КУПА „БАЛКАНТРЕЙД” – 25-26.05.2013 г.

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Напомням, че остават три дни до изтичане на срока за записване /на Л.С. към мен/ за пистолетното състезание . Както е обявено в началото на темата - състезание ще има при минимум 5 записани участници. До момента не се е записал нито един ??? .
 

dinkata

Редовен Потребител
Абе, братчеде, няма ли един път да е благосклонно времето към Нас (вашите гости) ?!
http://sinoptik.bg/troyan-bulgaria-100726320/10-days
Какви са тия 90% вероятност от валежи... :( :(
Свържете се с Минчо Празников и нагласете нещата... :cheers:
 

mamawaits

Потребител
dinkata написа:
Абе, братчеде, няма ли един път да е благосклонно времето към Нас (вашите гости) ?!
http://sinoptik.bg/troyan-bulgaria-100726320/10-days
Какви са тия 90% вероятност от валежи... :( :(
Свържете се с Минчо Празников и нагласете нещата... :cheers:
така трябва ако нема да ни вали в БТ нема да ни върви... спокоино...и грамотеви4и да има още по добре...прощо така трябва :crazy: там ще сме вси4ки :cheers: :bravo:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
dinkata написа:
Абе, братчеде, няма ли един път да е благосклонно времето към Нас (вашите гости) ?!
http://sinoptik.bg/troyan-bulgaria-100726320/10-days
Какви са тия 90% вероятност от валежи... :( :(
Свържете се с Минчо Празников и нагласете нещата... :cheers:

Брачед, ами кефа ще е пълен - очертава се едно наистина английско състезание.. ;) ;)

п.п. Споко, братушките познават по-добре ;)
 

Attachments

  • meteo.bmp
    742 KB · Прегледи: 42

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Минималната бройка заявки за участие в стрелбата с пистолет се попълни. Състезание ще има :rambo: !
С оглед икономия на организационно време всички мишени ще бъдат предварително поименно надписани и готови за раздаване на участниците. Затова ако има още колеги желаещи да участват - нека подадат заявка в обявения срок. Мишените за втората дисциплина имат специфична подготовка - изрязване в кръг и подлепване с двойнолепяща лента. Ако на някой му се пристреля в деня на състезанието без да е подал заявка - сам ще се оправя с тези манипулации :D.

Припомням правилата на експерименталната дисциплина "Престрелка":
4 мишени по 5 изстрела при следните дистанции и пози за стрелба:

Ще може да се стреля с две ръце. При стрелба от коляно лакътят на предната ръка опира върху коляното на предния крак. Китката й е свободна и прикрепя пистолета. Корекция на мерните прибори по време на стрелбата няма да се допуска. Т.е. - простреляйте оръжията си на 15м и 20м дистанции. Брутно стрелково време: 10 минути за 20-те изстрела.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Колеги, приключи записването за участие в купа „Балкантрейд”.
Благодаря на всички проявили разбиране и се записаха предварително за участие.
В дена на състезанието също ще има записване.
За мероприятието се записаха 23 човека, от тях 20 в клас „Международен” и 3-ма човека в клас „До 45J”. От предварително обявеният регламент, а именно да има поне 5 човека записали предварително се в даден клас за да има класиране и награждаване следва, че клас „До 45J” ще има участие, но няма да има награждаване.
Тези дни ще публикувам и разпределението по двойки както ще се стреля.
Благодаря още един път на всички записали се предварително.
Напомням, че телефона за резервации е 0889687238- Туристически дом.
Успех на всички.
 

dinkata

Редовен Потребител
Павка и аз ще стрелям до 45дж, но умишлено не съм ти пуснал заявка за участие, защото до тази вечер не бях 100% сигурен дали ще дойда. Иван (ivofox) също може би не ти е пуснал заявка... с него ставаме 5ма в над 45дж, затова можеш да го направиш и него ОФИЦИАЛЕН :cheers:
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Динка ти май не разбираш какво съм написал. Клас "До 45J" ще има, но награждане няма да има защото не се записаха 5 човека до 19.05.2013. г. съжалявам, но такъв е регламента. Ивофокса се е записал предварително, а ти защо чакаш незнам.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Поради скромния брой записали се участници на пистолет /четирима освен мен/ редуцирам наградния фонд за пистолетното състезание: грамотите отпадат и остава само най-атрактивният приз - гравирана трофейна статуетка за победителя в комплексното класиране :winner:.
Моля който от участниците на пистолет има възможност - нека вземе сгъваема масичка. Аз имам само една, а за прецизната стрелба ще трябват поне две :).
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Един въпрос към организаторите(не само в този случай):
Как ще се чувствате ако?
-Има записали се 50 човека, а пристигнат само 20?
-Има записали се само 20, а пристигнат 50?
В днешното динамично време, дефинитивен краен срок една седмица преди мероприятието, "реже" определено голям процент от потенциалните участници. Повечето са съвестни и не биха направили "празна" заявка. А накрая, тези все пак намерили време и начин да дойдат, ще се чувстват малко или много "леко отлъчени". Не говоря това заради "Грамотите", Организаторите сами си решават така или иначе.
Но всички говорим как да вдигнем посещаемостта и интереса към мероприятията - няма да стане с ненужни рестрикции. които само вредят и убиват ентусиазма.
ПП. И при двата варианта трябва да може да стане състезание за 50 участници. Ето и отговорите според това как аз бих се чувствал.
Не уморен, разочарован и неудовлетворен.
Уморен, приятно изненадан и удовлетворен.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Правилата се решени от всички който организират.
Правилата за това са правила за да се спазват.
Който дойде няма да бъде върнат и ще участва.
А дали ще има награждавне и ли не пак може да се реши в движение. Организаторите са подготвени за вички варианти. До сега не е имало "леко отлъчени"
Хипотези има всякъкви, но по-добре е да ги объсдим като се видим на живо.
:cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Никой никого не отлъчва! Просто е необходимо технологично време да се поръчат предвидените от организатора: грамоти, купи, медали и тем подобни отличия. Ако забелязвате вече няма клас ПП!? Но никой няма да спре участник изявил желание да се пусне по трасето.
При липса на достатъчно записали се (в конкретния случай 5 човека), организатора е преценил че няма да има официално класиране.
 

dinkata

Редовен Потребител
peko написа:
Един въпрос към организаторите(не само в този случай):
Как ще се чувствате ако?
-Има записали се 50 човека, а пристигнат само 20?
-Има записали се само 20, а пристигнат 50?
В днешното динамично време, дефинитивен краен срок една седмица преди мероприятието, "реже" определено голям процент от потенциалните участници. Повечето са съвестни и не биха направили "празна" заявка. А накрая, тези все пак намерили време и начин да дойдат, ще се чувстват малко или много "леко отлъчени". Не говоря това заради "Грамотите", Организаторите сами си решават така или иначе.
Но всички говорим как да вдигнем посещаемостта и интереса към мероприятията - няма да стане с ненужни рестрикции. които само вредят и убиват ентусиазма.


+1

По - точно казано не бих могъл да го напиша.

Относно награждаването ... дали ще има ти си преценяш, но смятам че ще има всякак още един появил се внезапно и ще станем точно. Аз не ти казах по - ранко именно защото исках да бъда на 100% сигурен и трябваше да знам със сигурност, а не да подам "фалшива" заявка за участие.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Дина специално защото си мой човек вече си записан, само да не дойдеш мисли му ;)
Единственно немога да ти обещя награда, ще трябва сам да си я заслужиш.
Позволявам си така да пиша защото знам, че носиш на майтап.
Със здраве.
Ако има още желаещи да участват, нека пуснат по едно л.с.
 

TeXHo

Потребител
peko написа:
... Повечето са съвестни и не биха направили "празна" заявка. А накрая, тези все пак намерили време и начин да дойдат, ще се чувстват малко или много "леко отлъчени"...

Колко от 23-мата човека предполагаш че са безсъвестни, щом са си позволили да подадат заявка в определения срок?
Колко пъти трябва да се напише, че върнати няма да има? Или ако няма награден фонд, срещата с приятели, стрелбата по подготвено с труд и пот трасе и като цяло приятното изкарване на уикенда нямат смисъл?

Една заявка, за мен, е знак към организаторите, че имат подкрепата на въпросния човек за мероприятието, което подготвят. Ако наистина излезе непредвидена пречка, винаги може да се уведоми организатора и да се отмени заявката.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Това са състезателните двойки. Ще бъдат допълнени с хора които ще се запишат в деня на мероприятието.
Ако желаещите са повече вероятно ще се стреля по тройки.
 

Attachments

  • Book1.xls
    18 KB · Прегледи: 72

lynx

Редовен Потребител
Павка, според мен стрелбата по тройки ще има смисъл само ако броя на състезателните двойки е по-голям от броя на коридорите.
Сега ще се стреля по 50 мишени в 25 коридора, а двойките засега са само 13, най-много да станат 16 до 20.
Стрелбата по тройки много ще разточи състезанието, заради дългото изчакване.
 

tzocho

Потребител
Относно награждаването ... дали ще има ти си преценяш, но смятам че ще има всякак още един появил се внезапно и ще станем точно. Аз не ти казах по - ранко именно защото исках да бъда на 100% сигурен и трябваше да знам със сигурност, а не да подам "фалшива" заявка за участие.
Динка, можеш да си спокоен, ... пети човек ще има.
Поради технически причини този път ще пропусна международния клас и ще направя този до 45J да се проведе.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Пацо,
ти ме разбра много добре какво искам да кажа ама нейсе.
Точно записалите се, също са за мен съвестни. И ако аз не съм на поне на 80% сигурен за участието, не бих се записал предварително. Точно имайки предвид уважението към организаторите.
Имах предвид сроковете и други ограничения, които понякога се поставят ненужно лимитирани.
След като си се наел да организираш състезание, всичко ще си го подготвиш по план. А дали ще дойдат 3-ма или 30 в даден клас - не бива да ти е водещо.
Броят на участниците, не бива да е ограничение по отношение на спортната част в организацията. Освен физическата невъзможност за нормално провеждане на състезанието - но тук вече говорим за ограничение по максимален брой участници. Дай боже, всички организатори да им се налага да правят такива ограничения по максимален брой. А "празните" заявки вредят повече при организацията и провеждането, отколкото допълнително записалите се.
А по отношение на "награждаването":
Провеждал съм много състезания(но в други спортове) и винаги целта е била да се привлекат състезатели, а не да се "лимитира" участието. Правил съм големи състезания по Ориентиране(естествено не сам) където има по 10-12 групи при мъже и жени отделно,от 10 до над 70 години, но никой не казва: ако дойдат 2-ма само в даден клас, няма да има класиране и няма да ги наградим. Това убива спорта и ентусиазма на състезателите!
И пак казвам, не оспорвам правото на организаторите да поставят правила и ограничения! Само "подмятам" къде може да се подобрят нещата, поне за търсене на масовостта.
 
Нагоре