Варненска група - SEA WOLVES

traika65

Потребител
:cheers:Здравейте колеги, реших и аз да си поиграя с мойто метеорче и го преработих на псп .Сега е доста по мощтно , но нямам с какво да му измеря скоростта.Някой от колегите има ли хронограф, като се постопли времето да спретним една стрелбичка някъде.Аз съм от Старо Оряхово,сега ще качя снимки на псп-то.:rambo:
 
6

6.35

Гост
Чакам снимките.А ако ходиш до Варна в Гранд Мола има стрелбище и хроно.
 

traika65

Потребител
Снимките не станаха много хубави защото всичко съм боядисъл с черен спрей .:)

Не съм ходил отдавна във Варна нито по молове ,и с тези еднопосочни улици, мале- мале има да карам в насрещното.И с тая самоделка като ме видят ужас.:stop::lol:
 

Attachments

  • IMG_20210213_133346.jpg
    IMG_20210213_133346.jpg
    269.1 KB · Прегледи: 196
  • IMG_20210213_133507.jpg
    IMG_20210213_133507.jpg
    357.6 KB · Прегледи: 190
  • IMG_20210213_133420.jpg
    IMG_20210213_133420.jpg
    353.3 KB · Прегледи: 188
  • IMG_20210213_133430.jpg
    IMG_20210213_133430.jpg
    226.9 KB · Прегледи: 189
  • IMG_20210213_120330.jpg
    IMG_20210213_120330.jpg
    215.9 KB · Прегледи: 188
Последна промяна от модератор:

teodordt

Потребител
Здравейте, колеги!
Да попитам, освен на с.Китка (видях картата на предната страница) и Побитите камъни (от първите страници), около Варна къде ходите да стреляте?
 

dinkata

Редовен Потребител
Снимките не станаха много хубави защото всичко съм боядисъл с черен спрей .:)

Не съм ходил отдавна във Варна нито по молове ,и с тези еднопосочни улици, мале- мале има да карам в насрещното.И с тая самоделка като ме видят ужас.:stop::lol:

Може ли малко по - подробни снимки, че много ме впечатли с тази рязка преработка, рядко се вижда такова нещо, дай и повече информация ?
 

traika65

Потребител
Съжалявам но не се сетих да направя подробни снимки,понеже много отдавна я направих.Бутилката е от стара ръчна помпа ,стоманена ,безшевна тръба, клапана е от пожарогасител .
 

Pana

Потребител
Трайк, само внимавай да не се осакатиш с тази пушка, че с наляганията шега не бива. Грам не искам да те обидя и евала за ентусиазма, ама пушката изглежда сътворена бая "на коляно", поне доколкото е видно от снимките.
 

traika65

Потребител
:cheers:Много си прав, за броени часове е направена,просто нямах търпение да си видя творението.Що се отнася до налягането не мога да го определя , манометъра на бутилката на цеото ми е на 50 бара.Трябва ми помпа за пцп за да определя налягането,но не ми се дават толкова пари за помпа и за манометър 300бара за пушката.За сега си пукам така:rambo:
 

anibis

Редовен Потребител
:cheers:Много си прав, за броени часове е направена,просто нямах търпение да си видя творението.Що се отнася до налягането не мога да го определя , манометъра на бутилката на цеото ми е на 50 бара.Трябва ми помпа за пцп за да определя налягането,но не ми се дават толкова пари за помпа и за манометър 300бара за пушката.За сега си пукам така:rambo:
От мен имаш подарък един 300-баров манометър,имам и хроно ще го нагласим тоя дивайс споко! Само ми звънни събота за да ти помогна с хроното,и да ти дам манометърчето
 

traika65

Потребител
:cheers:Мерси за предложението,тия дни си поръчах манометърче за 25лв и го монтирах но не мога да заредя над 50 бара . Понеже винтила за пълнене е от автомобилна гума и накрайника също ,и исплю от налягането.Сега трябва да монтирам накрайници от пцп итогава да мисля за помпане и хроно.:wall:
 

venciru

Редовен Потребител
Извинявай колега, но все пак внимавай много с повишаване на налягането. Доста се съмнявам "бутилка" от стара ръчна помпа да не създаде проблеми при по големи стойности. Рискът според мен не е за подценяване.
Успех и умната!
 

Pana

Потребител
Трайк, ще се утрепеш брат... Щом си с автомобилен винтил и си решил да си играеш с големи налягания, еле пък екпериментално да определяш налягането, нещо в твоето виждане за нещата е тотално объркано, вследствие на което е объркана и пушката. И как ще разбереш правилното налягане, на което системата ще издържи? Като гръмне, сваляш 10 бара ли? Не е проблем човек, малко в час с материята и с правилно техническо оборудване да си направи ПЦП, но това оборудване не е флекс и телоподаващо. Тази пушка не я помпи, както си го намислил, че ще се прочуеш...:exclaim:
 
Последна промяна:

traika65

Потребител
Поръчах комплект щуцери за пцп ,мъжкият за цилиндъра е с клапан и резба 10.1 и женския също.Но Алито ще го достави до 1 месец.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
@traika65 хората ти дават съвет,че с високото налягане шега не бива,ти се правиш на велик.
Верно ли смяташ да пълниш това недоразумение дето си направил на 200 бара,поне гледай да няма никой покрай теб.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
А къде ще ги монтираш? На цилиндъра или на тапата му? Дали цилиндъра има нужната дебелина(месо) за такава резба? Тапата също? Да не стане установка за изстрелване на метални елементи.....
Дай повече инфо за цилиндъра - каква дебелина, материал, резби, тапи??? Предупрежденията не са само ей тъй, да си чешем клавиатурите.
 

nelsky

Редовен Потребител
Е, аз преди няколко седмици намерих 2 бутилки, заредени на 300 бара, изхвърлени в контеинер за скрап. Много хора не си дават сметка, какво точно значи да се освободи такова налягане наведнъж.
А "стара ръчна помпа" какво е? Тези, дето се помпеха гумите на колите, ли?
 

mlad_ej

Новодошъл
Здравейте!
Предварително се извинявам, ако се окаже, че има по-подходящо място за запитването ми. Имам едно старо Гамо ЦФХ, 5,5 и бих искал да му сменя пружината с газова такава. Дали знаете, кой във Варна може да ми съдейства?
Благодаря на отзовалите се!
Поздрави!
 

mlad_ej

Новодошъл
Благодаря за отговора! Въпросът ми беше по-скоро, дали знаете, кой във Варна се занимава с подобни оптимизации, срещу заплащане. Тъй като нямам техническите познания, бих предпочел да го направи някой майстор, а аз да си заплатя услугата.
 
Нагоре