ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и др. свързано с темата.

andi

Редовен Потребител
Още едно "Пловдивско" приложение на БР масите на Братушка :cheers:
 

Attachments

  • IMG_2808.JPG
    IMG_2808.JPG
    944 KB · Прегледи: 299

piperov_pipi

Потребител
Ето още един модел на РЕСТ. Регулира се по хоризонтала и по вертикала и краката се регулират...
Не ги произвеждам, само го показвам като идея за изработка.
 

Attachments

  • DSCI0073.JPG
    DSCI0073.JPG
    677.9 KB · Прегледи: 377
  • DSCI0074.JPG
    DSCI0074.JPG
    695.9 KB · Прегледи: 252

delpx

Потребител
Здравейте. Решил см да си правя станок , за вертикалната регулировка ще използвам крик. Въпроса ми е според вас кокво е необходимо да притежава един станок ? Регулировката по хоризонтала удобство ли е или е излишно ? Регулирането на краката ? Опция за притискане на заешките уши към пушката с цел стягане на пушката ? До сега не съм стрелял от станок мо мисля че ще е доста по удобно от човалчетата с пясък , но не знам какви опции да си направя по него не ми се изска а слагам неща който няма да използвам а биха усложнили конструкцията.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Според мен регулирането по хоризонтала и регулирането на крачетата са задължителни неща ако искаш резултати. Не че без тях не може, но ще е компромис ... Нека все пак да кажат и спецовете в бенча..
 

delpx

Потребител
CaMyPau написа:
Според мен регулирането по хоризонтала и регулирането на крачетата са задължителни неща ако искаш резултати. Не че без тях не може, но ще е компромис ... Нека все пак да кажат и спецовете в бенча..

Добре де но ако липсва стягане на пушката към реста защо ти е регулировка по хоризонтала след като можеш спокойно да мръднеш пушката ?
 

andi

Редовен Потребител
стягане на пушката към реста е забранено . А и ако не направено както трябва по скоро ще пречи . За краката по добре да се регулират 1 или 2 , няма сми от повече . А хоризонтална корекция е от помощ , но тя е най трудна за изпълнение .

виж моя такъв " рест " , пост 56
http://forum.airguns.bg/index.php?topic=378.45
 

vanko

Редовен Потребител
delpx написа:
Добре де но ако липсва стягане на пушката към реста защо ти е регулировка по хоризонтала след като можеш спокойно да мръднеш пушката ?

Реста ми е на Caldwel и стягането на пушката трудно може да стане освен ако не е къстъм приклад с полуложа с форма на трапец иначе става приплъзване на горе.Не знам защо някой си мислят че при BR стрелбата пушката се стяга в реста (менгемето) и ролята на стрелеца е само да дърпа спусъка. Да ама майсторлъка е когато стрелбата е на открито при най различни климатични у-я:слънце,вятър,дъжд...Слагат се и рзлични показатели и маркери за вятъра и побеждава този който най добре успява да ги разчете и постигне повторяемост на изстрелите.На въпроса на колегата delpx,kakто и да закрепиш пушката,вдигнеш ли я,да я поставиш пак на същото полужение е невъзможно.Корекции по хоризонтал и вертикал винаги има.
 

piperov_pipi

Потребител
delpx - Защото за да насочиш пушката към мишената несъзнателно ще използваш мускули и ще бъдеш под напрежение. Колкото по-малко напрежение, толкова по-прецизна стрелба. При БР стрелбата понеже се стреля по един изстрел в мишена трябва към всяка мишена ново насочване.
 

ilian

Потребител
Извинявам се предварително ако този въпрос е бил задаван и преди.Та на въпроса защо от всякакви видове рестове със сто вида настройки може,а от най-елементарна двунога не може ???(защото така излиза,заради захващането към пушката)
 

dp1962bg

Потребител
ФТДМ
Според мен не е важно как и какво стреляш, дали стреляш прецизно или небрежно. Важното е да улучваш и да си правиш кефа.
 

ilian

Потребител
ОТ цялата дандания само не разбрах ,защо не може да се стреля от двунога ???
 
A

Anonymous

Гост
Едно от изискванията към рестовете е пушката да не е прикачена за тях. Вероятно за това. Вярно, че един добър рест дава много по-стабилна опора от една двунога. Ама ако разрешат двуногите, ще видим мноооого странни двуноги по състезанията.
 

DANNY

Редовен Потребител
Абе с този раздел има теми като "Всичко за Гийлд таргета" , за "Всичко за ХФТ".
Защо няма тема "Всичко за БРта"? ???
Има само тема "Стойки и маси за бенчрест"
Ами ако искам да напиша нещо различно от "стойките и масите" но да е свързано с БРта!?
Има и някаква друга която по незнайни причини е заключена :eek: като чели човек не може да напише или покаже нещо ново.


Както и да е...

Ето как някой БР маниак може да развали хубавата пухка ;)
https://picasaweb.google.com/kilis71/FWB700BenchRest
 

FreeMan

Редовен Потребител
Това за двуногата не го разбрах.
Как така не е разрешено а в Хасково и в Пловдив се стреляше от двуноги.
Никой не го е правил досега на въпрос.
 

братушка

Редовен Потребител
Това за двуногата не го разбрах.
Как така не е разрешено
Те така.
Не се допуска подставки, чували и др. да бъдат свързани механически с пушката. Предната, задната подставки и самата пушка трябва да могат свободно да се вдигат нагоре с усилие не надвишаващо такова за удържане на самата пушка или подставка.
Като вдигаш пушката нагоре всички подпори/подставки трябва да останат на масата.
Това изискване е копирано от регламенти на Европейска и Световна Федерации.
Въпросът е само кой какъв регламент спазва и колко стриктно.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Сега порових малко из нета... цял свят стреля бенчрест от двуноги.
На всички от двуногите с определена дължина пише че са за бенчрест.
На световни състезания може да има таива изисквания, но не всеки стреля спрямо тях.

Ако ще има такъв регламент и в Б-я ще трябва да се съобщава понеже поне 20% са с двуноги.
 

andi

Редовен Потребител
Не си спомням на пневматичните ни състезания да са били изрично забранявани двуногите .
По принцип ако си с двунога за задна упора не можеш да си с регулируемо краче .
Или пък е вариант на организатора да има забрана за регулируеми рестове и двуноги - тоест да е разрешено само чувалчета и заешки уши за подпора .
Но основното правило е предната и задната упора да не са свързани заедно и/ или към масата . И второто правило е стола да е свободен , не е закрепен към масата или земята .
 
Нагоре