Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации

lynx

Редовен Потребител
Ами, Косаджите никой не ги попита.
Направо им натресоха задължението, да "обслужват" и нас.
Те със сигурност не желаят и да чуват за нас, но това е положението! ;)
 

Змей

Новодошъл
Въздушните пистолети които са със Бутилка CO2 на уведомителен режим ли са?
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
На уведомителен режим са ВО с дулна енергия над 24 джаула.
Не зависи от това с какво ще засилиш чашката - въздух, метан, СО2.
 

big_dragon

Редовен Потребител
Змей написа:
pavloff написа:
На уведомителен режим са ВО с дулна енергия над 24 джаула.
Не зависи от това с какво ще засилиш чашката - въздух, метан, СО2.
125м/с колко джаула са?
В началото на страницата има калкулатор...
Точният отговор е:
Под 24J си, ако проектила ти тежи по-малко от 3.07гр.
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте,

Ако имам повече от една въздушна пушка и ги регистрирам в полицията със закъснение, дали трябва да платя глоба само веднъж, или по една глоба за всяка пушка?
 

ROLAND

Потребител
Здравей!
Прочети внимателно закона и темата преди да отваряш нова.
 

didarai

Редовен Потребител
Е па ако не ги уведомяваш няма и веднъж да платиш даже ;)
Къв е тоя зор да платиш глоба?Уведомяват се само пушки над 24 дж енергия.Имаш 4 варианта да не плащаш глоба.
1-не са под 24 дж,но ги сваляш под тях и не си в нарушение.
2-са под 24 дж. и пак не си в нарушение и не регистрираш.
3-ако толкова те е страх,а цената на пушките е под или близка до глобата.......парчетосваш ги и ги продаваш на части,или в боклука ако не ти се занимава.
4-баламосваш косаджията и се надяваш да ти върже(примерно........намерих ги на тавана на дядо,ко шъ праим?).
Кви са пушките?
 

lynx

Редовен Потребител
И 5-ти вариянт:
Ако пушките са над 24 дж. им намаляваш мощноста и вече си законен.
 

Termina4

Потребител
под или над мен вече ме викаха в кос
пушката ми е 16J, но това не попречи да напиша една страница обяснение
при въпроса ми кой закон съм нарушил, че ме викат и ме карат да пиша обяснение ми отговориха че някой бил подал сигнал, че се стреля с невиждани пушки-страшно изглеждащи, дори електронни ;)
какво да ви кажа-полицейска държава...
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
То и при мен беше така, но идваха до нас и обяснението го писах пред блока набързо. Когато има подадена жалба трябва да направят нещо. И за да докажат че са направили нещо те карат да напишеш обяснение, за да си седне жалбоподателя на задника и да миряса.
 

ХолдОвъ

Потребител
Нямаш право да среляш в населено място без значение колко е мощноста..Затова винаги могат да ти направят проблем...Ако комшията ти се е оплакал ще трябва да доказваш че не си стрелял..Или по точно той да докаже че си стрелял...Абе загубена работа
 

Termina4

Потребител
аз стрелях на 2 километра от населеното място-просто някой е минал, видял и донесъл, доносници колкото искаш
 

didarai

Редовен Потребител
:eek:fftopic2:
Всяко пионерче знае,с GSM да си играе.
Оглежда се,следи,слухти,
щом наложи се....звъни.
И чавдарчето се радва,
има ли какво........докладва.
Комсомолецът внимава,
чинно той уведомява.
Всеки буден пенсионер,.......бивш милиционер. :crazy:
--------------
Никога не се знае за добро или за зло е . :)
Последният път като "оразмерявах" оптиката отидох на един път в гората който свързваше перпендикулярно други два.Единият по който бях дошъл аз,почти неизвестен и скрит(за тва се надявах на спокойствие).Другият оживен,редовно (и в този ден) ползван за разходки от пешеходци-планинари.Перпендикулярният черен път,почти никой не му обръща внимание и не го ползва.По него мерех метрите.Та в затънтеният му край(в гората),паркирана кола с кюстендилска регистрация(във В.Търновска област) колкото да се покаже на пътя шофьорското място.Прозореца смъкнат.И на него подпряна на чувалче,се подава пушка с оптика,а шофьорът търпеливо притихнал , заел позиция ,гледа през нея и чака на гюме,някой(може точно определен) да мине по другият път. След изстрела ще се оттегли по черният неизползван път,незабелязан.
Докато си мерeх оптиката това е видяла една млада жена.Тя изскочи от храсталака зад мен и първоначално не ме забеляза и викаше някой друг след нея да дойде.Аз я погледнах за момент в огледалото и продължих да си върша работата,а тя като ме видя,спря да вика другия и тихомълком изчезна.Мерех последните метри,та след малко и аз се разкарах,че не ми се даваха по-късно обяснения.
Та ..........както и друг път съм казвал и в мечи гъз да се скрие човек,там вече ще има 3-4-ма туриста на джамборе.GSM-ите пък за кво са им?Само да им тежат ли? :pardon:
 

didarai

Редовен Потребител
njatanasow написа:
Аз за това не се крия ;)
Мда да!И аз така бях,докато не ми се наложи да обяснявам на двама горски,как така си прострелвам снайпера(по техни думи) в извън ловният сезон и в местност посещавана често от хора(за в гора говорим пак).Ставаше въпрос за В3-ката.Дълго време им обяснявах що за снайпер е това,барабар със закона,а те никак не искаха да ми вярват.
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре