Възглавнички за стреляне в поза седнал за FT

A

Anonymous

Гост
По-ниска възглавница е по-стабилна. Но дори и на световното никой не си е играл да мери точно възглавниците. Ако някоя е по-голяма, това се вижда и с поглед.
 

dwado

Потребител
споделям малко опит - едно дебело парче фибран ( или няколко по-тънки бандажирани с тиксо ) върши идеална работа за присядване, подпиране и гарантирано пази д-то от измръзване
стиропора не го препоръчвам защото се рони ...
 
A

Anonymous

Гост
Такива наколенковъзглавнички виждали ли сте?
PS. Този първия май използва нещо самоделно, като калъфче от фотоапарат, напъпкано с нещо.
 

Attachments

  • P5170623.JPG
    P5170623.JPG
    132.6 KB · Прегледи: 393
  • P5170631.JPG
    P5170631.JPG
    115.3 KB · Прегледи: 394
  • P5170650.JPG
    P5170650.JPG
    175.2 KB · Прегледи: 528

ininia

Потребител
ФТКС
Това,което ползуват девойките от снимките на Ралфи,са градинарски наколенки.
Такава има СДман - до колкото знам купил я е от Практикер,но той да каже.
 

cdman

Администратор
Точно така си е :) 8лв струват в практикер - доста са хубави , аз лично ги ползвам малко да повдигна пушката от коляното.
 

bor1968

Потребител
Освен това /от тази поза за стрелба/ без такава възглавничка /наколенка/ пушката леко натъртва коляното /особено ако е ППП/.
С наколенка е по комфортно ;).
 

cdman

Администратор
Преди няколко дена си купих следната седалка ( bean-bag ) от airgunbuyer.com , поръчах си я празна за да не стане прекалено голям пакета. Някой има ли идея с какво да я напълня. Гледам че спрягат нещо такова:

http://www.kmart.com/shc/s/p_10151_1010 ... ockType=G1

Обаче си нямам и идея какво е и дали го има по нашите ширини.
 

big_dragon

Редовен Потребител
cdman написа:
Преди няколко дена си купих следната седалка ( bean-bag ) от airgunbuyer.com , поръчах си я празна за да не стане прекалено голям пакета. Някой има ли идея с какво да я напълня. Гледам че спрягат нещо такова:

http://www.kmart.com/shc/s/p_10151_1010 ... ockType=G1

Обаче си нямам и идея какво е и дали го има по нашите ширини.
Предполагам това е пенополистирол (търговско наименование-Стиропор) на топчета, не е пресован на блокове. С него пълнят едни подобни на кресла чували в които като седнеш приемат формата на тялото. Скоро видях в един колега подобно нещо, мисля че може да се намери по нашите географски ширини при мебелистите.
Пробвай с пенополиуретанови пелети за запълване на опаковките на чупливи предмети.
 

ангел иванов

Потребител
Ако е стиропор,няма ли да се мачка? На мен ми прилича на пластмасови топчета-суровина,но сигурно бъркам.
Аз си напълних възглавничките с пластмасови топчета-3мм и се държат много добре. Има ги в цеховете за пластмасови изделия. :cheers:
 

DANNY

Редовен Потребител
И е стереопор, и се мачка.
Най-добре си потърси пено найлон на листове, Които да изрежеш по формата на калъфа.
Моята е е с пено найлон и не е мръднала от както съм я направил.
Слагат го в разни транспортни опаковки на черна и бяла техника.
Лек и издъжлив е.
 

Loki

Потребител
Ако искаш да ти заема формата на задника, го пълниш с перлит- нещо като стиропорени топченца, но по-плътни и малко по- тежки, има го по строителните магазини. Може да се импровизира също с подложка за ламиниран паркет, или най-добре с шалте-постелка за спален чувал- има го по спортните маг. напр Стената.. ако си направя някой ден ще е с такова шалте.. :)

http://www.stenata.com/spalni-chuvali/produkti/postelka-dvusloyna
 

big_dragon

Редовен Потребител
Набъбналият перлит се разпрашава, ще сбъркаш.
Пенонайлона е добро решение, ако не те бърка теглото може и с пластмасови топчета за леене на пласнмаса.
 

DANNY

Редовен Потребител
Ето я моята възглавница
Направена от евтина раница за 4,50лв и пенонайлон /от дебели пластове/

HPIM2045.jpg


HPIM2046.jpg


HPIM2047.jpg


HPIM2048.jpg


HPIM2049.jpg


HPIM2050.jpg


HPIM2051.jpg


HPIM2052.jpg


HPIM2053.jpg


HPIM2054.jpg
 

cdman

Администратор
Много добре е станало , за моята нарязах сутринта една постелка за спален чувал - действително стана удобно. От постелката излязоха 4 пласта - така че не стана много висока възглавницата но аз и не исках. Днес я пробвах в реални условия добре се е получила - не се усещат камъните по земята :)
 

rashko

Редовен Потребител
Здравейте на искам да ви представя новата си възглавничка уши я един мой много добър приятел.


Цената е 33 лв /промоция/ седалката е готова напълнена с материал от опит в световните първенства направо залепва на какъвто и да е терен.

Вече има няколко в Софийската група и едвам се докопах до мойта :mad: ;)
Майстора шие по поръчка калъфи стойки за бейнчрест/трябва да се мери по пушката/и на който каквото му хрумне,цените са по договорка материалите също.

Телефон за контакти Влади Ризов: 0899813340
 

DANNY

Редовен Потребител
Видях я на живо. Много добра изработка! :bravo:
...Както изработката на възглавницата така и калъфа за бутилката.
а и на добра цена!
 

DANNY

Редовен Потребител
Много хора незнаят какво представлява истинската ФТ възглавница!
Направи и едно по-подробно ревю.
-С какво е пълна и най-вече защо ;)

--------------------едит-----------------
Бях направил една грешка която корено промени това което исках да кажа :-[
поправено е.
 
Нагоре