Газови пружини за пневматични пружинни пушки.

st_beer

Редовен Потребител
bezpanika написа:
може ли да се сложи ГП на БАМ 30?И от каде може да се купи?
Пушката е с централно зацепване което прави поставянето на ГП много трудна задача. В България не зная човек до сега да се е наел и да е направил такава ГП и да я е монтирал в Бам 30 или 21. Иначе ГП по принцип си ги правят хората или им ги прави някой който се занимава с това. По добре е да забравиш за тази си идея и мерак и да си караш с телените пружини.
П.П
Това е принципа на ГП за бам 21:
808734.jpg

Ето я и самата тема ако те заинтересува:
http://talks.guns.ru/forummessage/24/239044.html
http://talks.guns.ru/forummessage/24/107660.html
 

dilom08

Редовен Потребител
Тодор Бонев беше слагал ГП на бам 30, но за целта прави друг спусък с странично зацепване.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
То тва е идеята ако може на този спусък да се сложи и газова пружина.Тогава кефа е двоен!
 
A

Anonymous

Гост
А от каде мога да си порачам гп,по принцип.Някакви кординати?
 

tzocho

Потребител
[sub]
bezpanika написа:
А от каде мога да си порачам гп,по принцип.Някакви кординати?

ГП се прави за конкретен модел пушка, така че търсенето ти трябва да започне от там.
Във форума има колеги които ги изработват, свържи се и говори с някои от тях.
 
A

Anonymous

Гост
Някой може ли да даде размери за ГП на хатсан 125 SAS QT 5,5мм.
 
A

Anonymous

Гост
Благодаря.Вече съм събрал нужната информация,сега е въпрос на време.Като я изработя ще пиша.
 

venciru

Редовен Потребител
В този форум ЛС-та и лични данни се публикуват само със съгласието на колегата!!! Мисля си за модератори........
Иначе и моята ГП е от Митака и съм много доволен!
 

geniya

Потребител
Здравейте.Имам желание за изработка на газова пружина за моята GAMO CSI 5.5mm.Пружината е чисто нова, защото ми се счупи на 15-тия ден от покупката.В неделя изстрелях 250чашки FTT, в началото като почнах скоростта беше 204м/с, а след 250 чашки спадна на 183м/с :eek:.Незнам дали е нормално?Ще има ли смисъл от замяна на стандартната пружина с ГП?Мисля че мога да си направя сам ГП-на, но гледах чертежите на ГП, така и не разбрах къде се получава това налягане което бута буталото да се премести до крайно предно положение, при положение че има разпробити отвори по 2мм???Някой да ме светне ако може.
 

rashko

Редовен Потребител
Действа на неразпробитите ;) :cheers: и се стреми винаги да бута в горно положение :cheers: направи я и ще разбереш :cheers: ;)
 

geniya

Потребител
Означава ли, че не ттрябва да има разпробити отвори????Ако да защо на всички чертежи ги има?Благодаря. :) :cheers:
 

glg_81

Потребител
Колега в ГП има едно основно правило "обема прави налягане". Колкото повече буталото (стержена) влиза в тръбичката-толкова по голямо налягане става. Затова фабричните стержени са направени с един много малък отвор за да може когато излиза стержена от цилиндъра да деиства като спирачка и да се отваря бавно багажника. Когато отворитрите са по-големи това съпротивление намалява и толкова по бързо излиза буталото от цилиндъра. Затова се налага да се развалят готовите ГП за да се направят по-големи отвори и да се оразмери правилно защото мястото е ограничено.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Колега ГП действа на принципа площ*налягане==сила.Страната с по голяма площ винаги ще бъде избутвана,а страната с стержена както и да я гледаме е с по малка площ заради стержена на ГП-на.Някога когато тепърва започвах да чета и аз си мислех как действа подяволите ГП като има тея отвори.Аз си мислех че се свиват 100бара налягане и при изтрел тази сила изтрелва стержена,но като поразсъждавах малко и стигнах до истината.Нека ако греша колегите да ме поправят,но мисля че съм прав.
Поздрави!
 

geniya

Потребител
Ок, разрах за какво става дума, дали ще пасне ГП добре на моята пушка, това вече е друг въпрос.
 

geniya

Потребител
Благодаря, изчел съм ги по 10 пъти най-малко.... ;)Явно ще се захвана да си правя ГП, само помпата е проблем, но мисля че някой градски ще удари едно рамо.
 
Нагоре