Внос на пневматично оръжие от Турция - официално становище на Агенция Митници.

Дискусия в 'Закони и Стандарти' започната от kosmev, 28 Февруари 2018.

1. kosmev

kosmev Потребител

Публикации:
    97
    от:
    Варна
    Зададох любезно въпроса си на публичния E-Mail на митниците, преди месец, без да имам някакви очаквания...
    И, честно казано не повярвах, когато днес получих изчерпателен отговор.
    Споделям го.
    Нямам представа дали може да се копира и да се ползва входящия му номер ако се наложи, при "дискусия" с митничар на място.

page1.png page2.png

Ludjev77, llcoolj, danim1972 and 3 others like this.
  2. Hidden

Hidden Потребител

Публикации:
    302
    от:
    Перник-София
    Само месец?! Приятна изненада!
    Доколкото разбирам ако пътуваш по земя на връщане от почивката си Турция, можеш да пренесеш въздушен пистолет/пушка до 300 евро, стига да го декларираш. Нали така?

3. peko

peko Редовен Потребител

Стоки на обща стойност до 300 €, което включва всичко което си накупил от там - прахове, ядене, пиене, халва, локум, пишмане, маслини, пушка, пищов, обувки, дрехи, друга техника и т.н.
    Много шофьори обаче отказват вече да вземат такава стока, защото им се разваля далаверата точно с другата "ежедневна" стока.
    Ако се разходиш до Едирне само за един пищак или една пушка в тез пари, ще мине работата.

4. gary m

gary m Редовен Потребител

Публикации:
    292
    от:
    Кнежа
    300 euro as a individual, no problem.
    Turkey is signed up to the E.U. customs trade agreement. If you are a firm or company owner, no duty for import or export. All you need is documentation. :)
    I speak or read no Turkish, minimal Bulgarian and a fragmented English. I survive and make money :). Documents are the key.
    Apologies for the post in English.
    Import from Turkey is duty free for all E.U. companies.

SvilenP and oblaka like this.
  5. kosmev

kosmev Потребител

Публикации:
    97
    от:
    Варна
    А някой има ли информация как стои въпроса с проверките от турска страна? Според тяхното законодателство пренасянето и износа на пневматично оръжие позволен ли е?
    То ясно, че с нашите митничари ще се разбереш, най-много пари да си поискат, ама комшиите да не те придърпат и обвинят в тероризъм, примерно... :) Те все пак война водят в момента.

6. Stefan.hs

Stefan.hs Потребител

Публикации:
    108
    Някой опитал ли е да прекара ? Да сподели опит ...

7. llcoolj

llcoolj Потребител

Публикации:
    34
    от:
    Русе
    Аз мисля да си купя средата на септември от Турция една въздухарка Hatsan Mod 25 SuperTact VORTEX и по принцип мислех да го вкарам без да го декларирам, защото не бях проучил как стоят нещата с мито и ддс. След тази публикация разбирам, че до 300 евро като физическо лице не подлежим на мито и ддс. При декларирането освен касова бележка от къде е закупен пистолета, нещо друго трябва ли?

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена