Експеримент - стрелба на далечни дистанции

andi

Редовен Потребител
събота следобед ще опъвам рулетка, стоики и колчета . има ли желаещи за помощници ?
 

angelmr

Редовен Потребител
Ако успея ще дойда но не гарантирам че не зависи само от мен.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
andi написа:
събота следобед ще опъвам рулетка, стоики и колчета . има ли желаещи за помощници ?

Аз към обяд ще съм там, така че имаш едно рамо...
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
До тук с Илиан не сме се отказали :p така че бройте и нас
плануваме да сме в Оризари към 9:00 в Неделя
днес късно след обед ще се отдадем на тренировки :rambo:... т.е. духом сме с вас момчета
 

njatanasow

Редовен Потребител
Как е времето в Пловдив ,тук край Бургас е за дебели якета.Ще ни трябва ли "зимна"екипировка ;)
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Каквото ще да е - само да не духа. :) Аз тръгвам - доскоро!
 

andi

Редовен Потребител
http://sinoptik.bg/?tid=20&oid=100&lid= ... 11.07.2010


Може да се пробва 16дж на 75м ( и 100)
Мишените са готови , но са само на А4 ( А3 свършила ) . Някои ако има възможност да изпечата и донесе на А3 30-40 броя .
 

Attachments

  • air.doc
    28.5 KB · Прегледи: 53
A

Anonymous

Гост
спам: аз ли недовиждам или на мишената отгоре пише "ФИИЛ таргет" ???
 

luft9waffe

Редовен Потребител
правилно виждаш :D,добре ще е да се поправи,така да се каже.
 

lynx

Редовен Потребител
.... или да се направи поне да бъде "Фийл дъ таргет" ;)
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
То не се получи точно мероприятие, ами баш експеримент, включително и подготовката и организацията. Иначе базата си е чудесна. Лошото беше че почти през цялото време духаше силен вятър и това се оказа определящо. Иначе разбрахме, че на 100 м. няма никакъв проблем да се стреля сравнително точно, дори при силен вятър, но за група не говорим. Убедихме се също, че го могат всякакви пушки. Убедихме, че на тая дистанция, май JSB Heavy нямат равни/конкуренция по държане и групираност. Много се радвам че се запознах на живо с много нови колеги (само симпатяги) и им благодаря че дойдоха! :yes: Николай Атанасов ни сложи всички в джоба си, ама неговото не се брои, че той е много натрениран. ;) Благодаря още веднъж на всички дошли и до нови срещи!

П.П. Забравих си простреляните мишени на масата, но макар че се оказа, че съм стрелял със скъсан о-пръстен на дотиквача (пак Благодаря на Робо1 за съппорта!) - не се разбира лесно заради пълнителя, в силния вятър пак 20 изстрела бяха горе-долу в 15-18 см. на 102м. Имаше колеги с доста по-добри групи.
 

st_beer

Редовен Потребител
Ние също се прибрахме. Изкарахме си страхотно и най важното направих 2в1 (настрелях се и риболов направих). Радвам се че се запознах с много колеги на живо с които от доста време кореспондираме по скайпа и дойде деня да стиснем ръцете :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Благодаря на хората стопанисващи комплекса за хубавите условия за палатковия лагер и хубавите условия за стрелби.
Снимки нямам направени понеже държах или пушка или въдица ;) ;) ;). CaMyPau снимаше така че ще чакаме да се прибере и публикува :cheers: :cheers: :cheers:
 

potrebitel 13

Потребител
Макси, радвам се че дойде да ни видиш ( Аз закъснях защото сутринта ме ожили една оса по гърба :'( но поне успях да се здрависам с теб и ST.Beer преди да си тръгнете. Анди ми показа резултатите - предвид силния вятър наистина няма впечатляващи групи но резултатите са добри. На Анди забелязах една мишена където групата беше към 3.5 - 4 см. След като си тръгнахте вятъра постепенно утихна . Тогава доста хора се развихриха. Аз и Ангел пък отсрамихме 7.5- 16 Дж. пушки. на дистанция 10 - 50 метра.
Всички си прекарахме чудесно!
 

ilian

Потребител
И ние вече се прибрахме.За експеримента какво да кажа постреляхме в доста хубав вятър ;).Обаче се получиха и доста прилични мишени и споредмен доказахме,нали това е целта на днешната сбирка,че и на 100м се стреля и то много добре :bravo:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Колеги вчера след обяд пробвах пушката на Макс Daystate Air Wolf MCT 5.5 ,Нямам думи,обещавам си като "порасна" или ако намеря от къде да си я купя да го направя без да се замислям.Тази "електричка" не греши :bravo:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
st_beer написа:
Ние също се прибрахме. Изкарахме си страхотно и най важното направих 2в1 (настрелях се и риболов направих). Радвам се че се запознах с много колеги на живо с които от доста време кореспондираме по скайпа и дойде деня да стиснем ръцете :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Благодаря на хората стопанисващи комплекса за хубавите условия за палатковия лагер и хубавите условия за стрелби.
Снимки нямам направени понеже държах или пушка или въдица ;) ;) ;). CaMyPau снимаше така че ще чакаме да се прибере и публикува :cheers: :cheers: :cheers:
То снимки няма, само наши с хапване и пийване.. Тоя път се отдадох повече на стреляне. Тук е мястото да отбележа че изкарах един супер приятен уикенд. Запознах се с доста хора на живо, постреляхме, побъбрихме... Резултатите бяха интересни, въпреки вятъра.. Базата в Оризари много ми допадна и се надявам по-често да се събираме там... Благодаря на всички за чудесното отношение и за страхотно изкараното време !!! Ще сложа една - две снимки за тези които още не са били на Оризари..
 

Attachments

  • IMG_4415.JPG
    IMG_4415.JPG
    157.6 KB · Прегледи: 98
  • IMG_4418.JPG
    IMG_4418.JPG
    139.7 KB · Прегледи: 103
  • IMG_4410.JPG
    IMG_4410.JPG
    128.8 KB · Прегледи: 92
  • IMG_4423.jpg
    IMG_4423.jpg
    129.7 KB · Прегледи: 82
  • IMG_4426.JPG
    IMG_4426.JPG
    116 KB · Прегледи: 63
  • IMG_4425.JPG
    IMG_4425.JPG
    46.2 KB · Прегледи: 56
  • IMG_4427.JPG
    IMG_4427.JPG
    123.8 KB · Прегледи: 90

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
ilian написа:
Обаче се получиха и доста прилични мишени и споредмен доказахме,нали това е целта на днешната сбирка,че и на 100м се стреля и то много добре :bravo:

Аз пък доказах "и не само на себе си" че и пружинките не са за пренебрегване! :bravo: Въпреки подпичкването на @pavloff и @st_beer :lol:
 

ангел иванов

Потребител
Всичко мина отлично просто.Протече като един вид национална среща,някак си,много вълнуващо преживяване!
Експеримента отиде на майната си ;),в тоя вятър,но в редките моменти на безветрие,наистина се доказа че на 100 метра добрите стрелци с пневматика,са си добри наистина,Макс,Николай ,Илиан,Анди,абе всички стреляха отлично! Няма как да се предвидят атмосферните условия и да се избере безветрен ден.
По-важното беше че се видяхме на живо и както каза Станимир-си стиснахме ръцете! Няма по-вълнуващо преживяване!
Момчета, гордея се че ви познавам!!! :) :cheers:
ПП. Робо,искам Оризарско жителство! ;) ;) ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Дайте малко мишенки да позяпаме, предполагам че Анди отново е документирал резултатите. :bravo:
 
Нагоре