Купа "Ботев" 2009г.

bor1968

Потребител
Понеже има няколко села на име Ботево, ето за това става дума:

http://www.emaps.bg/emaps/content.asp?m ... 606&lng=BG

http://www.emaps.bg/emaps/content.asp?m ... 250&lng=BG

Мястото съм го оградил с червено кръгче. На втория линк при по-голямо увеличение излиза и самото село.


Тук също може да се ориентирате, като с.Ботево /понеже е малко село/ го няма на картата, но гледайте с. Хайредин /Ботево е до него/
 

Attachments

  • ob_vratza[1].jpg
    ob_vratza[1].jpg
    35.3 KB · Прегледи: 69
A

Anonymous

Гост
На тези карти виждам, че има няколко маршрута до селото. Кой от тях е най-добър (най-хубав път)?
 

bor1968

Потребител
За пътуващите от София най-добрия маршрут е през Враца. После се хваща пътя към Плевен. На Борован Завивте в ляво за Добролево и Алтимир. След Алтимир или през Липница, или през Бързина и после е Ботево. Тук братушка трябва да се намеси и да каже /след Алтимир/ дали през Липница или през Бързина е по-добре.
Пътя от София до Борован е хубав. От Борован до Ботево сигурно е по-лош, но разтоянието е малко.

За идващите от Русе - и всички други от североизточна България, които ще минат покрай Плевен да имат предвид, че участъка Искър-Кнежа-БялаСлатина е с много дупки и да внимават. В другите части пътя е в добро състояние. Това са ми впечатленията при пътуването ми до Русе за националната среща по този маршрут.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
братушка написа:
Обявявам провеждане на първо състезание по Пневматичен Бенчрест 'Купа "Ботев"'.

Състезание ще се проведе на 30 май 2009г. в село Ботево, община Хайредин, област Враца.
Айде да вземем да уточним датите.
Какво трябва да ознаава 30 май 2009г?
И остава ли датата, след като 30 май 2009г е работен ден?
Това е събота.
Датата е изключително неудобна , ако е работен ден и не виждам кой ще дойде на такава среща?
Не говооря от моя гледна точка.
Дали ще присъствам зависи само от това , дали някой ще ме вземе.
С работните дни проблеми нямам , ама нали става въпрос мероприятието да е масово.
Датата трябва да се изтегли напред или на 23 май 2009г или назад на 06 юни 2009г.
Ако е така, трябва да се уточни, дали може тези, които желаят да пристигнат още в петък вечер?
Моля братушка да публикува разяснения по темата.
 
A

Anonymous

Гост
23 май не ми се струва много подходящо, предвид на това, че е между две седмици с по шест работни дни. Много хора ще предпочетат да си починат.
 

братушка

Редовен Потребител
Знам, че направиха 30 май да е работен....
Направо не знам какво да кажа :pardon:
Идеята беше дата да е максимално доближена до Ботевите тържества, които започват от 27 май. Събитието е обявено много отдавна и има вече заявки именно за тази дата.
Ако смениме дата няма ли да се откажат хората, заявили участието именно за 30-и ? Трябва ли да събирам заявките наново?
От друга страна наистина е работен ден...
Раздвоен съм.
Направо много се чудя. Дали пък да не пусна една анкета за датата?

ПС: кое от всички Ботево - ами още в началото е написано: Област Враца, община Хайредин, село Ботево. Такова има само едно.
Малко по-късно ще пъсна подробни пътни указания.
 

bor1968

Потребител
..."Малко по-късно ще пъсна подробни пътни указания."...
Аз вече съм го направил няколко поста по-нагоре. Може да видиш какво съм публикувал и ако има нещо да добавиш.


пп.- Най-вече след Алтимир, дали през Липница или през Бързина е по-добре да се мине?
 

братушка

Редовен Потребител
Всички, освен Монтанярите (а те вече си знаят пътя), ще дойдат от 2 направления: от към Мездра-Враца и от към Плевен.
След Мездра, точно преди Враца на един баир има голяма бензиностанция на РомПетрол. Малко след нея се оглеждайте за неугледна отбивка вдясно с указание за Оряхово и ферибота. Така ще хванете обиколния път на Враца през вилната зона покрай язовира и ще избегнете лутането из града. След обиколния ще излезете на доста добър път Враца-Оряхово и ще карате по него само напред чак до Липница. В самото начало на Липница първата отбивка вляво, има си и указател, и последните 5км само по асфалта до самото Ботево.

От Плевен: тръгвате в посока София по магистралния път. Обаче пропъскате детелината за София извън града и карате все направо до Долни Дъбник. В Долни Дъбник първата отбивка вдясно, има указател за Кнежа. Следват Кнежа, Бяла Слатина, Алтимир. В Алтимир излизате на същия път Враца-Оряхово и карате до Липница. В самоят Алтимир карате все направо почти до края на селото, на пресечката с Оряховския път има бензиностанция Косаня - хващате надясно.

Внимание: в село Липница липсва (съборена) табела с името на селото. Обаче отбивката за Ботево е добре обозначена, буквално 200м след липсваща табела. Внимавайте - точно на тази отбивка обичат да киснат катаджиите.

При влизане в Ботево просто се оглеждайте за номер 24 от дясната страна на централната улица.
 
A

Anonymous

Гост
Последно - 30.V.2009 остава ли като дата на срещата (тъй като е работен ден) или ще бъде променена?
 

братушка

Редовен Потребител
Дотук видях само 2 мнения за датата, които са по-скоро съмнения, отколкото възражения. А междувремено постъпиха и още заявки за дата 30-и.
Така че датата остава непроменена - 30 май.

ПС: таман ще си вземем по 1 ден отпуска и ще скъсим работната седмицата до нормална :)
 
A

Anonymous

Гост
Който може ще вземе , който не може......
 

djboby

Потребител
От русе никой няма да дойде заради датата до тук 20 гласа. Премести го на 6-ти милен ще се съобрази с тебе се пак ти пусна темата първи. Иначе пребирай купите махай им табелките и за следваща национална. В купона има 3 купи до колкото си спомням.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
И ние бихме дошли, но заради работния ден няма как.
 
A

Anonymous

Гост
djboby написа:
От русе никой няма да дойде заради датата до тук 20 гласа. Премести го на 6-ти милен ще се съобрази с тебе се пак ти пусна темата първи. Иначе пребирай купите махай им табелките и за следваща национална. В купона има 3 купи до колкото си спомням.

По принцип не ме бърка коя ще е датата, но точно за 30-ти направих хиляди уговорки с шефовете, за да мога да дойда. По същия начин е постъпил и Akela1, жена ми също, а навярно и други хора. А сега обяснявай, че някой променил датата. Ако ще се чудим в последния момент по-добре да се насрочи дата за след месец, та да могат всички да се организират и да няма сърденки пак.
 

братушка

Редовен Потребител
Просто до тук имам само 9 заявки + аз и Бор.
И след като 2 от най-големите групи декларираха, че няма как да дойдат заради дата...
Раздвоен съм.
 

djboby

Потребител
Ами просто го отлагай и прибирай купите и проблема се решава, това състезание не е задалжително. Разбирам, че исзкаш да го направиш ама според обстоятелствата по добре го отложи. Апък ако наистина изборите са на 7-ми просто ще си търсим белята. Голям мерак имате да се състезавате през седмица, две месец. Не се ки може да пътува или да се освободи от работа, ечи съобразете се малко с тези работи. Не говоря специално за себеси.
 
Нагоре