КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

Дискусия в 'Работилница' започната от DANNY, 14 Октомври 2008.

1. PUNISHERvw

PUNISHERvw Редовен Потребител

Публикации:
    359
    от:
    София
    БатЗоро можеш ли да направиш метални или алуминиеви цевни кутии за Кросман?

2. Yankol

Yankol Новодошъл

Публикации:
    2
    Здравейте,
    Наскоро си взех Хатсан Флашпап 6,35, както и кит за пълнене на балона на пушката от голяма газова бутилка. Намерих си и голяма бутилка CO2, но се оказа, че резбата на голямата бутилка (след регулиращия кран) е мъжка W21,8 - а на преходника на зарядния кит Херкулес - мъжка 5/8" (с притискащ опръстен на челото). Откъде мога да си намеря/направя/купя преходник женски 21,8 - женски 5/8" - за да осъществя връзката, за налягане до 250 бара. Ако някой може да ми изработи, ще съм благодарен, съответно ще заплатя услугата и евентуални пощенски разходи (от Габрово съм). В нета не можах да открия подобен, с изключение на един магазин в чужбина, където не става успешно плащането с карта по някаква причина...

3. ivodoc

ivodoc Модератор Модераторски Екип

Публикации:
    4,989
    от:
    Русе
    CO2 бутилка за 250 бара o_O
    Вместо да се занимаваш с глупости, седни почети.

llcoolj, andi and anibis like this.
  4. peko

peko Редовен Потребител ФТКС

Щом на резервоара на пушката казваш балон, е ясно че не си много наясно с ВО.
    Не се ползва СО2 (поне при твоята пушка) а сгъстен въздух.
    Затова са различни резбите на крановета на бутилките за различните сгъстени газове.
    ЗА ДА НЕ СЕ ПОЛЗВАТ ПОГРЕШНО!
    Конкретно СО2 - то се ползва при някои пистолети и пушки,(предимно реплики и със слаба мощност) но има своите недостатъци. Пълни се на 150-160бара.
    Често срещана грешка е мисълта, че всяка бутилка за някакъв газ ще стане, само да се натаманят резбите. Не дай си боже и кислородна да подвключат.
    Ако ще работиш с въздух под налягане, се ползват така наречените водолазни бутилки, които са с DIN 5/8 входна резба на крановете. Има ги с 200, 230 и 300 бара работно налягане. Последните са най-използвани за ВО, заради по-големия брой пълнения на пушката които може да направиш, независимо от максималното работно налягане на резервоара на пушката. За да не стават сакатлъци, обади се поне с инструктаж за безопасност да ти се помогне.

Последна промяна: 16 Април 2020
    hunter_78, andi, petkof and 2 others like this.
  5. Yankol

Yankol Новодошъл

Публикации:
    2
    Благодаря, наистина съм новак и нямам понятие за PCP техниката. Ще взема всичко казано предвид, а и ще прочета, за да разбера нещата. Тъй като смятам да стрелям повече по къра, смятате ли, че е по-добре помпа, отколкото бутилка (или пък по-малка бутилка)? Извинявам се, ако излизам малко оф-топик тук...

6. sts1969

sts1969 Редовен Потребител

Пушката ти е голям калибър, предполагам че и резервоара и за въздух е поне 180 куб. Хубавите ти изстрели в плато ще са около 20-23 броя. Помпата не е добра идея в твоя случай, ще каталясаш докато го напомпиш и ще ти мине мерака за стрелба. Потърси си бутилка за сгъстен въздух както те посъветваха колегите, и зарядна станция с която да я окомплектоваш. :cheers:

lynx and njatanasow like this.
  7. lynx

lynx Редовен Потребител

Публикации:
    7,510
    от:
    Старата София
    "PCP пушка с вградена алуминиева бутилка с обем от 165cc и максимално налягане на зареждане от 200 бара."

sts1969 and andi like this.
  8. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,787
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    Флашчето определено не е ок да е 6.35. Но поне този не особено правилен избор според мен не застрашава ничие здраве.
    Докато с избора на СО2 бутилка не е така .
    А сега се иска толкова малко усилие за да се информирате.
    Един инцидент ще донесе много мъка на всички около вас . И големи проблеми на всички нас.

cilindura, sts1969 and joro_ihr like this.
  9. Васил 83

Васил 83 Потребител

Публикации:
    52
    от:
    София
    Здравейте колеги, може ли да ме насочите към някой, който може да ми изработи този детайл? Ако е възможно човека да е от София.

