Купа "Ботев" 2009г.

Termina4

Потребител
Bиждам че няма особен интерес за направата на някаква награда-остава каквото аз реша и да я донеса на място Милен това с умалена ФТ мишена немисля че е удачен вариант за БР награда :quiet:

ПП нямам за цел да спама теми и да трупам мнения за да ми се появи накакъв натпис от сорта на редовен, майстор и така нататък просто споделям какво мога аз и с какво мога да помогна :cheers:
 

братушка

Редовен Потребител
@Termina4
Извинявай за забавената реакция, интерес има. Просто аз тепърва започвам да мисля какви точно награди да има.
По принцип аз мислех да има именно купи (щом в Купа Ботев) и се чудех дали да няма познатия на всички портрет на Ботев някуде по нея.
От друга страна в БР има една специфична награда - за най-добра група. За там прекрасно ще пасне един такъв уникат. Проблемът е там, че аз съм пълно дърво от към художествена страна и надали ще мога да ти помогна с нещо.
Дерзай, твоите усилия няма да бъдат забравени :)
 

luft9waffe

Редовен Потребител
milen.m написа:
Termina4 написа:
Милен това с умалена ФТ мишена немисля че е удачен вариант за БР награда :quiet:

Моя грешка, нали все за ФТ си мисля... :-[
ами по тая причина, и ако братушка е навит,може и едно успоредно американско BR-50 да направим
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
БР-50 е готина дисциплина. Ще разчупи малко състезанието само маси пак няма, или дотогава ще спретнем нещо.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
simogg написа:
БР-50 е готина дисциплина. Ще разчупи малко състезанието само маси пак няма, или дотогава ще спретнем нещо.
стреля се от фт-позиция.друго се сетих-не оспорвам правилата на организатора,но при положение,че в регламента на 14х5 ще участват и ппп,представете си от положение легнал как се зарежда 70-80пъти такава пушка.друго си е от столче и масичка,не сме(всички)на по 20 години за съжаление.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
...който не му се носи масичка ще стреля легнал,от чувалче,ама,който си има нещо сгъваемо...?що да не си сърба кафенце докато стреля?
 

Termina4

Потребител
предложение към братушка
Предлагам ако наистина стрелбата легнал се oкаже проблем да се исковат 10 стойки за рязане на дърва тип "Магаре" аз от такова стрелям понякога на вилата и се получава много стабилно и удобно
Правят се много лесно и искат малко пирони и и малко дървен материал
ПП моята баба е от Хаuредин и съм решил да дойда няколко дена по рано за да обиколя вировете на Огоста така че съм готов да помагам с организацията само живи здрави другото е лесно
 

братушка

Редовен Потребител
Ще поразсъждавам малко на глас...

Много държа всички да стрелят при еднакви условия. Не искам да има после приказки, че виждаш ли той... а на мен остана...

При условие, че стрелкова сесия ще продължи по регламент 40мин за 35 изстрела и всеки трябва да мине 2 сесии + има право на 1 пробна сесия от 15мин - аз залагам по 1 час на сесия (грубо). Като трябва и да се прекъснем поне 1 час за обяд излиза, че за деня може да има само 6 сесии - 3 преди обяд и 3 след.
Това значи, че всички трябва да се вместим в 3 сесии. А сега си предствете, че ще дойдат 25 души и ще заявят участие за 20 РСР и 10 ППП. Вече получаваме 30 участия за 3 смени. Колко коридора ще трябват? А ако ще има повече хора и повече заявени участия? Опасявам се, че ще трябва да имам готовност за 15-20 коридора. И за всеки от тях трябва да има стойка за мишена и място за стрелба, което от своя страна трябва да съдържа освен масичка и столче. Просто нямам как да ги подсигуря, дори с вашата помощ. Докато килимчета и чували с пясък са ми по силите.

И това е основната причина да искам задължителна предварителна регистрация - да мога да разпланирам сесиите и коридорите малко предварирелно, а не в последния момент.

Макар, че ми дойде мисълта: ако можем все пак да осигурим няколко масички+столче може да ги сложим за ППП (признавам, че при тях е търсене легнал). Но само при условие: или всички ППП с маси или се връщаме на чували. За тази цел трябва предварително да знам бройките (регистрация) и ще се надявам на вашата помощ.
 

Termina4

Потребител
макар че е още рано мога да кажа че от Сопот ще сме 2ма (или само аз трудно е от сега да се знае) и ще съм на место още на 27-28 05 с готовност за помощ с каквото трябва
 

rivan

Редовен Потребител
Termina4 написа:
предложение към братушка
Предлагам ако наистина стрелбата легнал се oкаже проблем да се исковат 10 стойки за рязане на дърва тип "Магаре" аз от такова стрелям понякога на вилата и се получава много стабилно и удобно
Правят се много лесно и искат малко пирони и и малко дървен материал
ПП моята баба е от Хаuредин и съм решил да дойда няколко дена по рано за да обиколя вировете на Огоста така че съм готов да помагам с организацията само живи здрави другото е лесно

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Една бояджийска стълба върши перфектна работа като упора,пробвано... ;),а за риболова между 15 април и 31 май не съм сигурен дали е добра идея!?
 

ininia

Потребител
ФТКС
И аз твърдо съм решил да участвувам в БР25.Имам и ще си нося сгъваема масичка и столче.Имам и още един комплект и мога да услужа.Бих могъл да помогна и в организацията - имам свободно време. :rambo:
 
A

Anonymous

Гост
Не съм сигурен къде им е мястото , та затова :
011341356.jpg


Излизат ми около 6-7лв бройката.
ЦЕЛТА МИ НЕ Е ДА ГИ ПРОДАВАМ!!!
Просто четох някъде , че трябват стойки за мишени и пуснах една , за да видя какво ще излезе.
За русенската среща и за Купа Ботев - няколко такива ще са от мен.
Ако има още мераклии можем да си поделим разходите за необходимите бройки.
:cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Черно , 1.2мм
Но ако ви се вижда малко можем да го увеличим
 

luft9waffe

Редовен Потребител
густа е стойката.събота направихме 6 бр.,събират само 1 лист А3.тъй че за 2и3-ти май още 2 ще дойдат добре.
 

братушка

Редовен Потребител
Мисля си дали да включа в програмата в Ботево и една пробна сесия Варминт?
Идеята е следната: 10бр еднакви еднократни мишенки сложени през 5 метра от 55 до 100м. Дават се 30 чашки и 20 минути време. Стреля се от БР масичка (или заместител :) ). Целта е да се поразят всички мишени с минимално количество изстрели. Всяка поразена мишена дава толкова точки, на колко метра се намира + по 10 точки за всеки непохарчен куршум. Изрично се допускат и всякакъв вид БигБоре.
Ще има ли мераклии за такова нещо?
 

luft9waffe

Редовен Потребител
братушка написа:
Мисля си дали да включа в програмата в Ботево и една пробна сесия Варминт?
Идеята е следната: 10бр еднакви еднократни мишенки сложени през 5 метра от 55 до 100м. Дават се 30 чашки и 20 минути време. Стреля се от БР масичка (или заместител :) ). Целта е да се поразят всички мишени с минимално количество изстрели. Всяка поразена мишена дава толкова точки, на колко метра се намира + по 10 точки за всеки непохарчен куршум. Изрично се допускат и всякакъв вид БигБоре.
Ще има ли мераклии за такова нещо?
ба,съмняваш ли се!?
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Възможно е интереса към този начин на стрелба да се окаже по-голям от очаквания.
Това определено е начина, по който се стреля на регионалните сбирки на групите, само дето мишените са капачки и бенч-рест масите са заменени с покрива на колата.
 

братушка

Редовен Потребител
Е, аз просто се натъкнах на купчина стари 3" дискети и си помислих как бих могъл да използвам :pardon:
 
Нагоре