Клубове по спортна стрелба / стрелбища

Дискусия в 'Спортна стрелба с въздушно оръжие' започната от cdman, 1 Март 2009.

1. sir John

sir John Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    845
    Динката, както винаги с много точен изказ...подобно инфо имах в предвид.

2. Б.Богданов

Б.Богданов Потребител

Публикации:
    235
    от:
    София
    Здравейте,
    Отскоро съм регистриран във форума и това е първият ми пост.
    Бих искал да ви поздравя за качествената и интересна информация публикувана в темите.
    Извинете ме за отклонението. Връщам се към обсъжданата тема.
    * * *
    Търся място, където мога да стрелям с моите въздушни пушки.
    Буквално преди минути разговарях по телефона със стрелбището на VIP в София. Получих категоричен отказ за използването на коридор за стрелба с каквото и да е оръжие с изключение на късо нарезно такова.

3. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,006
    от:
    Старата София
    Гледам, че си от София а тук нещата са трагични от към стрелбища.
    Ако държиш да стреляш на стрелбище и да плащаш луди суми, в с.Лозен има открито такова.
    В крайна сметка едно от преимуществата на въздушното е, че не е задължително да стреляш с него на стрелбище.
    Излез извън населено място, някъде където е безлюдно и не пречиш на никого и си стреляй на воля, както правим всички ние.

4. Б.Богданов

Б.Богданов Потребител

Публикации:
    235
    от:
    София
    Тази идея отдавна ми се върти из главата.
    Често ходя до язовир Панчарево. Решил съм да потърся подходящо място за стрелба.
    Ако някой има опит с този дестинация, моля да сподели впечатления.

5. hyankov

hyankov Потребител

Публикации:
    168
    от:
    София

В тази част по пътя обикновено има безлюдни местенца. Особено там до паркинга, който е до някаква висока бетонна грозотия (едно време май е било табло).

6. Б.Богданов

Б.Богданов Потребител

Публикации:
    235
    от:
    София
    Да знам го това място. Благодаря за идеята.
    Мисля, че събота и/или неделя е неприложима заради многото риболовци и събирачи на тен.

7. kvelinova

kvelinova Потребител

Публикации:
    6
    от:
    Перник
    По повод темата във форума : Клубове по спортна стрелба / стрелбища

Здравейте, от известно време четем вашия форум, тъй като съпругът ми е любител на въздушното оръжие.

Имаме масивна постройка в гр.Перник / в промишлена зона/, близо до центъра на града ни, а и близо до магистралата за София. Тя се състои от 2 зали с вътрешни размери 11м/30м. и 11м./около 40 м. дължина. Височина 3,50м. Търсим информация и евентуални съмишленици за превръщането й в зала за стрелба. Моля ви за малко инфо.

bgbul харесва това.
  8. bgbul

bgbul Потребител

Публикации:
    153
    от:
    Пловдив
    Ще ви споделя личен опит:
    Да узаконите стрелбище за огнестрелно оръжие - забравете! Законно - НЕ!
    Изключение има единствено за голеееми фирми с мнооого пари. И дори и при тях периодично има спират разрешителните преди избори......
    За въздушно оръжие е лесно и тихо/мълком покрай него един коридор с МК оръжие.
    Има една тънка нишка, която е валидна в София за сега.
    АКО сключите договор с МВР /Полицията/ да тренират служебно във вашето стрелбище ще има по-различно отношение към стрелбището. Сещайте се.
    Кофти ситуация, но това е. Ходене по мъките, въпреки добрите/законни намерения.

kvelinova харесва това.
  9. kvelinova

kvelinova Потребител

Публикации:
    6
    от:
    Перник
    Много благодаря на bgbul за вниманието и съветите. Така или иначе идеята още отлежава - може би до по-добри времена.

10. vas2308

vas2308 Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    766
    от:
    София
    Ако не държите да се стреля с огнестрелно, може да направите сградата с предназначение спортна зала.(което пак не е лесно - да се смени предназначението и да отговаря на закона)

Тогава няма проблем да се стреля само с въздушно оръжие, защото не е публична собственост и няма изрична забрана в закона да се практикува този спорт в частен имот при условие че не пречите на другите. Освен това оборудването за стрелба може да го предвидите лесно да се маха или покрива и да се превръща в зала за други спортове в определени дни или часове. Може да разгледате снимки на зали за стрелба в Германия за идеи. Иначе е хубаво да има по дълги дистанции за стрелба значи коридорите да се разполагат по дължина на халетата.

kvelinova харесва това.
  11. Stoymir

Stoymir Новодошъл

Публикации:
    2
    Колеги къде има airguns стрелбище в София преди години ходих в един Мол но го затвориха . Моля за помощ .Благодаря !

12. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,006
    от:
    Старата София
    Ако си платиш във всяко стрелбище ще те пуснат да си стреляш с въздухарката.
    Специализирано стрелбище за въздухарки в София няма.
    А и другия проблем е, че всички закрити стрелбища тук са 25 метрови, което за повечето хора е недостатъчно.

13. Stoymir

Stoymir Новодошъл

Публикации:
    2
    Аз нямям пушка и ми се искаше самото стрелбище да има от тези които са с батерия или с сгъстен въздух .

14. CaMyPau

CaMyPau Редовен Потребител ФТДМ

Публикации:
    3,403
    от:
    Троян, Козлодуй
    Във ВИП-а може и да ти излезе късмета. На мен ми дадоха да гърмя с Валтера преди да го купя.

15. Lubomir Rashev

Lubomir Rashev Новодошъл

Публикации:
    3
    Как стои въпросът с Герена? Някъде в интернет пишеше, че имат зала за стрелба с пневматични оръжия, но нямат актуален сайт на спортния клуб.

16. andrey.y

andrey.y Потребител

Публикации:
    32
    от:
    София
  17. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,577
    Не съм сигурен в коя тема да го напиша, но е редно да похвалим Аврам Станишев известен още като "бакалина" за неговия успех - клубен рекорд в дойчланд :cheers:
    https://www.facebook.com/642072142562641/posts/1514531711983342/

vas2308, Buldozzer, Djubey and 4 others like this.
  18. pavloff

pavloff Редовен Потребител ФТДМ

Публикации:
    2,215
    от:
    Троян
    Поздравления Аврам. Можеш го

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена