Избор на въздушна пушка

t.marev

Редовен Потребител
А какво е силата без контрол?.....
Едно си баба знае - едно си бае!
Кой е казал, че силната пушка не е точна?! Айде стига с тия лакардии!
Не ми си влиза в безсмислени спорове, но дори и така да е - човекът това иска! Ако можеш насочи го, ако не, не пречи другите да го направят.
 

xpresident

Редовен Потребител
То и раздела купува/продава, тук стана тема на любителите на турски пцп-та и оптики от Алиекспрес.
 

t.marev

Редовен Потребител
.....Ето и форума на любители на Хасан и Гамо :
OLX.bg.......
Току що отворих OLX-а.......На първите три страници - 7 Хасана и 3 Гамо-та.....5 Хайнела, 6 Диани, 3 Валтера, 5 Варауха 5 Фанита, 2 Иж-а, 1 Еваникс, 1 Аншутц и няколко Крала.
Страхотен форум!
 

F.Pehlivanov

Редовен Потребител
Току що отворих OLX-а.......На първите три страници - 7 Хасана и 3 Гамо-та.....5 Хайнела, 6 Диани, 3 Валтера, 5 Варауха 5 Фанита, 2 Иж-а, 1 Еваникс, 1 Аншутц и няколко Крала.
Страхотен форум!
И от Изброените 40 пушки поне 20 са мои сигурно... Така, че критерия пак не е точен
 

rivan

Редовен Потребител
А колко от тях са Гамо,Комета?
Май най-добре да си вземе едно б-1-3 за 70 лв да започне, пък после ще си купи без да пита какво!
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Току що отворих OLX-а.......На първите три страници - 7 Хасана и 3 Гамо-та.....5 Хайнела, 6 Диани, 3 Валтера, 5 Варауха 5 Фанита, 2 Иж-а, 1 Еваникс, 1 Аншутц и няколко Крала.
Страхотен форум!
Това е твоята шега нали?
 

pachoddp

Потребител
Току що отворих OLX-а.......На първите три страници - 7 Хасана и 3 Гамо-та.....5 Хайнела, 6 Диани, 3 Валтера, 5 Варауха 5 Фанита, 2 Иж-а, 1 Еваникс, 1 Аншутц и няколко Крала.
Страхотен форум!
Точно и аз това щях да кажа..... Има много повече, т. нар., качествени пушки за продаване....
Аз лично какво направих..... С ограничен бюджет... Не, че не мога да отделя за по-качествена и по-скъпа пушка, но подходих според това, което исках и от опита, който имам с въздушни пушки. Исках пушка, с която да стрелям успешно, не извънземно. Да си запълвам част от свободното време и то вкъщи на двора.... Доверявайки се на едно ревю на Т. Марев, взех Kral Arms n01 със синтетичен приклад за 129лв. Бях проучил въпроса, че мога да и сложа газово бутало. Не заради друго, а заради по - консистентната начална скорост. Буталото е 30лв.+30 лв. за два допълнителни чарколяка. Направих си я сам. Знаейки значението на монтажа за оптика при ПП, взех моноблок Спортмач - 100лв. + оптика Гамо 6х40 на прИмоЗия. Пак около 100лв. За 7лв. напълних кухия приклад със силикон. Постигна се много добър баланс. Иначе пушката натежаваше напред. Сега е по-тежка, но при прицелване не се усеща тежест.... Та за около 400 лв. постигнах това, което сам си избрах и сам си "сглобих", дето се казва.... И грам не съжалявам... Стрелям 99‰ прав от ръка. Така даже си прострелях и оптиката. Без маси, торбички и станоци.... Имам възможност, без да напускам двора, да стрелям на около 40м. Мишени съм си наредил всякакви. Шпатулка 5 на 10 см. я целя 9 от 10. Раздрънквам и един забит с дръжката тиган. Ха хаааа.... Имам и специална мишена. Т. нар. шуутинг трии.... Пушката е може би около 22-23 джаула. Стана, според мен и моето виждане, достатъчно приятна за стрелба.... Оптиката Гамо уж боклук, ментак, но има кристален образ, не е мръднала вече 1000+ изстрела.... Стрелям само със сачми ЗАР-"българската" версия на Spoton, като най - добре се представят, пак според мен, Мач серията. И са на половина цената на JSB например. На 30 сачми една да влезе малко по-хлабаво....
Та, не е задължително марковото ,скъпото винаги да е причина да си доволен.... Всеки разбира от качество, марка и скъпи неща... По-важното е да разбереш себе си, ти какво искаш... И съобразено с паричните ти възможности, да постигнеш добър, задоволителен резултат, пак според себе си....
В моя случай, може би, единствената част от цялата конфигурация , което не е оплювано, е моноблокът на Спортмач.... И пушката е турски боклук и оптиката китайско Гамо - ментак, и сачмите не ги бива..... Но за МЕН цялата схема работи прекрасно.... 99‰ покрива моите разбирания, желания и т. н. И съм щастлив и доволен......
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Едно си баба знае - едно си бае!
Кой е казал, че силната пушка не е точна?! Айде стига с тия лакардии!
Не ми си влиза в безсмислени спорове, но дори и така да е - човекът това иска! Ако можеш насочи го, ако не, не пречи другите да го направят.
Да,така е,разбрал си го най- накрая?
 

t.marev

Редовен Потребител
.....По-важното е да разбереш себе си, ти какво искаш... Но за МЕН цялата схема работи прекрасно.... 99‰ покрива моите разбирания, желания и т. н.
.......И съм щастлив и доволен......
Радвам се, че си доволен от резултата. КРАЛ- а е железен и има много хляб в него. Радвам се че го сподели, защото повечето не правят така. Питат, после купуват или не купуват....и какво е станало, само те си знаят. Това е важно, не толкова за "знаещите", колкото за следващите питащи.
Успех!
 

rivan

Редовен Потребител
Това е важно, не толкова за "знаещите", колкото за следващите питащи.
Успех!
Те "следващите питащи" дано да прочетат поне една от десетките подобни теми досега! Защото питащите са различни, но темите са едни и същи! А дано, ама надали!
 

redsox

Редовен Потребител
Моя личен подход преди да избера пушка, винаги първо проверявам каква е ситуацията с резервните части. Особено в настоящата ситуация на повсеместни липси навсякъде.
От моя скромен опит със закупуването на нови пушки от Метеор за 120лв , през Хатсан и Гамо за по 300-400лв, та до Вайх за 900лв всички трябва да се отварят за преглед преди първата стрелба. Комета 400 в 4.5мм с дървен приклад и телена пружина имах за около месец и мисля е оптималния вариант за бюджета. Тогава я продадох заради финансови причини, но пушката си беше екстра.
Успех на колегата но да не го мисли много. Така или иначе надали ще остане само с една пушка. Ще постреля ще посвикне и после ще се огледа за нещо различно.
 

redsox

Редовен Потребител
Факт моите мъки са документирани в темата за Вайраух:). Но не бих си позволил да критикувам когото и да било. Научил съм много от вас, но най-вече приемам проблемите, които трябваше да решавам и парите, които набих в процеса, като ценен опит и сега вече се радвам и на малките успехи.
 

xpresident

Редовен Потребител
И аз съм имал разправии с Вайраух, за това много пъти съм писал, че Хайнел е клас над Вайраух. Въпреки това, качеството им е прилично и повече си заслужават парите от други марки. Ако мина пак на ПП, ще е 98-ца или LGV.
 
Нагоре