cdman
Администратор
Тъй като зимата не ми е любим сезон и поради всичката кал и вода навън стрелбата много намаля се замислих че навремето имаше клубове по спортна стрелба и разни малки стрелбища за въздушно оръжие. Вярно е че навън сред природата възможностите са повече , както и разстоянията но все пак една дистанция дори и 10м би могла да е интересна със подходящо оръжие. Доколкото си спомням още в 5-6 клас ни водиха в мазата на училището и там имаше такова стрелбище. Поразрових се малко из нет-а специално за София и установи че информацията е направо оскъдна ... за 2 часа ровене успях да намеря само това:
http://sclevski.com/
Но дори и там не пише много но ето малка извадка:
което ми прозвуча като описание на рая
30 коридора с 10м и 40 коридора с 50м - предполагам обаче че във въпросното стрелбище цивилни не се допускат.
Та на въпроса някой има ли идея дали въобще съществуват такива клубове още и стрелбища специално за въздушно оръжие и къде човек изобщо може да стреля на закрито.
http://sclevski.com/
Но дори и там не пише много но ето малка извадка:
Код:
Състезателите на клуба (над 50) тренират на стрелбището на РДВР - София в квартал "Гео Милев".
Комплексът разполага с три стрелбища: на 10 м - 30 коридора; на 50 м - 40 коридора и 25 м с 4 установки.
което ми прозвуча като описание на рая
Та на въпроса някой има ли идея дали въобще съществуват такива клубове още и стрелбища специално за въздушно оръжие и къде човек изобщо може да стреля на закрито.

Обаче едвали ще се случи... Всъщност, ако те интересува Макс мога да те заведа в помещение дълго около 100 м. и широко около 10 м. За нашите цели е перфектно - има осветление, охрана, че е достъпно и денонощно даже
/сорка за OFF-а/
Бъдещия обект ще се експлоатира от нас в дните които искаме, а през останалото време ще се допускат външни хора да стрелят срещу заплащане на такса. За целта искат да посъветваме какви въздушни пушки да закупят за даване под наем в стрелбището. Предложиха два терена – ПОДЕЛЕНИЕТО и в с.ТОПОЛИ(тука Петко сигурно си умира от кеф). Искат от нас ПАРАМЕТРИ и ИЗИСКВАНИЯ за - дължина, ширина, брой коридори, трябва ли да са отделени, гардероби, багажно, осветеност и т.н. Искаме ли мишените да са викащи се (електрически с въже) или стационарни....... 