Въпроси.. Точност при стрелба

lu-bo

Редовен Потребител
Качи една снимка да видиме какво се случва стози болт.
 

NoricafanDragon

Потребител
FF1FA656-B7A6-4554-90E9-D90FF07A5509.jpeg
 

Attachments

  • 0F2BE29E-10C1-4F21-9ACC-FA6531553EB9.jpeg
    0F2BE29E-10C1-4F21-9ACC-FA6531553EB9.jpeg
    135.9 KB · Прегледи: 27
  • E219625F-F1DF-46D5-8B44-315CEB5E75AD.jpeg
    E219625F-F1DF-46D5-8B44-315CEB5E75AD.jpeg
    125.8 KB · Прегледи: 27

lu-bo

Редовен Потребител
Зареди пушката и тогава развии болта.Ако не си прецакал резбата го навии отново.Ако резбата е зле опитаи с триъгълна пиличка да я оправиш.Дано да не е резбата на цилиндъра.
 

NoricafanDragon

Потребител
Справих се с проблема завих го с яко мощен винтоверт стана перфект… Сега ме притеснява оплатнението на цевта направо си е плоско и не излиза един микрон напред да оплътнява ако някой може да намери в нета да прати линк ще съм мн благодарен. Някъде по нагоре в коментарите бях качил снимка на цевта с оплътнението…
 

NoricafanDragon

Потребител
А и това в раката му има луфт и “дрънка” дали е проблем или е нормално плюс тва към последните 3-4 сантиметра на зареждане се осеща страшен стържещ звук желязо в желязо…
4DA6D6FB-A8B6-46DC-8690-7C6668CAAF58.png
 

Djack

Редовен Потребител
Справих се с проблема завих го с яко мощен винтоверт стана перфект… Сега ме притеснява оплатнението на цевта направо си е плоско и не излиза един микрон напред да оплътнява ако някой може да намери в нета да прати линк ще съм мн благодарен. Някъде по нагоре в коментарите бях качил снимка на цевта с оплътнението…
Извади внимателно уплътнението с игла, навий малко конец под него (ако имаш такъв за ВиК резби най-добре) обърни го обратно и го сложи пак!
 

Djack

Редовен Потребител
А и това в раката му има луфт и “дрънка” дали е проблем или е нормално плюс тва към последните 3-4 сантиметра на зареждане се осеща страшен стържещ звук желязо в желязо…
View attachment 99975
Луфта ще го обереш ако причукаш внимателно с център кухия нит на който лагерува ригела! А за стърженето ще трябва пак да разглобяваш и да почистиш ония назъбени ръбове по цилиндъра и буталото, които водят ригела!
 

NoricafanDragon

Потребител
Луфта ще го обереш ако причукаш внимателно с център кухия нит на който лагерува ригела! А за стърженето ще трябва пак да разглобяваш и да почистиш ония назъбени ръбове по цилиндъра и буталото, които водят ригела!
Малко ми обягва терминологията… може ли някък по разбираемо да го обясниш
 

Djack

Редовен Потребител
Не разбрах кое е “кухия нит на който лагерува ригела…”
Това дето е като тръбичка на цевната кутия и го играе "ментише" на ригела (тая метална пръчка дето избутва буталото назад при зареждане) . Може и леко на менгеме да го стиснеш там.
 

NoricafanDragon

Потребител
Това дето е като тръбичка на цевната кутия и го играе "ментише" на ригела (тая метална пръчка дето избутва буталото назад при зареждане) . Може и леко на менгеме да го стиснеш там.
Незнам човек не ми си сърди, че вече стана смешно но нищо не разбрах…
В последните 3-4 сантиметра при зареждане се чува ужасно “триене” на желязо как да го отстраня…ужасно стържене направо…
 
Последна промяна:

Djack

Редовен Потребител
Човек, дай на някой да ти погледне пушката! Не са сложни нещата, ама не са и за човек, който си няма хал - хабер! В кои 3-4 см. се чува стърженето? Преди да закопчее спусковия механизъм или после като закопчаваш пушката? Гледай внимателно докато зареждаш, ако трябва, нацапай с маркер повърностите, които контактуват и ще разбереш къде стърже. Ако е толкова страшно, както казваш, може и стружка да има. Има два варианта, или буталото стърже в цилиндъра или ригела в канала на цилиндъра, по който се води буталото. А може и пружината да опира нейде. Не знам какво да ти кажа!
 

NoricafanDragon

Потребител
В последните сантиметри преди да закопче спусъка се чува… Има ли някъкво оплътнение смисъл гумичка която може би съм забравил между ригела и буталото ..?Другия вариянт който ме съмнява е може би буталото да е подсукано спрямо канала на цилиндъра. А третия вариянт са тия издатинки на буталото…
 

Attachments

  • 4F0B65EF-5E11-4C57-9490-ADA7FD0F6428.jpeg
    4F0B65EF-5E11-4C57-9490-ADA7FD0F6428.jpeg
    506.2 KB · Прегледи: 25

Djack

Редовен Потребител
В последните сантиметри преди да закопче спусъка се чува… Има ли някъкво оплътнение смисъл гумичка която може би съм забравил между ригела и буталото ..?Другия вариянт който ме съмнява е може би буталото да е подсукано спрямо канала на цилиндъра. А третия вариянт са тия издатинки на буталото…
Тия издатинки си ги изпили, ама те не участват в зареждането. Ригела се движи в тоя канал, чак когато зацепиш буталото към спусъка и връщаш цевта обратно и в момента на изстрела. Уплътнение в задния край на буталото по принцип няма, ама е хубаво другия път, като я разглобяваш, да го дадеш на стругар, да ти направи един канал и да ти сложи един полиамиден, тефлонов пръстен, за да си гарантираш, че няма да имаш контакт - метал в метал между буталото и цилиндъра. Цапай ти казах с маркера и гледай внимателно. А най добре я разглоби пак и ще стане ясно.
 
Нагоре