Клубове по спортна стрелба / стрелбища

cdman

Администратор
Тъй като зимата не ми е любим сезон и поради всичката кал и вода навън стрелбата много намаля се замислих че навремето имаше клубове по спортна стрелба и разни малки стрелбища за въздушно оръжие. Вярно е че навън сред природата възможностите са повече , както и разстоянията но все пак една дистанция дори и 10м би могла да е интересна със подходящо оръжие. Доколкото си спомням още в 5-6 клас ни водиха в мазата на училището и там имаше такова стрелбище. Поразрових се малко из нет-а специално за София и установи че информацията е направо оскъдна ... за 2 часа ровене успях да намеря само това:

http://sclevski.com/

Но дори и там не пише много но ето малка извадка:

Код:
Състезателите на клуба (над 50) тренират на стрелбището на РДВР - София в квартал "Гео Милев".
Комплексът разполага с три стрелбища: на 10 м - 30 коридора; на 50 м - 40 коридора и 25 м с 4 установки.

което ми прозвуча като описание на рая :) 30 коридора с 10м и 40 коридора с 50м - предполагам обаче че във въпросното стрелбище цивилни не се допускат.

Та на въпроса някой има ли идея дали въобще съществуват такива клубове още и стрелбища специално за въздушно оръжие и къде човек изобщо може да стреля на закрито.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
От една година поне сънувам стрелбище! За съжаление във Варна всички са с максимум 25м. коридори(предимно за пистолети) и достъпа е ограничен. Имаше едно полуоткрито с 50м. където навремето съм тренирал, но го затвориха отдавна. По едно време, преди да ни удари кризата даже си мислех да купя място и да построя едно за нас, но засега идеята ще почака по-добри времена. А и лицензирането е голяма мъка. Временното спасение(решение) е ако някой има познат с големи(и разбира се празни) складове да ни приютява. ???
 

cdman

Администратор
И аз имам подобни идеи - ако предположа че в училищата има такива помещения които са били стрелбища или пък са подходящи за такива вероятно може да се измисли някаква форма на сътрудничество - срещу приличен наем и някакви "кръжоци/курсове/лекции" за учениците може да се сформира нещо като клуб. Дори и 25м е супер а аз бих се радвал и на 10м - за хубави спортни пушки + въздушни пистолети ще бъде интересно. Може би трябва да поразпитам малко - пък току виж излязло нещо интересно.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Същата идея имаше и shooter, преди повече от година.
Бяхме я обсъждали, но не се сещам дали беше във форума или сме разговаряли.
Ще се опитам в резюме да спомена само два от проблемите.
Защо според мен в училищата , където наистина има такива условия , е невъзможно това да се случи.

Първото за което се сещам , че за нас удобното време за посещение в такива клубове е през уикенда или след работно време.
Да ама за управата на училищата , това е най-неудобното време, понеже се включват СОТове или охранителните фирми поемат охраната. Едва ли някой, ще си направи усилието, да ни осигурява хора, които да отключват и заключват след нас.

Второто е, че вероятността разрешение от Министерството на образованието, за отдаване под наем на училищна собственост, на организация занимаваша се подобна дейност (внасяне на оръжие и разкарване на хора с такова из училището, независимо от това, че е въздушно ) едва ли ще се получи.
Това обаче не пречи да се опита.
Може пък и да не съм прав в разсъжденията си и да се намери подходяща форма да бъдат убедени.
 

Иван Димов

Потребител
В това отношение ,като ,че ли нашата група е най-добре. ;)
 

Attachments

  • Picture 041.jpg
    Picture 041.jpg
    571.1 KB · Прегледи: 947

cdman

Администратор
И аз ви завиждам - тука в София такива празни халета трудно могат да се намерят - затова трябва да измислим нещо - сигурен съм че има решение проблема важното е да го намерим :)
 

dinkata

Редовен Потребител
cdman написа:
И аз ви завиждам - тука в София такива празни халета трудно могат да се намерят - затова трябва да измислим нещо - сигурен съм че има решение проблема важното е да го намерим :)

Купувате си цялата група едно хале, остъклявате го и сте готови :) ;) ;) ;)
 
A

Anonymous

Гост
MAD MAX написа:
От една година поне сънувам стрелбище! За съжаление във Варна всички са с максимум 25м. коридори(предимно за пистолети) и достъпа е ограничен. Имаше едно полуоткрито с 50м. където навремето съм тренирал, но го затвориха отдавна. По едно време, преди да ни удари кризата даже си мислех да купя място и да построя едно за нас, но засега идеята ще почака по-добри времена. А и лицензирането е голяма мъка. Временното спасение(решение) е ако някой има познат с големи(и разбира се празни) складове да ни приютява. ???

Собствено стрелбище звучи направо :yahoo: Обаче едвали ще се случи... Всъщност, ако те интересува Макс мога да те заведа в помещение дълго около 100 м. и широко около 10 м. За нашите цели е перфектно - има осветление, охрана, че е достъпно и денонощно даже :) Става дума да се наеме, само трябва да се проверят как стоят нещата с бившите наематели.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
SEABOY написа:
Собствено стрелбище звучи направо :yahoo: Обаче едвали ще се случи... Всъщност, ако те интересува Макс мога да те заведа в помещение дълго около 100 м. и широко около 10 м. За нашите цели е перфектно - има осветление, охрана, че е достъпно и денонощно даже :) Става дума да се наеме, само трябва да се проверят как стоят нещата с бившите наематели.
Много ме заинтригува, да прехвърлим разговора за сега в темата на Групата или на ЛС.
 

cdman

Администратор
Ще стане страхотно наистина , и аз точно така ги го представям :) , ще идваме нагости във Варна ми се струва ...
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
А бе тези от последния клип дето Макси пусна :
http://www.youtube.com/watch?v=7uXaoDSttgg&NR=1
да не са гледали от мене, че да си връзват пушките директно за бутилката.
 

