Есенна Национална среща яз.Копринка'20-21.10.2012

st_beer

Редовен Потребител
Re: Национална среща ?

Времето ще бъде такова какъвто ни е късмета на самата дата когато ще се проведе мероприятието. Спомням си когато се проведе състезанието във Велико Търново през месец февруари и се стягахме за голям февруарски студ и т.н. Едва ли някой предвиждаше това което се случи тогава и ходихме по къси ръкави.
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=8
Времето е нещо променливо и непредвидимо. Всичко зависи от късмета който ще извадим в деня на мероприятието.
Моето предложение да оставим Любо да наблегне за организиране на нощувката и вечеряне евентуално в ресторанта на самото място. Да се провери готови ли са за отстъпки на колективно посещение както и за меню. Трябва да се говори за тези работи предварително с хотелиерите както беше направил Пламен (Архитекта) в организацията. Ето пример в тази тема:
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... 913#p35913
Ако има някой по запознат с тези въпроси нека помогне на Любо . Все пак това се планира и организира за всички нас.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Re: Национална среща ?

Любо не е поемал ангажимент за такава точно организация, Миро. И едва ли колегията очаква чак такива екстри от него. Ще опитам да помогна от разстояние с някои препоръки, доказани в практиката:
1. Поговорката "С питане и до Цариград се стига" не важи при организирането на големи мероприятия. Напротив - с много питане към аудиторията доникъде не се стига. Затова: Любо, забивай дата ! Пусни нова чиста тема за насрочване на срещата и Макси да забърсва веднага след това двете анкети, че голяма обърквация става.
2. Избери точното място и го публикувай в извадка от Google Maps.
3. Публикувай имена и телефони на най-близките места за преспиване и всеки да си прави резервацията.
4. Планираната среща е с предимно развлекателен характер и именно затова мерките за безопасност не само че не трябва да се пренебрегват, а трябва максимално да се засилят. Да се стреля само на определените за това места и в определената посока. Да не се пресича стрелковата линия /за поставяне, или подмяна на мишени/ без даден сигнал за спиране на стрелбата.
Това е от мен. Успех с организацията и късмет с атмосферните условия в дните на срещата :cheers: !
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: Национална среща ?

Май никога не сме правили есенната среща толкова късно. Дано имаме късмет с времето! Утре ще направя обединението на темите и каквото друго трябва.

П.П. Пък ако кажете може и още сега?
 
A

Anonymous

Гост
Re: Национална среща ?

По-добре късно, отколкото никога. Не мисля, че ще е по-кофти времето от някои срещи на Узана.

А обединяването - ако имаш време сега, ще е добре.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Готово! Любо ако се налага промяна в заглавието на темата и си вече извън едит-тайма, ми пиши на лични или тук - да го оправям.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Невероятна красота! :bravo:

028611372.jpg

028611380.jpg

028611388.jpg
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Аз предлагам да спретнем едно бързо ХФТ. Всеки ще донесе де що животинка има и за половин час да ги понаредим.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
soundmax написа:
Състезателната част ще се определи след като се появат прогнозите за времето за съответните дати и след като се разбере колко мишени ще се донесат - мисля този път да е ХФТ състезание, също така може да си направим и стрелба с пистолет ако има възможност да се осъществи - такси за сега не се наемам да споменавам, но мисля да са символични колкото да покрият някои разходи Ще се радвам на всякаква помощ относно тази част, да може да се осъществи.

Може и ФТ да не загубим "детската" аудитория! ;)

П.П. Ето и една по-обща прогноза за времето http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5172951
 

big_dragon

Редовен Потребител
Пристигаме на 19.10 в петък с няколко мишени и 500 метра лента за обезопасяване на трасето, защото ако донеса всичките, ФТ състезанието ще стане от международна класа...

ПП Ако няма стълба, гаргите и катериците ще кълват от земята ;)

Добре е също, Любо да състави една проста програмка:

1. Пристигане, час и място.....
2. "МероприятиЯ", час и място....
3. Място и час за раздумка, купон, напиване и т.н.
4. Разбор и закриване на срещата, час и място...

Предполага, Макса няма да има нищо на против да го закове на първа страница.
 

