Възглавнички за стреляне в поза седнал за FT

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз също си купих възглавница със силиконови топчета от един дрипарник. Немска е и на етикета си пише че може да се пере и при 90 градуса. Изпрах я и сега предстои да се превърне във седалка за стрелба... Не зная дали накой от колегите от София дали са отваряли техните, но мисля че може би и те са със силикон а не стиропор - на пипане много си приличат, но стиропора след време се мачка. Силиконовите топчета запазват формата си за много по-дълго време. На Илиян седалката е супер - тествал съм я. На колегите от София не съм още, но следващия път ще пробвам. Мисля че ефекта ще е същия. :cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
И аз така си мисля.
Силикона има търсените еластични свойства.
Въпросът е откъде да се намерят и то като за 2 обикновени възглавници.
Ако някой намери нещо да го пуска.
 
A

Anonymous

Гост
FreeMan написа:
И аз така си мисля.
Силикона има търсените еластични свойства.
Въпросът е откъде да се намерят и то като за 2 обикновени възглавници.
Ако някой намери нещо да го пуска.
Ми то е хубаво че въобще има някаква мисъл, но за да не продължава - най простото решение е:Взимаш си силиконовите топчета, виждаш че не стават и си купуваш възглавничка на която седят МАЙСТОРИТЕ ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
carex написа:
Взимаш си силиконовите топчета, виждаш че не стават и си купуваш възглавничка на която седят МАЙСТОРИТЕ ;)

Ти незнам дали си сядал на такава със силикон, но мога със сигурност да ти кажа, че става. На всякакъв наклон седиш стабилно.. Как да кажа - седалката приема формата на д-то ти ;) ;) .. :cheers:
 

ilian

Потребител
CaMyPau написа:
carex написа:
Взимаш си силиконовите топчета, виждаш че не стават и си купуваш възглавничка на която седят МАЙСТОРИТЕ ;)

Ти незнам дали си сядал на такава със силикон, но мога със сигурност да ти кажа, че става. На всякакъв наклон седиш стабилно.. Как да кажа - седалката приема формата на д-то ти ;) ;) .. :cheers:
Етоя тая прословута възглавница :p,и наистина върши много добра работа :yes:
 

Attachments

  • Picture 235.jpg
    Picture 235.jpg
    338.2 KB · Прегледи: 358
A

Anonymous

Гост
Мммм - да определено е запазила формата на задника :cheers:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Илиан - откъде взе материала за възглавниците?
Ти ли си я ши и т.н.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Пфу.... най-накрая да си намеря материал за възглавницата. Точното му наименование е "експандиран полистирол на гранули". Ма що нещо вземах :D ще имам да си я пълня "завинаги" ;)
Ето производителя, пращат и по куриер. Разфасовка по ваше желание, моята е 2кг. около 250лтр. :eek: Имат и представители по градовете.
http://www.marisanbg.com/granulat_regenerat.php

Аз лично си купих от този сайт. https://cento.bg/-EPS-G-R.html телефон: +359 (82) 83 39 50 обадете се човека е отзивчив.
Струваше ми 20лв. с доставката - по Български пощи.

Ето ви и снимка за да добиете представа колко са 2кг.
 

Attachments

  • P3220152.JPG
    P3220152.JPG
    538.2 KB · Прегледи: 301

DANNY

Редовен Потребител
Няма да е "за винаги"!
Много се деформира (сплесква) и реално не е чак толкова много колкото си мислиш.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
shstanchev написа:
Пфу.... най-накрая да си намеря материал за възглавницата. Точното му наименование е "експандиран полистирол на гранули". Ма що нещо вземах :D ще имам да си я пълня "завинаги" ;)
Ето производителя, пращат и по куриер. Разфасовка по ваше желание, моята е 2кг. около 250лтр. :eek: Имат и представители по градовете.
http://www.marisanbg.com/granulat_regenerat.php

Аз лично си купих от този сайт. https://cento.bg/-EPS-G-R.html телефон: +359 (82) 83 39 50 обадете се човека е отзивчив.
Струваше ми 20лв. с доставката - по Български пощи.

Ето ви и снимка за да добиете представа колко са 2кг.

Добре че си се уредил!
Аз така и не намерих време да ти изпратя по-малка разфасовка, за което се извинявам. :-[
Но както става ясно, транспортните ти разходи щяха да бъдат по-високи от цената на стоката.
Така че си реализирал най-добрия вариант. :cheers:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
В БАУМАКС го продават, но не обърнах внимание на цената.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
ivodoc написа:
В БАУМАКС го продават, но не обърнах внимание на цената.

Внимавайте да не го объркате с перлит!
Перлита също е на топчета и прилича на "нашите" топчета, но е направен от... цитат: "Той се получава от изпичането при 1100°С на еруптивна скала" и се стрива на прах за отрицателно време :exclaim:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Това, което гледах в БАУМАКС не беше перлит.
Беше си точно стиропорени топченца.
Жалко, че не попитах за цената, но чувала беше огромен.
Аз пък търся перлит и не мога да намеря.
Трябва ми за да смеся с пръст за цветята.
 

Карлсон

Потребител
ivodoc написа:
Това, което гледах в БАУМАКС не беше перлит.
Беше си точно стиропорени топченца.
Жалко, че не попитах за цената, но чувала беше огромен.
Аз пък търся перлит и не мога да намеря.
Трябва ми за да смеся с пръст за цветята.

ivodoc цената в Баумакс е 29.99лв. за чувал 240л. Взех една шепа и я мачках доста, струват ми се множко еластични... Дано съм бил полезен :)
 

C/E

Потребител
Във варненското Джъмбо около новогодишните празници имаше в малки разфасовки от 0.5лтр - различни цветове на цена 4-5лв. -
на щандовете за украси и аранжиране на вази, декоративни чинии и т.н. ;)
 

apapazov

Редовен Потребител
Прочетох темата но не разбрах с какъв материал се пълнат възглавничките , който да е леки в същото време да не се сплесква от тежеста. Евентуално в Пловдив от къде да се купи.
Благодаря предварително на отзовалите се !
 
Нагоре