ВСИЧКО ЗА БЕНЧРЕСТА - стойки, маси, мишени, правила и др. свързано с темата.

Иван Димов

Потребител
В момента използвам един 250мм универсал от струг(25кг)но не става за разнасяне.

:crazy:

Става и с автомобилна джанта ,може и от камион. ;)
Извинявам се ,дойде ми спонтанно. :-[
 
A

Anonymous

Гост
Това за универсала беше шега.Ползвал съм го само веднъж за прострелка
защото нямах друго под ръка.
Стойката вече я започнах и ако стане сполучлива ще кача снимки в форума.
Ако обаче лично на мен не ми хареса, ще я подаря на някой рибар да си подпира
точилките на нея ;)
 
A

Anonymous

Гост
011356158-big.jpg

011356160-big.jpg

011356161-big.jpg

011356159-big.jpg



Горе долу това се получи.
Стойката е изработена от стомана и дурал и тежи около 3кг. Може да се ползва и за крик ;)
За сега не съм я тествал в полеви условия, но надявам се да стане при някоя от сбирките
на Пловдивската група.
Нямам само " заешки уши ", но може да се пробва и с тези ролери.
 
A

Anonymous

Гост
Както казах, мойта маса от колата която върви фабрично с нея, една каса и аз съм готов за бенчрест ;) (знам че не отговарям на правилника не си правете труда ми го казвате, всичко е в кръга на шегата, но е много удобно иначе ;))

пс.: ууу, забравих, има и дупка за чадър на масата...ама това ще се демонстрира в друг пост ;) :rambo: и никой не е казал че касата под мене трябва да е празна ;) и ако забелязвате връвката която виси от масата, мисля там да закача отварачката за бирата
 

Attachments

  • Image001.jpg
    Image001.jpg
    153.7 KB · Прегледи: 634

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
стойчицата си има всички регулировки, дори сменяеми приставки. изглежда чудесно. пздравления и от мен.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Хареса ми идеята.
Отдавна мисля да си направя, но идеята ми беше коренно различна.
Много добре се е получило.
 
A

Anonymous

Гост
Благодаря на всички колеги които взеха отношение по темата. Решил съм да подобря стойката
така, че да се регулира и хоризонтала-та подобно като на тази

010799739-big.jpg


Очаквам в най скоро време и akraba1 да покаже своята стойка, също така и ivodoc ако реши
да си прави сам.

Успех!
 
A

Anonymous

Гост
А и (поправете ме, ако греша) не беше ли забранено от правилата на спорта БР опората за пушката да е закрепена за масата? Да не говорим да е част от нея. Ясно е, че тук маса практически няма, но принципът за свободна опора все пак е нарушен.
Дори и да греша за закрепянето, спомням си, че опората не трябваше да е много тежка - нещо за преместване само със силата на стрелеца (или пък съизмерима с теглото на пушката?).
Да, всеки ще може да премести с една ръка тази конструкция (7,8кг), но все пак работното й положение е със стрелеца отгоре. А само барон Мюнхаузен може да вдигне сам себе си ;)
 

luft9waffe

Редовен Потребител
akraba1 написа:
Ей, туй нящо е голям "гъдел" за БР...
http://www.idleback.co.uk/index%202.htm
вижте клипчето! ;)
по-добре човек да си купи чашки за същата сума и да потренира прав.
има хора във форума(petkoff и еро),на които наистина не им трябва такава платформа за упора.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
От тия снимки, по ми харесва идеята за бенч-рест масите.
Материалите за тях са си в гората. С един моторен трион, тесла и пирони, за два-три часа, могат да се спретнат няколко такива и да си стоят на място, като вероятността да се откраднат е единственно с цел дърва за огрев.
 
A

Anonymous

Гост
Ето какво си закърпих от изрезки от ПДЧ, приемам идеи за ъпгрейди
016245372.jpg

016245328.jpg

016245513.jpg
 
A

Anonymous

Гост
Сетих се, но си помислих, че трябва да се върти трудничко, така, че ако имаш някакви идеи ... :write: , и без това трябва да се повдигне още малко височината, така че може да се надгражда. Хрумна ми "чувалчето" да се закрепва със "лепки" за стойката.
Ако вземе, че стане близко до хубаво може и да си кантирам произведението ;)
 

st_beer

Редовен Потребител
@lynx
колега като я гледам тая маса на първо четене няма нищо сложно да се изработи. Мисля че всеки технически грамотен и имащ желание човек може да си направи тази маса за не повече че от два дни в оборудвана работилница. Другия вариант е вадиш снимката на принтер и отиваш някъде в някоя работилница където правят врати. Там със сигурност ще могат да ти направят такава маса.Що се отнася до цена мисля че ще излезе доста по евтино от това да ти я внесат от вън. Ако си я правиш сам и не плащаш труд ще е много ниска цена може и да не докара 100 лв като я гледам така на снимката.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
От цялата работа, тази маса е само "идейна".
Проблем с изработката и ...никакъв, но много е хилава.
Като познавам мнозина от колегите, не знам как ще се отрази на тази "масичка" тегло 80+ !? , за повече не ми се мисли.
Ако не се пречупи вертикалната, то ще се сгъне ззадния крак, освен ако не се вземат мерки с по-дебели тръби, ама тогава пък теглото и ще стане такова, че да не му се налага на човек , да я носи на повече от десетина метра от колата, камо ли да я влачи по сокаците.
Проблема със стабилното стъпване на неравна повърхност, може да се реши, като краката се поставят под лек наклон, (те така мисля, че са и поставени... като на тринога), но най вероятно масата ще се люлее при всяко минимално помръдване на човека седнал на нея.
Накратко казано, на мен лично не ми харесва.
Това в никакъв случай не трябва да се тълкува, че ако някой има желание да си я направи, че трябва да се съобразява с моето писание и, че не е възможно да ме опровергае .
 
A

Anonymous

Гост
Интересни идеи за маси
 

Attachments

  • s7_225695_imageset_01.jpg
    s7_225695_imageset_01.jpg
    44.7 KB · Прегледи: 373
  • s7_225831_imageset_02.jpg
    s7_225831_imageset_02.jpg
    17.1 KB · Прегледи: 396
  • s7_227876_imageset_01.jpg
    s7_227876_imageset_01.jpg
    46.7 KB · Прегледи: 707
  • s7_229733_imageset_01.jpg
    s7_229733_imageset_01.jpg
    21.1 KB · Прегледи: 652
  • s7_229537_imageset_01.jpg
    s7_229537_imageset_01.jpg
    16.1 KB · Прегледи: 370
A

Anonymous

Гост
Ако има кой да се заеме с изработването - мога да предложа най-добрата (според мен и някои други стрелци) конструкция за БР Маса.
Тя се доближава до един от моделите, но със сигурност истинската БР маса не трябва да бъде свързана физически със седящото утройство :) (рабирайте столчето или седалката - както ви е угодно)...
Прави се или с тръбна конструкция или с винкелни профили.
И в двата случая масата се разглобява лесно и може да се транспортира в багажника на лек автомобил.

Друг е върпоса, колко ще тежи... :)

Масата от последната снимка беше внесена в БГ преди месеци.... да не кажа година вече (колко бързо лети времето...). За лов може, но за БР и прецизна стрелба в никакъв случай.
Постоянно се гънеше и кривеше под тежестта на седящия човек.
 
Нагоре