Attachments

  • 028611380.jpg
    028611380.jpg
    99.9 KB · Прегледи: 58

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Любо има най-важното - желание и ентусиазъм да организира тази среща. Но не разполага с инвентар и с регионална колегия, която да му помогне. Сега е моментът да му окажем съдействие кой с каквото може. За да имаме основание да се нядяваме, че и за в бъдеще колеги които не разполагат със съществени ресурси ще имат смелостта да поемат инициативи за подобни мероприятия.
Като видях тополовата горичка от снимките ми дойде идея да подготвя за Националната среща експортно /понеже няма да присъствам/ следното:

Състезание по прецизна стрелба с Пневматичен пистолет.
Дисциплина: 10+40 , 10м. Брутно стрелково време: 45 минути на участник.
Отличия: при до 9 записани участника: Грамота за І-во място. При 10 и повече записани: Грамоти за І-во, ІІ-ро и ІІІ-то място.
Такса за пистолетното състезание: няма.

В навечерието на срещата Любо ще получи от мен пратка със:
- 2бр. щитове от четирислойно велпапе /4 коридора/, окомплектовани с пирони с уширителни шайби и 16бр. щипки за захващане на мишените:

Коввате щитовете на две тополи, обозначавате стрелковата линия на 10м с лента и трасето е готово. /поднасям извинение към майката Природа, че ще дупнем малко корите на тези достойни дървета :rose:/.
- Разпечатан състезателен списък.
- Комплект от надписани за всеки участник картонени състезателни мишени /по 2 прострелъчни и 8 зачетни на състезател/.
- Грамотите /Любо ще ги подпише като организатор на срещата :cheers:/.

Съдийстването е желателно най-вече заради безопасността на стрелбите. Но ако никой не се наеме за съдия на сектора - участниците си стрелят по двойки коридорите, отчитат си един на друг точките и ги нанасят в състезателния списък. За първите трима класирали се може да се направи повторна проверка на резултатите.

Записване за участие в пистолетното състезание: На ЛС към мен със заглавие "Заявка" и съдържание: Име Фамилия - Ник. Моделите на пистолетите ще впишете на място, защото някой може да участва с пистолет на колега.
Краен срок за подаване на заявки: 15-ти октомври.
Минимален брой заявки за да реализирам инициативата: 5
 

братушка

Редовен Потребител
защото ако донеса всичките, ФТ състезанието ще стане от международна класа...
Че какво лошо има в това?
Или 50 изстрела дневно не са ти по силите?

мисля този път да е ХФТ състезание
ХФТ на НС вече имахме тази година. Но ти решаваш...

3. Място и час за раздумка, купон, напиване и т.н.
4. Разбор и закриване на срещата, час и място...
И аз това се чудя: ще има ли място, където да се събираме привечер на раздумка и разпивка ВСИЧКИТЕ? Или ще се спасяваме на малки групички кой къде намери?
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Браво Пламене, големи благодарности за жеста :rose: дано се съберат хора :bravo: :bravo: :bravo: :cheers:
big_dragon написа:
Пристигаме на 19.10 в петък с няколко мишени и 500 метра лента за обезопасяване на трасето, защото ако донеса всичките, ФТ състезанието ще стане от международна класа...

ПП Ако няма стълба, гаргите и катериците ще кълват от земята ;)

Добре е също, Любо да състави една проста програмка:

1. Пристигане, час и място.....
2. "МероприятиЯ", час и място....
3. Място и час за раздумка, купон, напиване и т.н.
4. Разбор и закриване на срещата, час и място...

Предполага, Макса няма да има нищо на против да го закове на първа страница.
Драго големи благодарности и на вас, с такъв ентусиазъм нещата няма как да не се получат хубави :cheers:
Да иначе за програмата знам, но умишно изчаках да се уточнят някои работи :cheers:
Стълба все ще намеря от някъде, нали и аз трябва да свърша и донеса нещо ;) ;)
Относно мишените дано и други хора донесат ако се съберат около 25 -30 мишени, мисля че ще стане интересно пък колко пъти ще ги минем (1 или 2) ще се прецени по-натам като видим колко хора ще сме и т.н.
Най-лесно ми е да сложа едни часове на състезанията и брой мишени, но не желая да подвеждам никой и на края да не оправдая очакванията именно затова се бява малко с тази част ;) Но инак ориентировъчно ако започнем към 10:30 - 11 часа ще е добре, защото деня е вече по-кратък ;) но който и да закъснее няма да бъде върнат винаги ще може да се впише в което иска състезание :)
Благодаря на всички отзовали се да помогнат и направим една ползотворна среща макар и късно замислена в последния момент, и най-вече организирана с труда и желанието на колеги от различни групи !

И аз това се чудя: ще има ли място, където да се събираме привечер на раздумка и разпивка ВСИЧКИТЕ? Или ще се спасяваме на малки групички кой къде намери?
Ще има разбира се писал съм вече ако може да уточним бройката на хората на първо време, нали ще трябва и да резервирам някакъв брой места и според бройката ще преценя къде е най-подходящо, но работите клонят към ресторант "Стената" ;)

ПП: Добре може и ФТ да е състезанието пропуснал съм факта, че последния път е било ХФТ, тъкмо няма да се клепаме много ;) ;) ;)
 

st_beer

Редовен Потребител
Любо мен ме имай в предвид за списъка 2-ма човека 1 нощувка на 20.10.2012 . От нашата група може да има и други ама нека те си кажат най-добре.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
ангел иванов написа:
От Старозагорската група ще дойда аз досега никой колега не ми е потвърдил.
Точно от там ако не ви видя, ще има :bastun: :dazzed: :bastun: Николай до тука каза, че ще идва май също, ама той казва така и когато ходим на Старозагорските Бани пък накрая ..... ;) ;) ;)
 

dinkata

Редовен Потребител
Накрая май оная "отвертчица" от колата по него ще я обърнем ! :bastun: :compfight: :compfight: :swordfight: :broom:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
soundmax написа:
нали ще трябва и да резервирам някакъв брой места и според бройката ще преценя къде е най-подходящо, но работите клонят към ресторант "Стената" ;)
Щом лично пишеш, че ще поемеш и този ангажимент, Любо, може би наистина ще ти е полезно да се включа по въпроса с резервациите, както помоли Миро преди няколко поста. На няколко пъти съм правил такива, като единия път беше за колегията при зимното гостуване в Търново. Винаги е било по един и същи начин: искат ти бройката, предлагат или не предлагат специални условия /в зависимост от бройката/ и също на база бройката ти искат капаро - за да са максимално гарантирани, че като запазят заведението за въпросната вечер хората ще дойдат, и то не за да се чукнат с по една биричка, ами за да консумират вечеря.
Т.е. - всичко започва от бройката. После идват и парите. Това означава: предварително поименно записване за съответното мероприятие /в случая - Национална среща/. Ти командваш парада - трябва своевременно да решиш ще има ли такова записване и да определиш краен срок за подаване на заявките. За парите ... там вече не знам ???. Ако можеш да убедиш съдържателите на заведението да не капарираш - добре. Но аз досега не съм успявал.
 
A

Anonymous

Гост
Явно пак се почна-среща или състезание?
Толкова ли не разбрахте,че от мераци да се състезавате с всичките му грамоти и медали отблъснахте маса любители на хобито, които стрелят за удоволствие и държат на срещата с хората ,а не на среща заради състезание.
И второ-стига сте давали акъл и предложения.
Любо не е дете.Каквото ни предложи,казваме -Благодарим от сърце-защото поне ни е предложил да се съберем да се видим.
Ако бяхте толкова големи организатори,да бяхте го направили,а не да давате предложения.
 

Termina4

Потребител
Дайте идея за значка-какво да пише, цветове, форма! Искам да ги поръчвам от сега и всеки да си има по една от това хубаво мероприятие и когато след години я намери някъде по шкафа да си спомня с усмивка за срещата :)
Иначе за наградите гледам някакви купи и медали, ама нещо не ми харесват-ще видя да измисля нещо интересно :crazy:
Дайте идея и за грамотите да си се подготвяме от сега :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Termina4 написа:
Дайте идея за значка-какво да пише, цветове, форма! Искам да ги поръчвам от сега и всеки да си има по една от това хубаво мероприятие и когато след години я намери някъде по шкафа да си спомня с усмивка за срещата :)
Иначе за наградите гледам някакви купи и медали, ама нещо не ми харесват-ще видя да измисля нещо интересно :crazy:
Дайте идея и за грамотите да си се подготвяме от сега :cheers:
Айде измислихме го интересното ;) :cheers:
 
Нагоре