Прикачени Файлове:

10. BAD TORO

BAD TORO Модератор ФТКС

Публикации:
    1,339
    от:
    София
    Karlito/Man, lynx, joro_ihr and 6 others like this.
  11. Niki

Niki Редовен Потребител

Публикации:
    534
    от:
    София
    В кой квартал?

12. fatalen

fatalen Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,666
    от:
    София
    Овча Купел старата част.

13. strelqmto4no

strelqmto4no Потребител

Публикации:
    62
    Бих казал даже, че е "прекалено в час" , най проста цк 200леа.

14. scandalo

scandalo Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    1,618
    от:
    София
    Колега подобни коментари са много плоски. Всеки сам си оценява работата, а ние като потребители преценяваме дали да платим въпросната услуга. Винаги съм мразел, някой да оценява колко струва на другия работата.

andi, Karlito/Man, Termina4 and 11 others like this.
  15. bleu81

bleu81 Редовен Потребител

Публикации:
    508
    от:
    София
    Аз все се каня да си взема един струг и фреза за да ми е еФтино и като видя колко струват хубавите машини, и инструментите за тях се убеждавам, че ми е по изгодно да си платя.

Китайска 3-осна фреза струва 15-20 хиляди лева без фрезовите глави, пластини, фрезери, измерителна техника и т.
    Ако се отиде на истинска СНС машина и инструментариум цената става 5-цифрена. Не знам колко трябва да взима един стругаро-фрезист на час за да я избие за 5-7 години и да е на печалба, да си плати тока, осигуровките, пък да си заведе децата на почивка да не говорим.

scandalo and pakfa like this.
  16. Niki

Niki Редовен Потребител

Публикации:
    534
    от:
    София
    Скандало,не си прав?Нали трябва да се изказват различни гледни точки и да се дават ,където може обективни оценки.Значи оргинална цевна кутия на кросман струва 100-120лв ,ама в България е 200лв/правена/Това ,ако не е скандално,Скандало то какво би била????ллллеко забелязвам ,че цените са доста тлъсти в тоя форум и дори наличието на пандемията не ги урегулират.Нямам забележка ,кой какви цени обажда,ама пък и да е обидно да се сподели??
    Блу 81, по твойта логика давай всички със стругове да им шарим цени,каквито те кажат нали има да избиват скъпи машини?Те ,ако на нас разчитат за оборот ще умрат до седмица-две..............

doctora and andro ruskov like this.
  17. rivan

rivan Редовен Потребител

Публикации:
    534
    от:
    София
    В един друг форум някой беше написал:
    "Работя бързо, евтино и качествено!Може да изберете две от трите опции!"

Последна промяна: 22 Май 2020
    scandalo харесва това.
  18. Djack

Djack Потребител

Публикации:
    139
    от:
    Бургас
    Една е опцията, не две! ;-)

soundmax харесва това.
  19. fatalen

fatalen Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,666
    от:
    София
    Като гледате в ръцете на някой, защо и вие не станете фрезисти, стругари, плочкаджии, таксиджии и т.н.!? Едва ли някой ще ви попречи да го сторите...

andi and rivan like this.
  20. BAD TORO

BAD TORO Модератор ФТКС

Публикации:
    1,339
    от:
    София
    @Niki, Кутии за Кросман се търсят постоянно.Поръчваш му 10бр. и цената ще е 100-120лв. Заради количеството може да се спазариш и за по 80лв. да ти ги направи. Ти ще си решиш по колко да ги пуснеш в скъпарския форум. И кои цени са тлъсти в тоя форум? В темата "купува продава" ли? Да там повечето пушки са втора ръка, но 99% са претърпели тунинг и в тях са вложени доста време и пари и пак при продажба не доближават до цената им като нови. Или на форумните тунинг майстори? Моя съвет е човек да се информира предварително колко би му струвала дадената услуга. Ето колегата се е поинтересувал, 200лв не го устройва. Къде е драмата?

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена