КУПА „БАЛКАНТРЕЙД” – 25-26.05.2013 г.

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Минаха 2 страхотни дена, с доволно стрелба и ценни уроци който си извадих от грешките си ( вероятно и други стрелци). За съжаление още на прострелките ми се прецака малко пушката (в случая спусъка) което ме изкара извън нерви допълнително :wall: А инак стрелба без възглавница на наклони = почти невъзможно ;) Мерси на Рачо (Lynx), че ми услужи с неговата благодарение на което свалих много от мишените поставени на наклон (нагоре) и най вече далечните.
Моля да ме извините, че пропуснах да помогна за събирането на инвентара :-[
Снимки ще пусна само при изваждане на резултата ;) ;) ;) Да се счита за изнудване :crazy: :p :p
Живи и здрави, и до нови срещи на всички :cheers:
 

Termina4

Потребител
беше много хубаво-макар че се виждаме по веднъж на година, колегите ме приветстват с добре дошъл винаги :cheers:










 

dinkata

Редовен Потребител
Отново огромно БРАВО на Брат'чеда и Павката за организацията и положените усилия ! Бяхте се постарали доста и ни узорихте много с това невероятно трасе. Всичко беше прекрасно !!!!! Очакваме снимки и Клипове от мероприятието .. по възможност в най - скоро време ! :cheers: :cheers:
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Колеги благодаря от името на организаторите ФТД Мускетари, че уважихте нашето мероприятие с присъствието си.
Радвам, че ви е харесало и това ме кара да забравя трудностите при построяване на трасето.
И без да казвате по очите ви се четеше, че ви харесва много.
Класирането е прикаченият файл
 

Attachments

  • Купа Балкантрейд -класиране.xls
    18 KB · Прегледи: 120

st_beer

Редовен Потребител
dinkata написа:
Отново огромно БРАВО на Брат'чеда и Павката за организацията и положените усилия ! Бяхте се постарали доста и ни озорихте много с това невероятно трасе. Всичко беше прекрасно !!!!! :cheers: :cheers:
Към това мога да добавя и едно огромно БЛАГОДАРЯ на домакините и организаторите.
Изкарах си едни страхотни два почивни дни и се прибрах от балкана утрепан от умора ;) ;).
В момента се обработва клипа за който бях дошъл да направя, но един човек ме подкокороса да се състезавам.
Надявам се това което съм направил да Ви хареса и се извинявам ако някой не съм успял да заснема,но беше доста трудно да стрелям по трасето и да правя снимки и клипове.
to be continued......................................
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
st_beer написа:
В момента се обработва клипа за който бях дошъл да направя, но един човек ме подкокороса да се състезавам.

Благодаря ти че ми се върза на акъла да участваш и понесе закачките с достойнство ;)
За пореден път доказа че си "широко скроена личност".
А това че не си състезател не ти попречи да грабнеш второто място :winner:
Честито и наздраве :cheers:
 

TeXHo

Потребител
Отново искам да изразя огромна благодарност към организаторите за прекрасното събитие! Трасето сериозно ме затрудни, нещо, което не ми се беше случвало скоро. За илюстрация, ще приложа една снимка, от позицията за стрелба на първия коридор в гората :crazy:
 

Attachments

  • Balkantrade proper shooting position.jpg
    Balkantrade proper shooting position.jpg
    297 KB · Прегледи: 85

FreeMan

Редовен Потребител
Как е възможно 16-ките да са с повече от двойно по-висок резултат?
По едни и същи мишени ли се стреляше или имаше различни условия и правила?
Ако са били еднакви - само адмирации, без думи!!!
Поздрави от Манила :wall:
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Правилата бяха еднакви за всички, само класирането беше отделно.
Поздрави от Троян
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Правилата и условията за участие са равни за всички.
Истината е че пушките над 16J, които участваха в мероприятието бяха ХФТ пушки с ХФТ оптики, а мишените над 40метра бяха правило а не изключение. Колегите бяха повече заради кефа на трасето отколкото заради резултата.
 

lynx

Редовен Потребител
За пореден път Мускетарите се доказаха като перфектните организатори на ФТ-мероприятия! :bravo:
Трасето /традиционно, както винаги/ беше........ :eek: ??? МЪКА! МЪКАААААААА! :eek: ;) ;) ;)
Но, колкото по-трудно, толкова по-добре! Само така момчета! ;)
Всичко премина на ниво, както състезателната част, така и "мероприятието на маса" в съботната вечер.
Трагичното ми представяне в състезанието не попречи да си изкарам чудесно в компанията на хубави и усмихнати хора.
Жалко, че такива събития не се организират по-често.
Зареждат всички ни с позитивна енергия и се помнят дълго!
Още веднъж искам да благодаря на организаторите за положения труд и перфектната организация!
 

tzocho

Потребител
Споделям, че положените труд и усърдие от страна на организаторите не са отишли напразно! :bravo:

Сърдечни благодарности към Павката, Оги и Слави и от мен! :)

P.S Татеос, дано да си е заслужавало пътуването до Филипините защото "разбойниците" в клас до 45J се забавлявахме добре. :D
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Природата беше благосклонна към ФТ състезателите, но ... не пощади пистолетните стрелци :heavyrain: :wall: . Успяхме да проведем само една четвърт от състезанието: 6-тима участници минаха половината от прецизната стрелба /4 от 8-те мишени/, а 2-ма състезатели минаха трасето "Престрелка". Независимо от екстремното напускане на трасето във вятър и дъжд успях до края на срещата да събера отстреляните мишени и понеже резултатите макар и частични са интересни реших да ги обработя и публикувам. За съжаление последните зачетни мишени на Божо и Симо са останали да пренощуват на стойките и на следващата сутрин са били безпощадно разстреляни с пушка - 5.5мм. Който е извършил този саботаж - да си признае и да си носи глобата на следващия "Балкантрейд" :biberon: :meat: ;) !
След щателно изследване с лупа на пробойните по гърба на разстреляните мишени отделих и отчетох попаденията с пистолетите по тези две мишени /пробойните с пистолет в черния кръг са подлепени и тонирани в оранжево/. Резултатите на четирима от участниците са два по два на една точка разлика и затова прилагам снимки на техните мишени:

КЛАСИРАНЕ:

Прецизна стрелба - 10м, 20 зачетни изстрела:

1. Симеон Георгиев: Morrini - 161т.


2. Пламен Иванов: GAMO Compact - 160т.


3. Божидар Чудомиров: WALTHER CP88 - CO2 с чашки - 136т.


4. Динко Христозов: FWB-80 - 135т.


5. Пламен Георгиев: WALTHER CO2 с чашки - 95т.
6. Сибилла Стоянова: ASG CZ75-CO2 стом.топчета - 59т.

Престрелка:
Постигнатите резултати на 15 и 20м в тази експериментална дисциплина са впечатляващи и затова публикувам мишените на двамата участници:

1. Симеон Георгиев: Morrini - 146т.


2. Панайот Наков: ASG CZ75-CO2 стом.топчета - 104т.


Поздравления към всички участвали за проявения ентусиазъм и до нови срещи :rambo: :cheers: !
 

didarai

Редовен Потребител
братушка написа:
Как е възможно 16-ките да са с повече от двойно по-висок резултат?
Щото толкова са тренирали, изглежда... ..
Позициите в гората бяха брутални.Малко успяваха да стрелят от ФТ поза по тях (което показва все пак ,че е възможно да се ИЗгънеш някак).Явно възглавницата помага в такива случаи,но...........не на всеки.Трябва и йога да се тренира,а по повод снимката на Техно .......аз започнах да разпитвам позволена поза ли е в ФТ стрелба легнал по гръб :crazy: ?
Да се уцели нещо там от друга поза(прав,коляно) си е жив късмет.Далечни мишени и с умалители.В реката макар и по-удобни за ФТ поза стрелба , мишените искаха познания/опит в корекциите за да паднат от раз(от втори път както знаем не се броят).На полянката/басейна мишенките изглеждаха лесни (фт-поза без проблем) , но там пък трябваше хубава оптика.Повечето бяха далечни(45-50 м) и разположени в храсталака като при слънце поляната "светеше" е те оставаха в "тъмното" . :stickfight: (половината от мишените по трасето се откриваха трудно "на око") .Имаше и една с умалител от поза прав.........за разкош.
Аз направих няколко непростими пропуска , от което пък си направих и съответните изводи.Имах намерение да остана и за 2-рият ден , но влагата и студа ме принуди да се откажа(Юни?).Снимките от вечерта където сте с якета ми показаха,че съм взел правилно решение.
Поздрави и благодарност към организаторите. :cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Не се шашкай и не се отчайвай, Евгени :no: :cheers: . Впечатленията ти от ФТ са предимно от Леденик, което не е истинстинскят ФТ защото там ни липсва разнообразието на ландшафта. Ъглите на стрелба, трудните светлинни условия, неудобоствата на позицията ... това са част от елементите, които правят интригата в ФТ и именно те са предпоставка за изява на стрелковите умения на най-добрите стрелци. И на мен ми се струваха невъзможни за сваляне някои от мишените, ама доста от колегите в челото на класирането си ги гътнаха :pardon: :rambo: .
 
Нагоре