Възглавнички за стреляне в поза седнал за FT

Дискусия в 'Спортна стрелба с въздушно оръжие' започната от Anonymous, 2 Октомври 2009.

1. vedra

vedra Редовен Потребител

Публикации:
    172
    от:
    София
    :wall:Абе прав съм си че е JAGUAR тази възглавница, яко харчи!!!:lol:
    Ако не сваля поне 10-на килограма до Вършец, прогнозирам още една прилика между възглавницата и перлата в короната на британското автомобилостроене- седнал върху нея ще се чувствам съшо както в JAGUAR E-Type XKE series 1965:-[

2. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    739
    от:
    Пловдив
    Сега, ако ходиш да пуцаш на полянка, на която пасат овчици, можеш да си събереш натурален пълнеж от сферични, биологични, еко-френдли, компоненти в насипно състояние ака барабонки.
    Както усетиш, че са се слегнали, загребваш с шепи и допълваш :)
    Хем ще ти затоплят д-то, хем ще намирисват на майка Натура и няма да цапаш "земята на дедите" като ги сипеш безразборно наоколо...

Извинявай за спама, ама ме напъна отвътре да дам отдушник на събраната пара...

3. vedra

vedra Редовен Потребител

Публикации:
    172
    от:
    София
    Да не би аз да съм ти опънал нервите нещо?
    Я да дам и малко полезна информация, в случай че на някой му е нужна де:
    Под "барбаронски пълнеж" имах в предвид, че взех 200 литров чувал с пълнеж за мебели тип "барбарони" от "barbaron.bg".
    Магазинът им е на Хр. Ботев 23 и искат 30 лева за 200 литра. Имат и опаковки по 100 литра за 25 лева и 400 литра за 60 лева.
    Предполагам че може да се намери и по-евтино но тези ми бяха под носа.
    Не е зле да се има в предвид и предложението на astra за "дъръдонски" пълнеж но във виртуалното пространство не открих сайт "daradon.bg";)
    Колега, това си е направо бизнес идея!! Захващай се! Както сме приклещени в бетонната джунгла на цивилизацията, може да се появят куп клиенти петимни за неподправени аромати от природата:winner:

luft9waffe and Djubey like this.
  4. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    739
    от:
    Пловдив
    Не. За тази цел, ако някой те дразни, има бутон ignore.
    Гледам чат пат по постовeте ти, че яко си захапал ФТ и бързаш да наваксаш и напреднеш. Разбирам те и ти желая успех. Точно преди година бях и аз ва твоя хал. Смело напред!

5. vedra

vedra Редовен Потребител

Публикации:
    172
    от:
    София
    Напълних на Гари възглавничката. Идеална е. Сядам, ставам без проблеми- не бих казал че са особено елегантни маневрите ми но това е положението за сега, можеше и по-зле да бъде. Около 1/4 от 200-те литра заминаха за първо пълнене. От тук нататък следват допълвания само но и така няма да мога да достигна 10 цикъла с един чувал- явно.

6. fatalen

fatalen Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,565
    от:
    София
    Не гониш цикли на пълнене. След първите 2-3 дни стрелба неминуемо ще трябва допълване. Недей да я пълниш в целия й обем, защото се губи замисъла и функционалността на възглавницата. Нейната идея е да бъде и да се усеща като полог на кокошка, грубо казано.

Последна промяна: 13 Март 2020
    astra харесва това.
  7. vedra

vedra Редовен Потребител

Публикации:
    172
    от:
    София
    Не съм я тъпкал. Колкото събра, толкова. До утре съм я докарал на "полог"
    Разбрах идеята.

8. astra

astra Редовен Потребител

Публикации:
    739
    от:
    Пловдив
    Яко! :)
    @vedra Много пъти след като се е била слегнала моята възглавница (понеже смених 3 и всеки път го играя този сценарий), все съм я допълвал и после, след няколко изстрела, съм я изтръсквал от пълнежа. Не ми е удобно да стрелям кацнал отгоре на пълна възглавница, но по-лесно се намества д-то на нея, а възглавницата на неравен терен, ако е полупразна.
    Предполагам, че Божо това има предвид със сравнението с кокошия полог.
    Успех!

9. vedra

vedra Редовен Потребител

Публикации:
    172
    от:
    София
    Това е вярната посока! Аз вече я усещам. Вчера стоях отгоре като на малък моторен скутер- забавно но нестабилно. След 30-на възсядания и толкова намествания, днес съм като в Харлей. До понеделник смятам да компресирам дотолкова пълнежа, че да се усещам като в Ролс Ройс Фантом- не че ми е познато чувството но така съм чувал.

То тук не е за вицове но ще кажа един кратък, тъй като може да се свърже с възглавничките за стрелба в позиция седнал: " Циганче пред витрината на квартален супер гледа жадно и гладно благините по рафтовете. На продавача му дожаляло, излезнал и го попитал- мляко ли искаш или хляб? А циганчето- не бате, дробено най-обичам. Продавача- а ти попара ял ли си? На което цигането- не съм ял бате ама съм гледал"
    Та и моята работа с възглавничките е същата. Досега само съм гледал "батковците" но от вчера влезнах в реалния свят....
    Вече със сигурност знам какво имате в предвид Божидар и ти.

fatalen харесва това.
  10. Djubey

Djubey Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    491
    Един съвет ако ми позволиш да ти дам . По малко вглеждане в детайлите повече стрелба с времето сам ще усетиш къде и какво е проблема в екипировката и как да го решиш сам.

astra, lynx and xpresident like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена