Въпроси.. Точност при стрелба

NoricafanDragon

Потребител
А относно луфта на ригела можели наглидно на снимка дами обясниш какво да стисна на менгеме
 

Djack

Редовен Потребител
Стисни го по средата....... Еб...х тоя ригел, ти се подпличкваш вече! ....

Туй желязо може да има луфт на едно единствено място, там където е захванато, а то е захванато чрез една тръбичка (вместо нит) за цевната кутия! Я огледай сега пушката и кажи на колко места може да я стиснеш, че да спре да се клати туй желязо!
 

Djack

Редовен Потребител
Виж дали няма "мустаци" и усенаци по канала и ги запили, без да разширяваш канала! Понякога като ги изрязват остават остри ръбове.
 

NoricafanDragon

Потребител
Грешка съм бил. Пръснах ги със черен спрей и каквито ги вкарах такива ги изкарах въпросните “ушенца” ….май ми се струва че буталото задира по стените на цилиндара в последните 3 см.. Възможно ли е и ако да от какво е станало …
ПС. Въпросната снимка горе с “ушенцата”я бях пилил с шлаифче за тва се вижда надраното но не е от тях
 

Djack

Редовен Потребител
Грешка съм бил. Пръснах ги със черен спрей и каквито ги вкарах такива ги изкарах въпросните “ушенца” ….май ми се струва че буталото задира по стените на цилиндара в последните 3 см.. Възможно ли е и ако да от какво е станало …
ПС. Въпросната снимка горе с “ушенцата”я бях пилил с шлаифче за тва се вижда надраното но не е от тях

Тия издатинки си ги изпили, ама те не участват в зареждането. Ригела се движи в тоя канал, чак когато зацепиш буталото към спусъка и връщаш цевта обратно и в момента на изстрела. Уплътнение в задния край на буталото по принцип няма, ама е хубаво другия път, като я разглобяваш, да го дадеш на стругар, да ти направи един канал и да ти сложи един полиамиден, тефлонов пръстен, за да си гарантираш, че няма да имаш контакт - метал в метал между буталото и цилиндъра. Цапай ти казах с маркера и гледай внимателно. А най добре я разглоби пак и ще стане ясно.
 

NoricafanDragon

Потребител
Свалих го и ето резултата…. Има го и от другата страна по буталото има по леки следи…
 

Attachments

  • 2B28EA43-0405-4D01-9D1E-5EF8F1B69991.jpeg
    2B28EA43-0405-4D01-9D1E-5EF8F1B69991.jpeg
    132.3 KB · Прегледи: 39

lu-bo

Редовен Потребител
Свалих го и ето резултата…. Има го и от другата страна по буталото има по леки следи…
Полираи задния краи на буталото и цилиндъра там където е надрано.Има и вариант с тефлонов водач но трябва стругар които знае какво да направи.
 

lu-bo

Редовен Потребител
Какво се е случило,освен да питаш някоя врачка друго не се сещам.А как и с какво се полират бутало и цилиндър-пълно е с клипчета.
 

t.marev

Редовен Потребител
Е добре де какво толкова се е случило за да надере така .. Как и с какво да го порирам..??
Отговорите на повечето ти въпроси са написани на пушката.....Къде задира, къде има луфт, кое да се притегне, кое да се изпили, кое НЕ бива да се пили.....Само че ти не можеш да ги прочетеш, ние също, щото нито виждаме, нито знаем какво си пипал. Както прибързваш и със стрелбата, така и сега се нагърбваш да поправиш механизъм, който виждаш за първи път, без да имаш и най-малките технически познания и умения. Това освен че няма даде резултат е и опасно. Затова най-добре, занеси пушката на специалист да я оправи, преди да си направил някоя беля. Те стават ужасно бързо, вЕрвай ми!
 

NoricafanDragon

Потребител
Аз съм на мнение че прекалено силната газова пружина деформира цилиндъра при изтрел…Защо мисля така ли - разглобих я до болт отново изпилих цилиндъра изпилих надраното по буталото смених нов маншет сглобих я и ВОАЛА” При зареждане беше като абе немога да го опиша направо перфектна…след 50 изтрела отново същото задиране отново старата песен на нов глас… Нямам думи
 

xpresident

Редовен Потребител
При една и съща енергия при изстрел, ГП има повече усилие за зареждане на пушката, отколкото телената пружина.
 
Нагоре