КУПА „БАЛКАНТРЕЙД” – 25-26.05.2013 г.

братушка

Редовен Потребител
Павката вчера отговори трикратно на всичките /включително и днешните/ ти въпроси
Те т'ва НЕ е вярно. Че на ВСИЧКИТЕ...
Впрочем аз знам, че доста хора се дразнят от мен. Просто от факта, че изобщо се обаждам. Затова млъквам и ще мисля да идвам ли за 50 "НЕрейтингови" съчми (за мен те не са достатъчни).
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
братушка написа:
пс: че и само 50 изстрела за тези 3 часа. Струва ли си да пътувам толкова за 50 съчми при положение, че за "рейтинг" така и така нямам никакъв шанс?

И на другия ден още 50 съчми. Имаш и такъв вариант: първия ден минаваш в клас до 45дж. в неделя 16дж. Първия ден за кеф, втория ден за рейтинг. Губиш само шанса си за медал, купа, грамота и т.н.
 

братушка

Редовен Потребител
Първия ден за кеф, втория ден за рейтинг.
И какъв е смисъла да се натискам да рейтинга изобщо след като нямам ама НИКАКЪВ шанс да влезна в краен годишен рейтинг? Просто няма как отида до София 4 пъти тази година за да събера задължителните минималните 5 рейтингови участия. И каъв шанс ще имам срещу тези, които ще пробират най-добри резултати от 8-10 участия, макар и с по 5 участника всяко...
А ми се стреля и с ФАКа. Не ща да робувам на 16-ка. Уважам я, но не мисля да се посветя само на нея...

Но вече наистина млъквам. Успех в начинанието.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Архитекта написа:
Дали ще може да се плющи из гората за кеф след последния съдийски сигнал - това ще обяви Главният съдия на срещата. Според Правилника за провеждане на състезания на ФТДМ - това е абсолютно забранено :no:.
Това какъв е смисъл да се забранява ако може да пипитам и аз ??? има някакво недоверие към колегите или с друга цел. И това винаги ли се е спазвало, че аз нямам подобни спомени ;) В крайна сметка вие си решавате разбира се.
Поне сложете линк на мястото за спане да не търсят хората ;) и до колкото ще се ориентира голяма част от колегите това беше мястото където се събрахме предния Балкантрейд ;) http://pochivka.bg/o-3942-%D0%B1%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D0%BE_%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%BE
Тъй като и аз не съм от любимците, обещавам да не пиша и питам повече в темата :D, сериозно се замислям да идвам ли и аз, особено ако не намеря с кой да се комбинирам с пътните :(

ПП: Да поясня за след края на състезанието (2-я кръг) имам в предвид да се стреля по трасето .... не знаех, че сме на Световно та такива сравнения ми давате :D
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
soundmax написа:
Това какъв е смисъл да се забранява ако може да пипитам и аз ??? има някакво недоверие към колегите или с друга цел.

1. С цел да не се оттренрват мишени. Това все пак е състезание.
2. Това време е предвидено за евентуално разместване по трасето и освежаване на мишени.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
За пореден път чисто организационна тема отива към дискусионна. Ама като сме го зачекнали този въпрос - дайте да караме докрай:
Световните ФТ първенства се провеждат в три състезателни дни по 50 мишени на ден. Нека колегите ни с такива участия да кажат: какво правят състезателите в останалата част от деня след като си минат ФТ трасето ? Почиват си и си контактуват, стрелят си в зоната за прострелка, или си стрелят за кеф по трасето докато се стъмни ??? ?
 

братушка

Редовен Потребител
Съвсем за последно, предизвика ме...

Искам да се уточня какво ще е мероприятие: стриктно състезание по международните правила с цел рейтинг и подготовка за Световно или
мероприятието ще е от ранга на национална среща
Че вече съвсем се обърках... В моите разбирания Националните Срещи не би трябвало да имат чак такава стриктна "международна" насоченост...
Не Ви казвам какво да правите - но искам да съм наясно за себе си.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
И аз за последно да питам:

Никъде не виждам, организаторите да ръчкат някой с остен за нещо ???
Ако съм пропуснал, моля да ме извините.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Съжалявам, но правилата са одобрени и обявени от ФТД Мускетари.
Аз не се наема лично да ги променям.
Така, както е обавено така си остава.
Който има желание ще дойде, който няма желание ще намери причини да не дойде.
Срещата е за трета поредна година, тези коита са идвали занаята доста добре правилата за да ги дискутираме пак.
Линк за мястото на спането и вечерята ще пусне Оги днес или утре, все пак човека работи и има служебни ангажименти.
Лично като организатор се извинявам на Любо, че до момента няма публикуван линк за мястото на спането и му благодаря, че е сложил такъв.
Нали сме тук да си помагаме, а не да хокаме и караме.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
братушка написа:
Първия ден за кеф, втория ден за рейтинг.
И какъв е смисъла да се натискам да рейтинга изобщо след като нямам ама НИКАКЪВ шанс да влезна в краен годишен рейтинг? Просто няма как отида до София 4 пъти тази година за да събера задължителните минималните 5 рейтингови участия. И каъв шанс ще имам срещу тези, които ще пробират най-добри резултати от 8-10 участия, макар и с по 5 участника всяко...
А ми се стреля и с ФАКа. Не ща да робувам на 16-ка. Уважам я, но не мисля да се посветя само на нея...

Но вече наистина млъквам. Успех в начинанието.


Ще ти отговоря много кратко:

Шанс ще има всеки, който има достатъчно желание! Иначе всеки може да намери причини, но ще са за пред себе си.

ПП Защо работиш като инженер, като знаеш, че няма да станеш най-добрия такъв и няма да вземеш никога Нобелова награда?
 

братушка

Редовен Потребител
Съжалявам, но правилата са одобрени и обявени от ФТД Мускетари.
Аз не се наема лично да ги променям.
Не съм казвал и дума и дори не съм си и помислял за някаква промяна в правилата. Както го решихте - така ще е.
Просто бях подведен от думите за Национална Среща и си нафантазирах какво ме чака на място.
Но май ще е по-различно от това, което си нафантазирах. И добре, че попитах: поне ще знам предварително, а не да ми дойде като изненада на място.

Успех.



ПС:
ПП Защо работиш като инженер, като знаеш, че няма да станеш най-добрия такъв и няма да вземеш никога Нобелова награда?
Работя такъв за да издържам семейството. Така изкарвам повече от улицомияч.
 

lynx

Редовен Потребител
E, добре де.
Защо винаги трябва да разпитваме организатора, защо това го е направил така, а другото иначе....?
Така е решил организатора и така ще бъде.
А и така трябва да бъде. Който се е заел да го организира, той ще обяви правилата и регламента.

Малко са хората, които се нагърбват с организация на мероприятие от такъв мащаб.
Нека не им убиваме желанието и занапред всяка година традиционно да има Купа Балкантрейд.
Всякакви изказвания от сорта на "аз напук няма да дойда, ако не промените това и онова" са излишни и будят негативизъм.
На мен като не ми харесват условията и правилата за дадено състезание, просто не ходя и посещавам само тези които ми допадат.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
братушка написа:
мероприятието ще е от ранга на национална среща
В моите разбирания Националните Срещи не би трябвало да имат чак такава стриктна "международна" насоченост...
Ами приеми го, че ще бъде Национална среща на ... Световно ниво :D !
И за да са доволни всички допълвам с един детайл: Който смята, че няма да се е настрелял по ФТ трасето да си носи ФТ мишени, които ще постави в зона Прострелка след приключване на кръга . Аз ще осъществя съдийско присъствие в тази зона по време на пистолетното състезание /което ще е в непосредствена близост/, както ако трябва и след края на пистолетите :fullmoon: - докато всички се настрелят :rambo:.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
И друго да допълня. Не знам защо Миша е решил че няма да има шанс за рейтинг. Миша, рейтинговата схема е направена много демократично, ако мога така да се изразя. За крайния резултат бала от точки се формира като се вземат 5-те най-добри резултата.

Ако състезател е участвал в повече от 5 кръга, вземат се предвид най-добрите му 5 резултата.
Миша, ти досега си пропуснал 2 такива мероприятия. МОжеш спокойно до края на годината да минеш 5 такива. Само в Троян двата дни ще се отчитат като 2 отделни мероприятия за рейтинга. Реално до края и да имам повече събрани точки от теб, в крайното класиране можеш да ме изпревариш, ако ти се броят силните състезания и в тях имаш сбор по-голям от сбора на моите най-добри състезания. Така че в никакъв случай не си ощетен, стига да ти се стреля в международния клас за ретинг. :cheers:


Павката каза: Който има желание - намира начин. Който няма желание - намира причина.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Такааа... Относно нощувката. След проучване на доста от местата, избрахме най-удачно нощуването да е на миналогодишното място. Само там капацитета е 42-43 места и нощувките са по 15 лева. Мястото се казва "База Миревско" и се намира ето тук:

https://maps.google.bg/maps/ms?msid=206420998597466063319.0004daf8104ef5105718d&msa=0&ll=42.902895,24.750749&spn=0.004236,0.009645

Като се тръгне от Троян по посока Орешак се завива тук:

https://maps.google.bg/maps/ms?msid=206 ... 5,0.009645

После следвате табелките. Първата на главния път е тази:
 

Attachments

  • към базата.JPG
    към базата.JPG
    76.3 KB · Прегледи: 38

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Пускам още един пост за да е по-прегледно.
Този следобяд ми се обади жената с която говорихме и която се грижи за базата. Каза че получила запитване за същия уикенд за група от 20 души и не знае как да реагира. Не припирам никой,но не съм поемал ангажимент да запазвам цялата база и ако не си резервирате места навреме, може да стане така че да търсите на друго място и няма да е удобно после за разпивката, защото мислим основното събиране да е в базата, защото ще се съберем всички.

Бунгалата за спане са с по 3 стаи /повечето/. В 2 от стаите има по 3 легла а в една стая - 2. Така местата за спане в едно бунгало са общо 8. Така са общо 4 бунгала. Цената е 15 лв. за нощувка. Ако някой остава за 2 нощувки вече може да си преговаря за по-ниска цена.

Има едно бунгало което е с 3 легла в което цената е пак 15 лева на нощувка.
Има 2 бунгала, които са малко по-хубави с климатик и телевизор. Те са с по 3 легла, като цената е 60 лева за цялото бунгало за нощувка, демек по 20 лв на калпак.

Слагам линкове от миналата година със снимки за да ви станат нагледни условията:

http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=36.msg123353#msg123353

http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=36.msg124384#msg124384

Ценоразписа от последната снимка е невалиден. Ако има нещо допълнително - питайте.
Телефон за резервации - 0899136679

В темата от миналата година има линкове и за други хотели, но в Гугъл има достатъчно инфо за места за нощуване. Ако някой иска съдействие - насреща съм !
 

go_panch

Потребител
CaMyPau написа:
Пускам още един пост за да е по-прегледно.
Този следобяд ми се обади жената с която говорихме и която се грижи за базата. Каза че получила запитване за същия уикенд за група от 20 души и не знае как да реагира. Не припирам никой,но не съм поемал ангажимент да запазвам цялата база и ако не си резервирате места навреме, може да стане така че да търсите на друго място и няма да е удобно после за разпивката, защото мислим основното събиране да е в базата, защото ще се съберем всички.

Бунгалата за спане са с по 3 стаи /повечето/. В 2 от стаите има по 3 легла а в една стая - 2. Така местата за спане в едно бунгало са общо 8. Така са общо 4 бунгала. Цената е 15 лв. за нощувка. Ако някой остава за 2 нощувки вече може да си преговаря за по-ниска цена.

Има едно бунгало което е с 3 легла в което цената е пак 15 лева на нощувка.
Има 2 бунгала, които са малко по-хубави с климатик и телевизор. Те са с по 3 легла, като цената е 60 лева за цялото бунгало за нощувка, демек по 20 лв на калпак.

Слагам линкове от миналата година със снимки за да ви станат нагледни условията:

http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=36.msg123353#msg123353

http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=36.msg124384#msg124384

Ценоразписа от последната снимка е невалиден. Ако има нещо допълнително - питайте.
Телефон за резервации - 0899136679

В темата от миналата година има линкове и за други хотели, но в Гугъл има достатъчно инфо за места за нощуване. Ако някой иска съдействие - насреща съм !
Всичко на всичко има една стая с 3 легла свободна към този момент. Който иска да бърза да резервира.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Получи се леко недоразумение с нощувките, и ще помоля да се изчака с резервациите до утре. Тогава ще пиша пак дали ще има промени.. Извинявам се предварително за създаденото неудобство.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Относно нощувките. Местим базата за спане по причини независещи от нас. Новото място за спане е Туристически дом „Никола Габърски” близо до града. Има си сайт, макар и невзрачен:

http://www.ambaricabg.com/index2bg.htm

Домът разполага с 10 стаи с по 3 легла и 5 стаи с по 2 легла. Цената е 15 лева на човек за нощувка и 24 лева за две нощувки /12 лв. на вечер/. Целия капацитет е 42 места. Има външно барбекю, както и механа на първия етаж. Ако запълним капацитета на базата, механата и барбекюто са ни бонус. Ако не се запълнят ще трябва да съберем 100 лева за ползването им. Във всяка стая има санитарен възел. Условията мога да определя като задоволителни.
Мястото е близо до разклона за стрелбите, само дето се завива от другата страна на Художественото училище. Тоест за идващите от Беклемето е пряката преди тази за стрелбите, а за идващите от Северна БГ е пряката след тази за стрелбите. Минава се по пътя за "Парк Хотел Троян" като хотела се подминава и се кара още около 300-400 метра. Всички в града знаят "Парк Хотел Троян" като "Къпинчо" - това ако питате някой от местните.
Малко снимки:

IMG_9215.JPG

IMG_9214.JPG

IMG_9206.JPG

IMG_9207.JPG

IMG_9208.JPG

IMG_9209.JPG

IMG_9210.JPG


Фоайе:
IMG_9205.JPG

IMG_9204.JPG


Двойна стая:
IMG_9197.JPG

IMG_9198.JPG

IMG_9199.JPG


Стая с 3 легла:
IMG_9200.JPG

IMG_9201.JPG


Механа:
IMG_9202.JPG

IMG_9203.JPG


Барбекю:
IMG_9213.JPG

IMG_9212.JPG


Има врата от механата направо до барбекюто и така може да се разпънем и навън ако времето е подходящо.
Проблем са приборите и ще помоля всички да си носят пластмасови чинии и прибори за да избегнем голямото миене после.
За хората които са резервирали на база Миревско, ще помоля да ми пуснат по едно л.с. за да зная и да потвърдя отказването на резервациите. разбира се който иска и е резервирал може да остане там, но основната група ще бъде в ловния дом.

Както казах на близо се намира и "Парк Хотел Троян"
http://www.phtroyan.net/

Координати на Туристическия дом:

42.883315 24.716436

Ето мястото на което трябва да завиете:

4282013+223118.jpg


Минава се през прелез и след кратко изкачване стигате до "Парк Хотел Троян". Подминавате и него и продължавате изкачването. След 300-на метра пътя се разделя на две. Тръгвате по десния и след 100 метра сте стигнали. Прикачвам и една малка карта на парка за по-добър ориентир.

За записвания:

0889687238 - Валентина Милчева
 

Attachments

  • turisti4eski dom.JPG
    turisti4eski dom.JPG
    26.9 KB · Прегледи: 41
Нагоре