КУПА „БАЛКАНТРЕЙД” – 25-26.05.2013 г.

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Колко по-трудни толкова по-добре.Аз съм с 2-те ръце за подобни трасета.Трасето беше трудно,но гадни мишени имаше само няколко.Единственото,което аз мога да споделя е: ако може убойните зони да са различен цвят от силуета.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Мнооого се оплаквате :no:
Ще взема да ви сложа няколко мишенки юли месец, където аз си знам ;) ;) ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Аха, мишенки 15-ки на 43 метра с як вентилатор отстрани, на който му се менят оборотите ;)
 

Termina4

Потребител
никой не си признава за мишена номер 26 ;) мисля че беше една от най лесните, но изискваше хитрост ;)
6160829V.jpg
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
lynx написа:
Аха, мишенки 15-ки на 43 метра с як вентилатор отстрани, на който му се менят оборотите ;)

:-\ Не позна!

Ама "горе" има такива дадености, че с троянските мишени ще може да си сверяваш нивелите

;) ;) ;) ;) ;)
 

TeXHo

Потребител
lynx написа:
Помня го двудневното, даже участвах в него.
Бяхме доста хора, даже беше Международно /с 3-ма гърци/, нали за това състезание става дума?
Наистина беше учудващо изгърбващо състезание за нашите стандарти, но такива челни стойки като в Троян не помня да сме правили ;)
Не е това двудневно, а предишното. Това за което говориш си беше нормално (доколкото е нормално да има мишени на 53м...) ;)

scandalo написа:
...Единственото,което аз мога да споделя е: ако може убойните зони да са различен цвят от силуета.

Не само ако може, ами си трябва. Все си мисля, че го пише дори в правилниците. Слави да си приготви "глобата" за следващото събиране ;) :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Абе много си беше яко състезанието, бая се посмях на моменти на неъзможноста си да взема подходяща стойка за стрелба под наклон ;) ;) ;) Голямо клатене и плъзгане падна :D АЗ определено след първата половина на 1-вя кръг взе да не ми пука ама на шега на майтап 2-я се получил по-добре ??? ама наблегнахме на приказките с Рачо и си ми беше много забавно, а трудността винаги е полезно да е в повече и не се оплаквам откъм нея.
А като сте тръгнали да давате съвети за убойните зони за мене са ми по удобни бели убойни зони с точка в средата, че нещо лошо се концентрирам ;) ;) ;) ;)
Аз съм ЗА подобни състезания независимо от голямата сложност, само не знам къде сега да си намирам терен да тренирам стрелба под ъгъл (след като си взема възглавница) , че само по състезания го правя ???
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Таблица е допълнена с трудността на трасето.
 

Attachments

  • Klasirane 25-26-05-2013-1.xls
    59.5 KB · Прегледи: 39

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Трудно трасе, ама интересно. В протоколите на най-добрите трябва да има и нули :pardon:. Иначе по 100 точки от двата дена и надстрелване до вечерта :mad:
Ама вечерта софрата беше.... както си трябва от нея никой не се оплака ;)
Аз съм доволен от себе си. Втория ден имах по-малко точки, ама нямах махмурлук :cheers:

П.С. При мен има един черен хронометър, предполагам софийски. Намерих го в куфара си с мишени. Кой го е сложил там нямам на идея.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
valens1968 написа:
Трудно трасе, ама интересно. В протоколите на най-добрите трябва да има и нули :pardon:. Иначе по 100 точки от двата дена и надстрелване до вечерта :mad:
Ама вечерта софрата беше.... както си трябва от нея никой не се оплака ;)
Аз съм доволен от себе си. Втория ден имах по-малко точки, ама нямах махмурлук :cheers:

П.С. При мен има един черен хронометър, предполагам софийски. Намерих го в куфара си с мишени. Кой го е сложил там нямам на идея.

Още един повод да дойдеш след месец и нещо към Софето :D
 

go_panch

Потребител
BAD TORO написа:
Няма такаква опасност.
И двете групи които провеждат рейтингови състезания вече имат поглед и са нацелили мярката.
Каква е таз мярка? Аз взех че прочетох правилника на WFTF и там пише, че състезанията трябва да са доста по-лесни :)
 

dilom08

Редовен Потребител
Трасето беше идеално. Ако няма сложност няма да е интересно. Че мишените не са паднали са си виновни стрелците.
Аз например не можах да сваля и 50% от мишените, но при всеки пропуск си откривах грешка, за което съм доволен.
 

didarai

Редовен Потребител
dilom08 написа:
Трасето беше идеално. ....
От статистиката:
От 34 състезатели и 2х50 мишени , за 26(+още 4-5 със само 3-4 мишени отгоре) състезателя , най-малко 40 бр. мишени са били непосилни , а 18 дори и за най-добрия.
Иначе спор по въпроса няма: който и каквото направи,това ще стреляме и ще сме благодарни за положеният от него труд :cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Като видях преобладаващите мнения в коментарите относно трудността в бъдещи състезания ми стана ясно: милост няма да има :-\. Организатори-садисти ще се надпреварват да аранжират трасета за кефа на състезатели-мазохисти :'( ;) ! Та затова на момента предприех мерки, придържайки са към житейската истина: "На всяко действие си има противодействие":

Изработих и тествах днес успешно този прототип на раздвижен хамстер. Очаквам безмилостен ответен удар на софиянци в гората над Горна Баня на 6-7-ми юли и се надявам дотогава да имам готова новата придобивка. Ще опитам да вмъкна и една тайна командировка до Бонсови, на която ще си прострелям оптиката изцяло наново по софийската парабола /дето вече трета година не мога да я хвана пущината :wall:/ и ще си разпечатам отделна паралаксна лентичка за състезанията на ФТКС :p :rambo: .
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Най-хубавото, че не ти липсва хъс.
И аз мисля, че вече ще ни очакват по-трудни мероприятия.
:cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Прибрал съм целия инвентар за пистолетната стрелба и при пръв удобен случай /двудневно ФТ/ ще повторим прекъснатото пистолетно състезание. Участвалите в Троян колеги няма да заплащат такса в повторното издание :) .
 
Нагоре