Варненска група - SEA WOLVES

Raymon

Потребител
Хм, в 4-то районно никога не са ми искали да им покажа оръжието, което уведомявам. Винаги го нося в багажника на колата и ги питам, дали искат да го видят и винаги са казвали, че няма нужда. Явно или някои служители се престарават или други не се стараят достатъчно. В интерес на истината,не съм чел, какви са точно изискванията на съответната наредба.
Попринцип режима е уведомлителен, не е нужно да им носиш пушката, но трето РПУ е друга губерня. Понеже и аз съм към същото РПУ и затова знам, че там искат да видят пушката, има една много "приятна и мила" кака с която не се спори и това е. А още по странното е че не ти дават входящ номер на уведомлението, което е адски смущаващо, колкото пъти отида, всеки път им искам вх. номер и всеки път ми викат че не е нужно. Да ама глобата 500лв. ако ти загубят уведамлението как да докажа че съм го подал в срок?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Дъвкано е мнооого пъти в темата - може да уведомиш и по пощата с препоръчано писмо или по куриер. Тогава задължително завеждат кореспонденцията. И субективните "фактори" в конкретното РПУ нямат поводи за претенции.
 

Кадир

Новодошъл
Попринцип режима е уведомлителен, не е нужно да им носиш пушката, но трето РПУ е друга губерня. Понеже и аз съм към същото РПУ и затова знам, че там искат да видят пушката, има една много "приятна и мила" кака с която не се спори и това е. А още по странното е че не ти дават входящ номер на уведомлението, което е адски смущаващо, колкото пъти отида, всеки път им искам вх. номер и всеки път ми викат че не е нужно. Да ама глобата 500лв. ако ти загубят уведамлението как да докажа че съм го подал в срок?
Днес минах по реда си. Всичко е както го казваш. Каката поиска да види пушката, свери серийния номер. Прие документите и наистина не даде входящ номер или пък нещо друго. И излязох с една тревожна мисъл "ех дано всичко е наред" наистина ако се забатачи нещо иди доказвай, че си спазил срока. Но не вярвам, че ще има ядове.
 

Кадир

Новодошъл
Виждам че няма никакво движение.Никой ли няма желание да стреля. На мен не ми се ходи сам по поляните. този уикенд можем да измислим нещо.
 

alexxxapostolov

Новодошъл
Здравейте група, малко много странички има за четене, дано не нарушавам правилата като се представям :D От години не съм стрелял, но преди седмица си извадих стартото Хатсанче (Гризли 55 ако не ме лъже паметта) и си го закарах на лозе да си стрелям по мишени. Обмислям в следващите няколко седмици да си закупя нова пушка(пружина/пневматично бутало), като съм се спрял на няколко модела и в момента ги разучавам. Ще се радвам ако се организират сбирки да се присъединя и да натрупам опит.

П.С. Не,че не искам някой ден ПЦП, но като за начало търся нящо, коеот просто да нарамя и да тръгна без да му мисля заредено ли е или не :)
 

xpresident

Редовен Потребител
От Варна си, във ВИПа имат една Славия 634. Иди да я видиш. Заслужава си пред пластмасови те Гамота.
 

sts1969

Редовен Потребител
Аз не съм от Варна, но съм я виждал... Не си заслужава пред Гамото!
Ами ...то няма какво да говорим повече по въпроса :pardon:. Първият ти коментар ми прозвуча като: " Искам да се кача в колата, и да тръгна на някъде, без да се интересувам има ли бензин и масло, или няма", все пак това е въпрос на предпочитание и избор между две различни системи. Но с вторият коментар, и сравнението на Славия с Гамо...:wall:
 

Sen

Редовен Потребител
Вълци, знаете ли къде във Варна могат да извършат читава заварка на алуминиеви детайли?
 

sts1969

Редовен Потребител
Живи ли сте бре?!? :D Има ли мераклии да посеем малко олово на Китка през уйкенда. Може и огънче с нещо за скара да си спретнем... дават го хубаво време. :cheers:
 
6

6.35

Гост
Никога не съм ходил там но мога да дойда да пострелям.
Само не знам как се стига до стрелбището.
 

astra

Редовен Потребител
Има ли мераклии да посеем малко олово на Китка през уйкенда.
За младите лейтенанти е уйкенд, за дъртите генерали - пикник.
Сори за спама, но ми се задейства асоциацията с един стар виц :)
Приятно сеене на олово!
 

Whale

Потребител
Да си жив и здрав за предложението.Аз лично един пикник бих си спретнал в събота,че не съм вадил пушките повече от година.В 11.30 съм там- дървените въглища и малко мръвка са от мен.Ако някой допълнително се включи е добре дошъл.
 

sts1969

Редовен Потребител
Да си жив и здрав за предложението.Аз лично един пикник бих си спретнал в събота,че не съм вадил пушките повече от година.В 11.30 съм там- дървените въглища и малко мръвка са от мен.Ако някой допълнително се включи е добре дошъл.
Супер, дано се навият още хора. Ако някой не знае пътя, може да ми звънка и да пита за помощ и насока. Светльо 0896-154-122
 

anibis

Редовен Потребител
Ела ти на вилата хем е близо до града над вятърна мелница 1км то се води кв Изгрев. Заповядайте!!! Имам скара но камината външната не е палена отдавна и не знам... но огън и да свърчат мръвки има бол място обадете ми се предния ден за да подготвя рубежа
 
6

6.35

Гост
Днес намерих Китка.Бях компания на един колега и сина му.Прекарах супер.
Дано има повече такива дни.
А и нищо не уцелих ама нищо.Следващия път ще уцеля.
 
Нагоре