Въпроси.. Точност при стрелба

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Ахааа... И всичко стана ясно!
Та аз почти при всяко стреляне пръскам Balistol вътре през малката дупчица..
Това го забрави! При наличието на смазка в цилиндъра се стига до "възпламеняване" и никаква точност.
Смени само маншет и цевно уплътнение и нещата ще се подобрят бая. Пужината може и да не я сменяш- както си прецениш. Ако поръчваш нещата по интернет си вземи и пружина, все някога ще ти потрябва. Дали да е газова или не аз не мога да дам мнение. Не съм се сблъсквал с тази марка. Газовите също имат определен брой изстрели. Повече от пружинните пружини, но колко точно е трудно да се каже.
 

NoricafanDragon

Потребител
Попаднах на този коментар говорили ви нещо?FE89DC20-52FA-4EE2-BD6E-20D975BBD032.png
 

Attachments

  • EA2D17F1-4EC1-4A74-AE5B-E469531035B8.png
    EA2D17F1-4EC1-4A74-AE5B-E469531035B8.png
    294.7 KB · Прегледи: 9

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Мога да ти помогна,но 40лв.на час!Психичното здраве изисква жертви..;-)
 

rivan

Редовен Потребител
Сменяй цевно уплътнение
Станало е плоско, най-вероятно не уплътнява въобще. Вероятно пушката е стояла със заключена цев години. Входящата фаска е правена все едно с бургия на ръка, чашките се нараняват още при вкарването. Маншета и пружината също са за смяна. Провери компресора за грапавини и надирания. Провери и изходящата фаска, ако е като входящата, за каква точност може да става дума?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ще излезе, че ползващия тази Норика или прави каквото си иска (но не трябва) с нея или просто е решил да се бъзика с Форума.....
 

xpresident

Редовен Потребител
Ни най-малкоо.. За първи път се сблъсквам с ВП
Алгоритъм за решаване на проблема:
1. Сменяш задължително пружина, маншет и уплътнение на цевта. В цилиндъра преди да вкараш буталото с новия маншет, може да сложиш незабележимо малко силиконова смазка.
2. Стреляш, докато изразходиш чашките които имаш, през това време пружината и маншета ще улегнат.
3. Забравяш за торбичките с пясък и всякакви други подпори и почваш да стреляш от ръка.
4. Махаш оптиката.
5. Купуваш си кутия JSB.
6. Стрелаш на механични на 25м по мишени черен кръг с диаметър 50-60мм.
7. Ако до края на кутията JSB почнеш да събираш група в 30-40мм, значи проблема е решен. Ако не, връщаш се към т.5
Успех!
 

redsox

Редовен Потребител
Ако по старата пружина имаш останала смазка/грес която изглежда сравнително читава обърши я с ръка и само с това което ти е останало по ръката мини по новата пружина и по удебеления край на буталото (противоположния край не там където е маншета). Но най—добре си намери молибденова грес. Слагаш съвсем малко колкото за Бог да прости. Недей да шляпаш.
 

LogiBG

Редовен Потребител

Много съм доволен от тази грес. Може да провериш имат ли още от нея, имат и по-голяма разфасовка.Само избърши хубаво цилиндъра преди да слагаш буталото с новия маншет защото ще обере всичко от стените на цилиндъра и ще започне пак да дизелира.
 

NoricafanDragon

Потребител

Много съм доволен от тази грес. Може да провериш имат ли още от нея, имат и по-голяма разфасовка.Само избърши хубаво цилиндъра преди да слагаш буталото с новия маншет защото ще обере всичко от стените на цилиндъра и ще започне пак да дизелира.
Последно газова или обикновена пружина да сложа..??
 

redsox

Редовен Потребител
Мен ако питаш сложи нова телена пружина. Все пак това е фабричния дизайн на твоята пушка. ГП евентуално може да се налагат доработки (подлагане на шайби за натяг или корекция на спусъковия механизъм) не е гаранция че слагаш ГП и забравяш. Но пък ако се чувстваш достатъчно уверен пробвай може и да стане от първия път.
Успех
 

lu-bo

Редовен Потребител
ГП е за предпочитане.Слагал съм ГП на Норика Атлантик тя е същата само приклада е различен.Не се налагат никакви доработки. ГП на Норика издържа доста по-дълго от тази на Комета. Като цена ГП + маншет =60лв. Телена пружина 20лв. +маншет-8лв. =28лв.
Предимства на ГП -отката намалява,пушката става по-тиха,точноста по-добра.
 

venciru

Редовен Потребител
И аз съм за газова. Едно време CFX-а се промени коренно след поставянето на ГП. Бай Ачо не пропускаше задника на батерия АА от 35 метра на Камчия. Какви времена бяха - обичайно по 10-15 и повече души на сбирките, скари, бири т.н.
Аааа, и пушката може да стои заредена. Е, не вечно, но все пак.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Алгоритъм за решаване на проблема:
1.
Бих добавил, че е хубаво да заглади леко, вътрешно, улея на зареждащия лост, за да не се нарани маншета още с вкарването.

ПС: Назад съм с 2 бири :cheers:
 

NoricafanDragon

Потребител
След 7 часа мъки нерви окървавени ръце смених сам самичак газовата пружина, оплътнението на цевта и маншета… Озорих се на болта на цевта дори и мисля че леко се е изкривил и не можа да се завие до край остана около 1.5 милиметра до края спуках се от напън и не стана остана 1.5 мм грубо на око казано…
При вкарването на цевта в самата пушка я заредих без сачма и гръмна надявам се че няма проблем при едно гръмване на празно..??
 

redsox

Редовен Потребител
Осовия болт на цевта се за/развива само когато цевта е пречупена. Иначе когато опитваш да го завиеш когато всичко е “изправено” влиза малко под ъгъл.

Гледай да не правиш повече експерименти със стерлба без чашка.

Иначе поздравления, че не се отказваш! Успех!
 

NoricafanDragon

Потребител
Не беше експеримент с стрелба без чашки… без да искам беше нали няма да Съм прецакал нещо така…. А и за болта страшно трудно се завива а и не влезе да край какво да го правя има ли варянт да се е изкривил??
 

redsox

Редовен Потребител
Всички варианти има колега. Докато не отвориш пушката отново няма как да знаеш със сигурност дали болта е крив и дали стеблото на ГПто не се е изкривило, или маншета е отново за смяна след само един изстрел без чашка. Дано не. Не е зле да се поогледаш и за хронограф. В Алиекспрес има(ше) сравнително евтини китайски. Чрез меренето на скоростта Хронографа следи “пулса” на пушката и разбираме дали вътре всичко е наред.
 
Нагоре