Attachments

  • 100_3492.JPG
    100_3492.JPG
    276.2 KB · Прегледи: 593
  • 100_3491.JPG
    100_3491.JPG
    343.7 KB · Прегледи: 591
  • 100_3490.JPG
    100_3490.JPG
    304.3 KB · Прегледи: 574
A

Anonymous

Гост
Хахаха,то ти живееш толкова близо до стрелбището ,че то спокойно може бутилката да си стои у вас ,и да имаш бърза връзка с нея като си на поляната :bravo: ;) :D :cheers:/сорка за OFF-а/
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
MAD MAX написа:
Пичове не знам от къде да започна, и все още не съм сигурен дали не сънувам! Но.... Днес след обяд имах едночасова среща с един човек, който засега няма да назовавам но който всъщност е фактора ръководещ и вземащ решения по отношение на нашето любимо стрелбище(поделението). Понеже инициативата за срещата беше негова, в първия момент си помислих, че любезно ще ни помолят да се изнасяме. Обаче....... и тук ми идва да крещя от радост :yahoo: – ПРЕДЛОЖИХА ми ЗА ТЯХНА СМЕТКА и с НАША ПОМОЩ да изградят(построят или преобразуват) ЗАКРИТО СТРЕЛБИЩЕ в техен терен с ПАРАМЕТРИ КОИТО НИЕ ДА ОПРЕДЕЛИМ! Още не мога да повярвам, че е така близо възможността да осъществим тази мечта! ^-^ Бъдещия обект ще се експлоатира от нас в дните които искаме, а през останалото време ще се допускат външни хора да стрелят срещу заплащане на такса. За целта искат да посъветваме какви въздушни пушки да закупят за даване под наем в стрелбището. Предложиха два терена – ПОДЕЛЕНИЕТО и в с.ТОПОЛИ(тука Петко сигурно си умира от кеф). Искат от нас ПАРАМЕТРИ и ИЗИСКВАНИЯ за - дължина, ширина, брой коридори, трябва ли да са отделени, гардероби, багажно, осветеност и т.н. Искаме ли мишените да са викащи се (електрически с въже) или стационарни....... Това до тук го бях написал когато получих ново обаждане и току-що се връщам от оглед на това което смятам че е бъдещото ни стрелбище! Имам и снимки в телефона, ама не знам дали ще намеря кабела да ги кача. Ето и описанието – на 200 метра преди началото на с.Тополи(7-8км. от града), Петко сигурно го знае Разсадника на Горското. Изглежда така – портал(охраняем), асвалтова алея като в Английско имение - дълга, права и с високи дървета от двете страни, окичени с познайте каквооооо.........и зелени градинки. И така след плавен завой сте пред СГРАДАТА (бивш склад-гатер) висока 15м., широка 13м. и дълга към момента 55м.. стоманена конструкция, до височина 5м. изградена с масивни бетони панели, нагоре витраж(здрав иска само едино чистене и подмяна на десетина стъкла) и е светло като в Рая! Покрива в отлично състояние поне доколкото можах да преценя. По цялото протежение на тавана – ОГРОМНИ халогенни лампи през 5 метра, в редове от по четири - светнат ли ще е като на стадион! Помещението може да се удължи с до 30 метра, но за това ще трябва да намерим спонсори, тепърва трябва да направим една проекто-сметка колко би ни излязло. Черешката на тортата – около сградата има поне 4 декара АСФАЛТОВ ПАРКИНГ. Всичко това заградено с мрежа и дървета, пак повтарям окичени(макар и не за дълго) вие си знаете с какво. Втората черешка на тортата – точно срещу портата(двукрила, може да влезе камион) има склад за зърно, но за да не съм жесток - няма да описвам повече подробности! Какво ще кажете сега, а ?! :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Точно така е организирано стрелбището във В.Търново. Само че залата е много по-просторна, а полето е оградено от всички страни и напречните защитни пана са монтирани по-високо и по нагъсто, не са с такава голяма височина и всичко стои по-елегантно. Не направих вчера снимки, защото е територия на военните и да не си създаваме излишни проблеми. Дано само край тези огради да не се натрупат големи преспи зимата, че ще падне яко ринене на сняг :D!
P.S. С това триене на постове този ми пост увисва без смисъл. Моля да бъде изтрит :).
 

lynx

Редовен Потребител
Колеги-Софиянци, някой ходил ли е в стрелбището в село Лозен?
Един познат ми твърди , че там имало дори и 150 метров коридор, но на мен не ми се вярва :eek:
Търся походящо място за зимни стрелби и затова питам.
 
A

Anonymous

Гост
Конкретно за ГЕРЕНА- вече проверих-НЕ СТАВА! Щерка ми тренира там, и докато я чаках да свърши един ден слезнах долу да попитам и само бойно, лично или под наем! Може по изключение и въздушно, но наема е 20лв. на коридор за 1час! На мен ми се вижда малко скъпо за "кефа" :stop:
 

lynx

Редовен Потребител
20 лева бих дал , ама на това стрелбище с 25 метрови коридори не ми е интересно, става само за пистолет.
 
Нагоре