Варненска група - SEA WOLVES

Vidrata

Новодошъл
Колеги,къде във Варна или най близо около Варна могат да ми нъпълнят водолазната бутилка на 300 атмосфери ???
 

Кадир

Новодошъл
Здравейте. Къде покрай Варна на открито ходите да стреляте и да е безопасно ? Имам и питане ,районът ми е към 3 то рпу , това означава, че там трябва да отида, за да уведомя началника на районното.Трябва ли да нося и пушката, когато я регистрирам ? Никъде не видях да пише, че трябва да я нося.
 

Кадир

Новодошъл
Колега извинявам се за глупавия ми въпрос, но къде е това чудо наречено КОС ? Не е ли в сградата на трето/кат ?
 

Кадир

Новодошъл
Колега аз нямам нищо общо с първо районно. Живея в младост. Не съм сигурен, че трябва да отида там. Ще отида в 3 то и ще видим какво ще стане.
 

batnan

Редовен Потребител
Не съм от Варна , обаче в Бургас имаме един КОС . Не мисля че в всяко районно има служба КОС. Но ти опитай , ако има ще е полезно за колегите .:cheers:
 

Кадир

Новодошъл
Един комшия полицай ми каза,че КОС било до пожарната, приятел ловджия ми каза, че е ходил в 3 то рпу. Сега тук колегата ми казва друго. Направо съм на кръстопът.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Един комшия полицай ми каза,че КОС било до пожарната, приятел ловджия ми каза, че е ходил в 3 то рпу. Сега тук колегата ми казва друго. Направо съм на кръстопът.
Което ти е рпу по адрес....там трябва да ходиш.
Всяко рпу си има служба кос,поне тука в Пловдив е така,предполагам че и във всеки град е така.
 

batnan

Редовен Потребител
предполагам че и във всеки град е така
За жалост не е така . В Бургас имаме един, в Варна има три а в Пловдив поне пет . Или поне това излиза в мрежата . Съжалявам ако съм подвел някого.
П.п За Варна излиза https://www.google.com/search?clien...ll,[43.20867135504707,27.899703325803234],14]
 

nelsky

Редовен Потребител
Във Варна има и в 4-то районно в Аспарухово, няма го на посоченият линк.
Пушката не се носи. Попълват се марка, калибър, модел, не съм сигурен за сериен номер, но май и той се пишеше. Ако не ги знаеш си носи някакъв документ, където ги пише.
 

Raymon

Потребител
Здравейте. Къде покрай Варна на открито ходите да стреляте и да е безопасно ? Имам и питане ,районът ми е към 3 то рпу , това означава, че там трябва да отида, за да уведомя началника на районното.Трябва ли да нося и пушката, когато я регистрирам ? Никъде не видях да пише, че трябва да я нося.
Сега, отиваш в трето с попълнено уведомление, копие на лична карта, копие на документ(фактура, договор за покупка или др.) с който си придобил пушката и самата пушка в куфар или чанта, да не я промъкнеш като Рамбо. Подаваш и след 15 дни отиваш и си взимаш документа доказващ че си уведомил служба КОС. Самата служба кос се намира в сградата на трето РПУ на първия етаж. Минаваш от лявата страна на сградата и ще видиш надпис.
 

Raymon

Потребител
За следващия въпрос
Не съм на 100% че е тава е точното уведомление, но дори и да си го объркал има Изипей на касите на Топлофикация. Там ще ти попълнят точната бланка за няколко кинта. Айде отвай че да не изтървеш срока. ;)
 
6

6.35

Гост
Мен ме накараха да си нося пушката.От Варна съм.Беше доста отдавна.
Абе иди до там и питай.
 

nelsky

Редовен Потребител
Хм, в 4-то районно никога не са ми искали да им покажа оръжието, което уведомявам. Винаги го нося в багажника на колата и ги питам, дали искат да го видят и винаги са казвали, че няма нужда. Явно или някои служители се престарават или други не се стараят достатъчно. В интерес на истината,не съм чел, какви са точно изискванията на съответната наредба.
 
Нагоре