Варненска група - SEA WOLVES

Дискусия в 'Регионални групи' започната от MAD MAX, 6 Октомври 2008.

1. traika65

traika65 Новодошъл

Публикации:
    21
    от:
    Варна
    :cheers:Здравейте колеги, реших и аз да си поиграя с мойто метеорче и го преработих на псп .Сега е доста по мощтно , но нямам с какво да му измеря скоростта.Някой от колегите има ли хронограф, като се постопли времето да спретним една стрелбичка някъде.Аз съм от Старо Оряхово,сега ще качя снимки на псп-то.:rambo:

2. 6.35

6.35 Редовен Потребител

Публикации:
    271
    Чакам снимките.А ако ходиш до Варна в Гранд Мола има стрелбище и хроно.

3. traika65

traika65 Новодошъл

Публикации:
    21
    от:
    Варна
    Снимките не станаха много хубави защото всичко съм боядисъл с черен спрей .:)

Не съм ходил отдавна във Варна нито по молове ,и с тези еднопосочни улици, мале- мале има да карам в насрещното.И с тая самоделка като ме видят ужас.:stop::lol:

Прикачени Файлове:

Последна промяна от модератор: 13 Февруари 2021
    andro ruskov харесва това.
  4. teodordt

teodordt Новодошъл

Публикации:
    16
    Здравейте, колеги!
    Да попитам, освен на с.Китка (видях картата на предната страница) и Побитите камъни (от първите страници), около Варна къде ходите да стреляте?

5. dinkata

dinkata Редовен Потребител

Публикации:
    1,774
    от:
    Първомай
    Може ли малко по - подробни снимки, че много ме впечатли с тази рязка преработка, рядко се вижда такова нещо, дай и повече информация ?

6. traika65

traika65 Новодошъл

Публикации:
    21
    от:
    Варна
    Съжалявам но не се сетих да направя подробни снимки,понеже много отдавна я направих.Бутилката е от стара ръчна помпа ,стоманена ,безшевна тръба, клапана е от пожарогасител .

7. Pana

Pana Потребител

Публикации:
    55
    от:
    София
    Трайк, само внимавай да не се осакатиш с тази пушка, че с наляганията шега не бива. Грам не искам да те обидя и евала за ентусиазма, ама пушката изглежда сътворена бая "на коляно", поне доколкото е видно от снимките.

lynx and petkof like this.
  8. traika65

traika65 Новодошъл

Публикации:
    21
    от:
    Варна
    :cheers:Много си прав, за броени часове е направена,просто нямах търпение да си видя творението.Що се отнася до налягането не мога да го определя , манометъра на бутилката на цеото ми е на 50 бара.Трябва ми помпа за пцп за да определя налягането,но не ми се дават толкова пари за помпа и за манометър 300бара за пушката.За сега си пукам така:rambo:

9. anibis

anibis Редовен Потребител

Публикации:
    2,862
    от:
    Варна 0899/859-831
    От мен имаш подарък един 300-баров манометър,имам и хроно ще го нагласим тоя дивайс споко! Само ми звънни събота за да ти помогна с хроното,и да ти дам манометърчето

xpresident харесва това.
  10. traika65

traika65 Новодошъл

Публикации:
    21
    от:
    Варна
    :cheers:Мерси за предложението,тия дни си поръчах манометърче за 25лв и го монтирах но не мога да заредя над 50 бара . Понеже винтила за пълнене е от автомобилна гума и накрайника също ,и исплю от налягането.Сега трябва да монтирам накрайници от пцп итогава да мисля за помпане и хроно.:wall:

11. venciru

venciru Редовен Потребител

Публикации:
    526
    от:
    Варна
    Извинявай колега, но все пак внимавай много с повишаване на налягането. Доста се съмнявам "бутилка" от стара ръчна помпа да не създаде проблеми при по големи стойности. Рискът според мен не е за подценяване.
    Успех и умната!

xpresident, petkof and rivan like this.
  12. Pana

Pana Потребител

Публикации:
    55
    от:
    София
    Трайк, ще се утрепеш брат... Щом си с автомобилен винтил и си решил да си играеш с големи налягания, еле пък екпериментално да определяш налягането, нещо в твоето виждане за нещата е тотално объркано, вследствие на което е объркана и пушката. И как ще разбереш правилното налягане, на което системата ще издържи? Като гръмне, сваляш 10 бара ли? Не е проблем човек, малко в час с материята и с правилно техническо оборудване да си направи ПЦП, но това оборудване не е флекс и телоподаващо. Тази пушка не я помпи, както си го намислил, че ще се прочуеш...:exclaim:

Последна промяна: 25 Март 2021
    6.35, batnan, venciru and 6 others like this.
  13. traika65

traika65 Новодошъл

Публикации:
    21
    от:
    Варна
    :stop:Който го е страх от мечки да не ходи в гората.:bomb::pumping:.Луд за връзване.^-^

14. traika65

traika65 Новодошъл

Публикации:
    21
    от:
    Варна
    Поръчах комплект щуцери за пцп ,мъжкият за цилиндъра е с клапан и резба 10.1 и женския също.Но Алито ще го достави до 1 месец.

15. hristoss

hristoss Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    653
    от:
    Пловдив - 0899001948
    @traika65 хората ти дават съвет,че с високото налягане шега не бива,ти се правиш на велик.
    Верно ли смяташ да пълниш това недоразумение дето си направил на 200 бара,поне гледай да няма никой покрай теб.

Последна промяна: 25 Март 2021
    astra, soundmax, pavloff and 3 others like this.
  16. peko

peko Редовен Потребител ФТКС

А къде ще ги монтираш? На цилиндъра или на тапата му? Дали цилиндъра има нужната дебелина(месо) за такава резба? Тапата също? Да не стане установка за изстрелване на метални елементи.....
    Дай повече инфо за цилиндъра - каква дебелина, материал, резби, тапи??? Предупрежденията не са само ей тъй, да си чешем клавиатурите.

17. nelsky

nelsky Редовен Потребител

Публикации:
    176
    от:
    Варна
    Е, аз преди няколко седмици намерих 2 бутилки, заредени на 300 бара, изхвърлени в контеинер за скрап. Много хора не си дават сметка, какво точно значи да се освободи такова налягане наведнъж.
    А "стара ръчна помпа" какво е? Тези, дето се помпеха гумите на колите, ли?

rivan харесва това.
  18. mlad_ej

mlad_ej Новодошъл

Публикации:
    8
    Здравейте!
    Предварително се извинявам, ако се окаже, че има по-подходящо място за запитването ми. Имам едно старо Гамо ЦФХ, 5,5 и бих искал да му сменя пружината с газова такава. Дали знаете, кой във Варна може да ми съдейства?
    Благодаря на отзовалите се!
    Поздрави!

19. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,960
    от:
    Варна
  20. mlad_ej

mlad_ej Новодошъл

Публикации:
    8
    Благодаря за отговора! Въпросът ми беше по-скоро, дали знаете, кой във Варна се занимава с подобни оптимизации, срещу заплащане. Тъй като нямам техническите познания, бих предпочел да го направи някой майстор, а аз да си заплатя услугата.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена