КУПА „БАЛКАНТРЕЙД” – 25-26.05.2013 г.

didarai

Редовен Потребител
Ясно е ,че точно с трудни мишени могат да се отсеят най-добрите сред добрите.До сега си мислех,че основно разликата идва от знанията за корекциите . Сега видях ,че знания , умения и тренировки трябват и за позите.Там където стрелям има и наклони ,но и през ум не ми мина да се пробвам ,тъй като мислех ,че и да има такива , ще са малко ,ще успея все някак да се сгъна или просто ще ги отпиша , но се оказаха доста . Аз си имам и други усложнения ,като изпотяване на очилата (2 "сигурни" мишени пропуснах заради това) , стрелбата от възглавница и разбира се оптиката(40-50 м. са тото с нея) . Ще пробвам варианти.Пушката вече знам ,че стреля добре.Ще работя по останалото.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
братушка написа:
Как е възможно 16-ките да са с повече от двойно по-висок резултат?
Щото толкова са тренирали, изглежда... Поне за мен е точно така. И с 16-ка щях все толкова да изкарам.

The power is nothing without control
 

DANNY

Редовен Потребител
shstanchev написа:
братушка написа:
Как е възможно 16-ките да са с повече от двойно по-висок резултат?
Щото толкова са тренирали, изглежда... Поне за мен е точно така. И с 16-ка щях все толкова да изкарам.

The power is nothing without control

This is the truth! :yes:
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Супер е клипчето :clap: .
Благодаря,че си ме снимал в най-лесния коридор,че да ме има как и аз бутам мишени :).
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
lynx написа:
За пореден път Мускетарите се доказаха като перфектните организатори на ФТ-мероприятия! :bravo:
Трасето /традиционно, както винаги/ беше........ :eek: ??? МЪКА! МЪКАААААААА! :eek: ;) ;) ;)
Но, колкото по-трудно, толкова по-добре! Само така момчета! ;)
Всичко премина на ниво, както състезателната част, така и "мероприятието на маса" в съботната вечер.
Трагичното ми представяне в състезанието не попречи да си изкарам чудесно в компанията на хубави и усмихнати хора.
Жалко, че такива събития не се организират по-често.
Зареждат всички ни с позитивна енергия и се помнят дълго!
Още веднъж искам да благодаря на организаторите за положения труд и перфектната организация!
:iagree:Едва ли може да се каже по-точно! Присъединявам се!
Чак сега успях да събера сили да драсна два реда.
Видеото на Миро за пореден път доказва максимата, че едно добро онагледяване засенчват 5 страници писаници :bravo:
Ясно показва, че няма от какво да се срамуваме и с бързи темпове се доближаваме до "големите в бранша".
Поредни адмирации към бандата мускетари за всичко :worship:
 

dinkata

Редовен Потребител
Много ме е яд, че тая пиклива батерия на апарата не е издържала да снима най - култовия момент след спечелването на баса с Станимир и последвалия нов облог със целенето на синджирчето... но поне някои хора имаха удоволствието да го видят на живо :angel: ;)
Иначе супер клипче ! Браво, колега Бира ! :lol: :lol: :cheers: :cheers: :cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
@dinkata
Забравил си да напишеш под аватара си кой е този на него.Ако го направиш тогава най-вероятно ще ми станем колега Динка и колега Бира. Какъв колега си ми като нямаш още нито един БАНан ;) ;) ;) ;)
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Това се попаденията на всеки участник в двата кръга.
 

Attachments

  • Klasirane 25-26-05-2013.xls
    56 KB · Прегледи: 44

TeXHo

Потребител
Поиграх си да калкулирам трудността на мишените по системата на Брад Тройер. Статистиката показва:

Най-лесна мишена : 20.83 = Нормална трудност (20-30) (15мм / 9м) Мишената е с нормална трудност, но носи капан за стрелящите на кликове. Май никой не се хвана на въдицата този път.

Най-трудна мишена : 64.8 = Експерт (>40) (15мм / 28м / Осветеност (едно че беше в гората, едно че не беше боядисана УЗ)) Не съм сложил коефициент за наклон, въпреки че съм убеден, че не е била в удобна за стрелба позиция.

Средна трудност на трасето: 43.4 = Експерт (>36)

Подробности за Системата на Брад Тройер има тук: http://www.yeguafieldtarget.com/docs/troyer_system.pdf

Ако някой има желание, ще си поиграя да оформя таблицата с калкулациите в пригледен вид и ще я кача тук.
Като цяло, сметките потвърждават впечатленията ми от трасето - Трудно, на места много трудно. Дори да се абстрахираме от атмосферните условия, цифрите не лъжат:

Мишени с трудност 40-50 - 23 броя;
Мишени с трудност 50-60 - 11 броя;
Мишени с трудност над 60 - 2 броя.

Всяка мишена с трудност над 40 се води "Експерт".

Отново поздравления за страхотното трасе, надявам се все по-често да се състезаваме при такава трудност на световно ниво.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
E, номер 39 не знам по тая система каква се пада, а и не знам като сме я редили как не съм я забелязал - 15 мм УЗ на 28 метра :wall:. Пак си е постижение че е свалена 11 пъти за двата кръга. :bravo:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
И едно допълнение към статистиката на това състезание: при тази трудност средноаритметичната успеваемост на състезателите в международния клас, минали и двата кръга е била 67%.
Трасетата с подобна трудност обикновено се аплодират от колегите след състезанието. През 2013г. посетих последните две от трите проведени до момента рейтингови състезания - и на двете трасетата бяха с много висока трудност. Лично аз се опасявам да не се заформи тенденция сред организаторите /особено на рейтингови/ състезания за надпревара в посока още и еще по-висока трудност. Такава трудност определено има положителен ефект както в тренировъчно, така и в организационно отношение - класирането се разтегля и много по-рядко се стига до надстрелвания.
Според мен, обаче трябва да има мярка и да не отиваме в крайности - т.е. едно след друго от трудни по-трудни трасета. Все пак ходим по състезания за да се кефим от щракането на падащите мишени, не от дзънкането на непадащите :D. Това, разбира се си е лично мое мнение :yes:.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Няма такаква опасност.
И двете групи които провеждат рейтингови състезания вече имат поглед и са нацелили мярката.
 

lynx

Редовен Потребител
Бай Торо е прав.
В СофЕто няма възможност да се нареди толкова изгърбващо трасе, липсват терени с голям наклон и същевременно да има големи дистанции.
А за Троян мисля че видяхме "максимума", който е на ръба на Правилата, но все още е в нормата.
 

TeXHo

Потребител
Архитекта написа:
...
Според мен, обаче трябва да има мярка и да не отиваме в крайности - т.е. едно след друго от трудни по-трудни трасета. Все пак ходим по състезания за да се кефим от щракането на падащите мишени, не от дзънкането на непадащите :D. Това, разбира се си е лично мое мнение :yes:.

+1

Не е тайна, че след приключване на първия кръг на състезанието, бях меко казано раздразнен от мъката с която преминах трасето. За спортната форма е добре, но в един момент кефа от стрелбата почва да се губи.

lynx написа:
...
В СофЕто няма възможност да се нареди толкова изгърбващо трасе, липсват терени с голям наклон и същевременно да има големи дистанции.
...

Тук си в грешка. Мисля, че съвсем скоро ще се накажем с някое такова трасе. Още помня едно двудневно състезание от преди 2 години, където се наложи да се сгъвам "по Троянски" и резултата беше същия - кофти класиране и куп изхабени нерви. Тогава за пръв и засега единствен път си теглих шут на седалката след поредния "празен" коридор...
 

lynx

Редовен Потребител
Помня го двудневното, даже участвах в него.
Бяхме доста хора, даже беше Международно /с 3-ма гърци/, нали за това състезание става дума?
Наистина беше учудващо изгърбващо състезание за нашите стандарти, но такива челни стойки като в Троян не помня да сме правили ;)
 
Нагоре