КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

Дискусия в 'Работилница' започната от DANNY, 14 Октомври 2008.

1. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    3,027
    Най-лесно е да завъртиш цевта барабар с модера. Вижда се с просто око. Но може и резбата с цевта да внесе грешка.

2. Djack

Djack Редовен Потребител

Публикации:
    214
    от:
    Бургас
    Не става, цевта е силно изразен конус!

3. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    3,027
    Ясно. За съжаление и с дорник няма гаранция. Има ли някакъв проблем с устройството, че се кахъриш покрай резбите? В такива случаи е най-добре да се разчита на прецизна изработка.

4. Djack

Djack Редовен Потребител

Публикации:
    214
    от:
    Бургас
    Даже не съм го тествал друже! И аз предпочитам прецизната изработка пред експеримента!

5. joro_ihr

joro_ihr Редовен Потребител

Публикации:
    752
    от:
    София
    Само от любопитство това в кой калибър и производител оо е?

6. jony

jony Потребител

Публикации:
    203
    Нищо не е наред колега, това е възможно само когато дорника и цевта са абсолютно индентични, това е доста съмнително а и освен това вкарваш колегата в излишни разходи, по- добре е да качиш цевта на струг, да завиеш модера и да видиш като завъртиш, какви отклонения прави модера в предната си част и съответно да <span class="corrected">коригираш</span> тапата на модера от-към цевта.

Колега Djack, ако искаш помощ , дай модела на пушката?

Последна промяна от модератор: 25 Август 2021
  7. Kameno Karp

Kameno Karp Редовен Потребител

Публикации:
    568
    от:
    На 20 км от Бургас
    Колега joni, пушката ми, в магазина струва над 5000 лв. Модератора който и купих беше над 350 лв. Тия цени предполагат добра изработка. Нали!? Ама като навивам модератора към цевта той си се клати. Ама голям праз. Това нищо не значи! Центроването става по ЛИЦАТА! Та ако са спазени съосията на резбите и съответната перпендикулярност на лицата всичко е наред. Как се проверява задната тапа съм писал. За проверка на тапата въобще не е задължително дорника да е 100% копие на цевта. Кое е задължително съм писал. От тук на татък, всеки си има глава на раменете и си я ползва както си иска и както може!
    ПП. Естествено на дорника може да се провери и целия модератор, защото проблем може да има и в тръбата и в предната тапа.

Последна промяна: 25 Август 2021
    andi харесва това.
  8. Djack

Djack Редовен Потребител

Публикации:
    214
    от:
    Бургас
    Тя нека да хваща само по върховете, пък ти чакай на челата да свършат работа!
    Както и да е, реших си проблема!
    Поздрави на всички!

9. LogiBG

LogiBG Редовен Потребител

Публикации:
    118
    от:
    Sofia
    Колеги искам да сложа заглушител на diana airbug.Къде в София мога да попитам да ми направят нов накрайник с резба за цевта.Прилагам снимки на заводския накрайник.Някакъв заглушител за цялата цев на 3д принтер също, незнам не е ли по добра идея.Някакви предложение?
    Идеята е да намалим шума не естетически и тн.

Прикачени Файлове:

10. LogiBG

Публикации:
    118
    от:
    Sofia
    Извинявам се, че спамя темата но ме връщат трети път за днес че не могат да ми изработят такъв детайл и два от пътите го гледаха на място не е просто да ме отбият още по телефона.Пак да попитам и запоследно,че ставам нахален искаше ми се да сложа модератор на пистолета (диана airbug) без да сменям цевта.Щеше ми се да се направи накрайник сходен със стандартния просто с резба за модератор 1/2 unf 20 защото имам такъв заглушител под ръка но уви не попадам може би на правилното място или това наистина е толкова сложно за направа.Някой за София който би свършил работата?
    Нося всичко с мен за точни размери разбира се.

11. Kifa

Kifa Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    1,284
    от:
    София
    Последна промяна: 1 Ноември 2021
    LogiBG and Hidden like this.
  12. apapazov

apapazov Редовен Потребител

Публикации:
    567
    от:
    Пловдив
    Най добре това което ти предлага Кифа, защото ще можеш да продължиш да си ползваш пистолета на механични.

LogiBG харесва това.
  13. LogiBG

Публикации:
    118
    от:
    Sofia
    Написах им, намерих алтернатива за 3д принтер, един човек се нави да го направи но ще си изчакам отговора и ако е приемлива сумата за доставка ще го поръчам.Все още ми е трудно да повярвам че никой не се нави да го направи на струг но явно е по-сложно от това което изглежда … . Благодаря на отзовалите ако не е доставка ще е с 3д принтер и се надявам точноста да си остане непроменена а звука да намалее за да не ме мрязят съседите.

14. rivan

rivan Редовен Потребител

Публикации:
    994
    от:
    София
    Не е сложно, но стругарят, като чуе, че става въпрос за заглушител и бяга като дявол от тамян, поне такъв е моят опит.

llcoolj and LogiBG like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена