МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

dberov

Редовен Потребител
Един колега каза тук, че е изстрелял над 500 хиляди чашки. И аз съм избягал хиляди километри в парка, но Бен Джонсън не съм станал. Но за стрелбата съм много по-добър от теб и дори от най-точните от вас.
Да кажем, че до този момент имам примерно 500 000 изстрела...
Колега, разликта от твоето бягане в парка моите 500 000 изстреляни чашки при тренировъчна стрелба е че, аз в резултат на тия тренировки имам медали от състезания а ти не, нито по стрелба нито от бягането ти в парка.
Щом твърдиш че си толкова добър стрелец, яви се на едно състезание и ако можеш да се класираш за медал, тогава се хвали, щото на приказки всеки може.
 

silver bullet

Редовен Потребител
Нямам желание да доказвам на никой нищо. Който има нужда да се състезава спорта е хубаво нещо нека го прави. Темата тръгна от една мишена на 240 метра, за която самия автор каза, че е късмет и едно на хиляда като шанс да я повтори. И докъде стигна...

Не мога да уцеля камион от 10 метра. Така добре ли е. :cheers:
 
Последна промяна:

silver bullet

Редовен Потребител
Ти на това малко ли му казваш?До сега не бях чувал някой да е казвал ,че е 99,99 % по добър от всички.
Явно не гледаш новините един роден политик непрекъснато го прави. :lol:

Чувството за хумор май липсва последно време. Мисля да пусна една мишена на 1500 метра. Ще пробвам от покрива на Централна гара да уцеля някоя сврака кацнала на ЦУМ. :winner:
 
Последна промяна:

silver bullet

Редовен Потребител
Просто от любопитство да те питам това във всяка една стрелкова дисциплина и видове стрелба ( от маса, седнал, прав, коляно и т.н.), или без значение от вида стрелба и оръжието ? Аз поне си знам, че не съм най най по ама и не ми е чак такава самоцел да съм на върха, защото от върха има само една посока - НАДОЛУ ;)
Въпреки че стрелям ФТ, за мен стрелбата си ми остава хоби за да ми носи и удоволствие независимо от резултатите :) А най-ценното бе, че открих страхотни приятели :cheers:
С бойна прашка като Давид колега. Там ми е силата. :rambo:Понякога хвърлям и бумеранг, но там не съм чак толкоз прецизен. :'(
 

silver bullet

Редовен Потребител
Може бе хора аз съм ОК с това, по интересното е, че цитира Лао Дзъ и цитира нещо много хубаво от него, но дали го е разбрал що се крие? Философията на будизма не е да се крием и тайничко да се правим на най-великите, а напротив .... принципа е да се помага на хората да се осъваршенстват и изкарат най-доброто от себе си, да си открит към света, да помагаш на останалите, да им показваш грешките евентуално и т.н. Та пак си ми остава актуален въпроса на каква база колегата реши, че е най-добрия и защо останалите грешим, и как грешим 99,99% за да можем да си подобрим уменията в стрелбата в това хоби. Да разбираме ли колега, че през годините само си ни гледал сеира, ето още един актуален въпрос ? И не, не е чисто заяждане това, просто една от кофтито човешки черти които и аз притежавам - любопитството. Без лоши чувства :cheers:
Основната грешка е да се търси съревнование с другите. Болното его търси винаги изява навън. Развитието е възможно само, ако погледнем към себе си. Навътре в самите нас. Една малка провокация и народа запали моторетката кой е по-по-най.. Е това е проблема. Спорта е хубаво нещо стига да не се превръща в надпревара на всяка цена.
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
Не съм горд от това, че стрелям по-точно от 99.99% от хората
Колега,по спокойно.....Ти и преди беше засилил форума с едни скорости......колегите ти казваха,че не са реални,но ти НЕ!А какво се оказа,че хронографа те лъже.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Основната грешка е да се търси съревнование с другите. Болното его търси винаги изява навън. Развитието е възможно само, ако погледнем към себе си. Навътре в самите нас. Една малка провокация и народа запали моторетката кой е по-по-най.. Е това е проблема. Спорта е хубаво нещо стига да не се превръща в надпревара на всяка цена.

Това написано от някой който "мачка другите като охлюви" звучи смешно и жалко.
Явно е че нямаш ни най малка представа от стрелкови спортове , ама да ти разясня. Там нямаш конкуренти , всичко в стрелбата си зависи от теб самият и никой друг не ти е виновен , за това в този спорт открих страхотни приятели.
Поздрави:cheers:
 

silver bullet

Редовен Потребител
Ехе и ти ли приемаш нещата буквално като някои колеги мишената на 240 метра. Прекалено сериозно не е ок. Да не се похвали човек с късмет. Не това не е възможно, защото на мен не ми се е случило. Затова е майтапа.. Обаче и той се прие буквално.

Колега,по спокойно.....Ти и преди беше засилил форума с едни скорости......колегите ти казваха,че не са реални,но ти НЕ!А какво се оказа,че хронографа те лъже.
Така си беше. :cheers: Тука обаче се помайтапих здраво, защото колегите много се спекоха от тази мишена на 240 метра. :lol: В крайна сметка това го правим за кеф. Много ясно, че никой не може да удари дупка в дупка на 240 метра. Може го само Господ дето се вика то си е нещо като 6 тица от тотото.

Ако имаш хубава пушка с добри чашки и я подпреш на една маса с яките упори. Като седне зад нея Стиви Уондър все в десетката ще ги вкара нищо, че не вижда човека. То не е голяма философия да подпреш една хубава пушката на масата и тя да си цели. Мерака да си я нагласиш и тунинговаш е по-голямата радост за мен. :cheers:
 
Последна промяна:

astra

Редовен Потребител
Основната грешка е да се търси съревнование с другите.
...
Спорта е хубаво нещо стига да не се превръща в надпревара на всяка цена.
Както по-горе вече ти каза @Djubey, очевидно е, че нямаш представа от стрелкови спортове.
При състезание два са главните моменти: 1. Надпреварата със себе си 2. Спонтанно и сърдечно приятелство с останалите стрелци заради съпреживяната радост и удоволствие от стрелбата
Очевидно и че не си добре запознат и с влиянието на вятъра. Ако ще го мериш в една точка само, по-адекватно е да е по-близо до мишената, защото там проектилът е загубил най-много кинетична енергия и вятърът най-лесно го отвява.
Ех, "като валяк охлюв"... не прозвуча особено добре в тази аудитория, но то си е твой избор.
Успех!
 

silver bullet

Редовен Потребител
Приемам забележката, ужасно тъп опит за майтап беше. На трезва глава не бих го казал, обаче бях "леко" пиян. Извинявам се на колегата, но ми стана жал за другия с 240 те метра дето го подбраха с поучения. Явно не съм пил само аз снощи.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Приемам забележката, ужасно тъп опит за майтап беше. На трезва глава не бих го казал, обаче бях "леко" пиян. Извинявам се на колегата, но ми стана жал за другия с 240 те метра дето го подбраха с поучения. Явно не съм пил само аз снощи.
Така е ,не си пил само ти....но само ти се поосра!
 

silver bullet

Редовен Потребител
Не съм се посрал толкова колега, защото не съм обидил никой лично. Което ти правиш в момента! Аман от хора без чувство за хумор. И от тънкообидчиви.
 
Последна промяна:

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Не съм се посрал толкова колега, защото не съм обидил никой лично. Което ти правиш в момента! Аман от хора без чувство за хумор. И от тънкообидчиви.
Но за стрелбата съм много по-добър от теб и дори от най-точните от вас. Просто да го знаеш. И няма да ти го докажа. Живей с представата си за света. Не знаеш нищо за мен. И никога няма да разбереш.
Колега продължаваш да се правиш на интересен,почваш че си про стрелец и го обявяваш публично това...хората ти предлагат да си докажеш твърденията че си най великия стрелец на състезание или в пряк двубой,но както и предполагахме твоите думи бяха тотално изхвърляне.После се осъзна до някъде че си се изложил доста и измисли това че си бил пиян и не си знаел какво пишеш.
И аз да бях на мястото на Атанасов и другите и аз щях така да ти напиша и не виждам с какво те е обидил,че си се осрал...то си е така даже и доста.
Ако бях на твое място щях да се извиня и да не пиша поне половин година.
П.п
И в твоите постове няма грам чуство за хумор,та да го разбере някой.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС

xpresident

Редовен Потребител
Има два начина да се докажеш като добър стрелец, или отиваш на състезание, или стреляш за групи и показваш мишени. Желателно е поне някои, да са стреляни пред свидетели, колеги от форума. Останалото са празни приказки.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Има два начина да се докажеш като добър стрелец, или отиваш на състезание, или стреляш за групи и показваш мишени. Желателно е поне някои, да са стреляни пред свидетели, колеги от форума. Останалото са празни приказки.
Колега,много обичам такива "интелигенти" с претенции!Готов съм по всяко време и където и да е!Ако иска с въздушно ако иска с малокалибрено....разбрах ,че колегата е вътре в нещата!:cheers:
 
Нагоре