 10 изтрела в една мишена/всеки по 5 изтрела/.
:cheers:


П.П.
Дупката на 8 часа е от порив на вятъра.
Стреляно е от ФТ поза.
 

dberov

Редовен Потребител
.....имаше нападки към колега, показал подобна мишена на подобна дистанция, стреляна не с някаква класна пушка, а с домоделен хатсан с упора клатещ се стол....
Има Хасани и БАМ-ове които стрелят по добре от един Дейтстет Рейджър например, да не намисаме тия с електрониките и компютрите. Преди няколко години имаше един БАМ който удари в земята всички пушки и обра златото на 3 състезания ако не се лъжа, Станимир и той е взимал медал с неговия Хасан, така че ако една пушка с добра цев попадне в правилните ръце много класни пушки ще и сърбат попарата.
Не искам да влизаме в спорове, тая тема е всеки да си покаже мишената която го е изкефила.
 

ангел иванов

Потребител
dberov написа:
.....имаше нападки към колега, показал подобна мишена на подобна дистанция, стреляна не с някаква класна пушка, а с домоделен хатсан с упора клатещ се стол....
Има Хасани и БАМ-ове които стрелят по добре от един Дейтстет Рейджър например, да не намисаме тия с електрониките и компютрите. Преди няколко години имаше един БАМ който удари в земята всички пушки и обра златото на 3 състезания ако не се лъжа, Станимир и той е взимал медал с неговия Хасан, така че ако една пушка с добра цев попадне в правилните ръце много класни пушки ще и сърбат попарата.
Не искам да влизаме в спорове, [glow=red,2,300]тая тема е всеки да си покаже мишената която го е изкефила.[/glow]
Съгласен на 100%.Нека се кефим на ХАРТИЕНИТЕ ни мишени и да не се изживяваме кат най-тактикъл мактикъл великите снайперисти на нашето време. :cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
В белите държави хората стрелят ей с такива пушки,по лунапарковете им! :eek:
Нищо че 4-те Щаера мязаха на вид на г....ми,но това е друг въпрос,имаше и едно Хамерли,то беше много добро на вид.
Цените на Щаерите в това състояние са 2000-2400лв.
http://s1130.photobucket.com/user/miroslavcho7/media/CIMG2460_zps0d9f1503.jpg.html?sort=3&o=1
http://s1130.photobucket.com/user/miroslavcho7/media/CIMG2442_zpsaabf977c.jpg.html?sort=3&o=2
http://s1130.photobucket.com/user/miroslavcho7/media/CIMG2467_zpsb0dd6db5.jpg.html?sort=3&o=0
Прав 10м чашки RWS :D
 

dberov

Редовен Потребител
Е, завърна ли се бе.
На стрелбището не ти ли дадоха плюшено мече ;)
Виж си ЛС
 

anibis

Редовен Потребител
dberov написа:
Е, завърна ли се бе.
На стрелбището не ти ли дадоха плюшено мече ;)
Виж си ЛС
Стрелбата с Щаерите е за удоволствие/то си го и пише/ но в съседство имаше друго стрелбище но там се стреляше само с пружинки.
Отсрамихме положението,милата много се изскефи, та от 5 изстрела спечелих ключодържател плюшено тигърче. :D
Тая Диана имаше невероятен спусък. :eek:
http://s1130.photobucket.com/user/miroslavcho7/media/CIMG2469_zps1cdc82bd.jpg.html?sort=3&o=0
 

petkof

Редовен Потребител
Миналата година с друг FX Boss, разбирасе в 7.62 калибър, бях направил тестова стрелба на 100 м. и снимки на мишената пуснах в темата за FX Airguns.
Понеже вече съм с друг FX Boss реших да повторя експеримента при почти същите условия.Оптиката е същата на Х12,5,чашките не са теглени и сортирани.Наслаждавайте се!Аз определено съм щастлив! ;)

891404674296.jpg

821404674460.jpg

621404674609.jpg

691404674908.jpg

131404674982.jpg


На тази снимка изстрела извън оформената група,произведох по невнимание,заради скъсан пръст на ръкавицата ми. :pardon:
191404675036.jpg
 

dberov

Редовен Потребител
anibis написа:
В тая тъмница в стрелбището,през камера и с не сортирани чашки
тая мишена е повече от добра. :music:
https://www.youtube.com/watch?v=w__looGJkW0
http://i1130.photobucket.com/albums/m535/miroslavcho7/087_zpscd7f71f4.jpg

Мирко много добре приятел.
Викаш в тая тъмница......добре че оптиката е хубава щото с калпава оптика не става. ИЗПРОБВАНО!
 

luis vu

Потребител
докато си почивахме на пирина се получи това . и не се смейте че ако всички бият само десетки че се наложи увеличаване на дистанцията ;)
пушката е 16 джаула.стрелба от опора на голям объл камък.оптика 10 по 40.
 

Attachments

  • DSCF1446.JPG
    DSCF1446.JPG
    1,021.1 KB · Прегледи: 107
  • DSCF1443.JPG
    DSCF1443.JPG
    240 KB · Прегледи: 76
  • pushka.jpg
    pushka.jpg
    1.1 MB · Прегледи: 92

ivan_v

Потребител
Здравейте,
вече и аз започнах да харесвам пушката си.Имам я от пролетта ( това е първата ми пушка изобщо) и въпреки, че я взех от човек се наложи да си поиграя малко докато започне да стреля добре.
Стрелбата по мишената започнах с малко над 170Bar, ( явно малко преди платото) и до 150 Bar попаденията бавно пълзят нагоре. От 150 до 90 Bar ( 15-16 изстрела) попаденията са най-добри. Скорости още не съм мерил.
Мишената я стрелях на тъмно, осветена с фенерче. Вятър липсваше, но пък имаше комари. От маса с предна опора- торбичка пясък.
Дистанцията е 32метра( с ролетка) до дулото на пушката или 33метра до ръба на масата. Коя дистанция е редно да се дава?
ПП групите изглеждат малко по-добри от колкота са на практика, защото листът не се къса добре. Разгледайте малко по съсредоточено къде е закъсана хартията около попаденията.
 

Attachments

  • IMG_1128.JPG
    IMG_1128.JPG
    1.5 MB · Прегледи: 105
Нагоре