Въпроси.. Точност при стрелба

NoricafanDragon

Потребител
Днеска стрелях на 27 метра група от
4-5 см. За мен е доста задоволително при положение че съм с телената пружина и norica match 0.84 чашки..

ПС. При смяната с газовата с JSB expact 0.930 мисля ме ще падна до 1-2см на 30м. Засега резултатите ме устроиват перфектно..
 

NoricafanDragon

Потребител
Някой има ли логично обяснение защо с Umarex mosquito 0.83 gr. на 30 метра правя група от 2-3 см…А със JSB Expact 0.930 на 30м. Група от 10-15 см..
 

Hidden

Редовен Потребител
По-благоприятно взаимодействие между цевта и чашката. Примерно по-добра стабилизация на полета чрез по_добро жироскопично стабилизиране. Факторите са много, трудно е да се отговори еднозначно.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Ако Jsb са 5.52, а другите 5.50 може цевта да харесва по-малък суб калибър. При моята комета съм усетил, че с 5.52 имам повече откат от 5.51 и съответно точността страда от по-големият откат.
 

Kris999

Новодошъл
Здравейте , проблема е следният Купих си Крал пънчер Ниш 5.5 като още от началото имаше проблеми с зареждането ставаше трудно и я върнах в магазина .Човекът я човърка смени някакви о пръстени и нещата та леко се подобриха След 20 изстрела затворът остана отворен и няма мърдане и пак му я върнах . Обяснението беше ,че вътре някаква грес станала на камък и задирало и я бил изпилил и сега вече е добре. Взех я първо звукът вече не е същият и второ след 2 изстрела в център започва да ги мята 60 70 см в дясно . Моля за съвет какво да правя.
 

lu-bo

Редовен Потребител
Не знам тези в оръжейните магазини с конкурс ли ги избират,до сега не срещнах един читав./ -Имало грес и затова нещо изпилил!/ Кой би се вързал на такова обяснение? Или си вземи парите или изпрати пушката на доказан майстор / Gadngra/
 
Последна промяна:

NoricafanDragon

Потребител
Търся такава машинка за смяна на пружини… Ако някой има повече информация да сподели. Благодаря…
 

Attachments

  • 12C08D11-99A0-417A-AC2F-3F26026B89D4.jpeg
    12C08D11-99A0-417A-AC2F-3F26026B89D4.jpeg
    64.5 KB · Прегледи: 48
Нагоре