Асеновградска група

ivofox

Редовен Потребител
Днес бех в КОС-намирасе на гърба на полицията в Асеновград-занесах им готова и попълнена бланка за регистрация на Пушката.
Бях първи :winner:И те незнаеха каво да прават ,звънаха по-телефона в София и им обясниха какви са процедурите след 20 дни трябва пак да утида и да получа някаква бележка.Услугата е безплатна и не боли, отнема 2 минути ,при новозакупена пушка с над 24 джаула дулна енергияима срока е 14 дни,а ако е закупена втора ръка 14 дневен срок за куповача и 7 дневен срок за продавача да уведоми КОС.Ако не се спази срока подлежат на санкции.
Отдоло съм пуснал какво трябва да попалните „пише ДОКУМЕНТ: кликнете и си го отпечатайте на принтер.
 

Attachments

  • Документ.rtf
    2.3 KB · Прегледи: 88

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Колега а имаше ли някъкви списъци с пушки (въздушни) при тях който подлежат на регистрация че нали някъде се спомена за подобно нещо ???
 

big_dragon

Редовен Потребител
@ivofox, От къде свали файла с бланката за регистрация?

И още, тръгна ли стерео микрофона?
 

ivofox

Редовен Потребител
Не не тръгна стерео микрофона неможах да свала програмата,бланката е свалих от тука.Всички пушки които се продават в интернет се знаят примерно Хатсаните ги дават 40 ждаула или 305 м/с, ако наистина сте направили по- малка скорост от 24 ждаула няма смисъл да е регистрирате.Дори и да ви спрът и да ви е замерат не сте пристъпили закона,но ако е над 24 джаула и при евинтуална проверка(трябва и КОС-арите да са с хронограф) да ви е замерят.Но не е невъзможно да ви е проверът.Лично намене са ме задържали за 4 часа самоче гледаха да не е преправяна на бойна(пружина пушка Хатсан 75 модел).
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... p?t=75.360
 

ivofox

Редовен Потребител
Днес направих старахотна мишена от ФТ поза от 8-мия метър до 30-тия метър през метър се места(белязал съм го с рулетка) и под наклон 35 градуса само една грешка и то на 26 метър, общо 23 истрела.Единствения недостатак малко по- твърд спусък(нали махнах греста от там) страх ме е да го намажа с нещо да не вземе да скача пак ??? :cheers:
 

Attachments

  • hgth6.jpg
    hgth6.jpg
    230.6 KB · Прегледи: 103

kid

Редовен Потребител
ФТКС
ivofox написа:
Днес бех в КОС-намирасе на гърба на полицията в Асеновград-занесах им готова и попълнена бланка за регистрация на Пушката.
Бях първи :winner:И те незнаеха каво да прават ,звънаха по-телефона в София и им обясниха какви са процедурите след 20 дни трябва пак да утида и да получа някаква бележка.Услугата е безплатна и не боли, отнема 2 минути ,при новозакупена пушка с над 24 джаула дулна енергияима срока е 14 дни,а ако е закупена втора ръка 14 дневен срок за куповача и 7 дневен срок за продавача да уведоми КОС.Ако не се спази срока подлежат на санкции.
Отдоло съм пуснал какво трябва да попалните „пише ДОКУМЕНТ: кликнете и си го отпечатайте на принтер.

А мен сутринта ме върнаха ... хах ха хах хаххххх ;) ;) ;)
Дошло им е като гръм от ясно небе... Двама човече за няма и 3 часа, в един и същи ден, в град като нашия... ;) ;) ;)
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
big_dragon написа:
@kid,
И защо те върнаха от КОС

Защото не знаеха какво да правят... даже ми казаха ,че и за новозакупените пушки срока е една година.
Но и като Ванката се е появил след мен, явно са звъннали където трябва за инструкций.
Утре пак трябва да ходя, че ми свършва отпуската пък те работят само от 09:00 до 12:00 от понеделник до четвъртък и стой та гледай после как ще имам време да ходя да У В Е Д О М Я В А М не регистрирам.
 

ivofox

Редовен Потребител
Малко ходих да пострелям,над кариерата имаше остатаци от сняг :eek:
Пушката се държи чудесно и на големите дистанции от 60м. до 100м. и то от ФТ-поза ,че нямах на каво да е подпра.
Само проверявах на кои додове са корекциите и направих една група на 90м в единия ъгъл от 6 истрела имаше и слънце и се виждаше чудесно мишената. :yahoo:
 

Attachments

  • DSC00049.jpg
    DSC00049.jpg
    973.3 KB · Прегледи: 113
  • rgry.jpg
    rgry.jpg
    241 KB · Прегледи: 100

ivofox

Редовен Потребител
Ходих да пострелям малко по заека,да пробвам пушката и по него .
Открих едно страхотно местенце за далечни дистанции мястото е с над 300м. ;)
В събота или неделя да се събереме да постреляме ???
 

Attachments

  • jjjyt.jpg
    jjjyt.jpg
    221.9 KB · Прегледи: 85
  • w5r5.jpg
    w5r5.jpg
    371.1 KB · Прегледи: 80
  • ttjut.jpg
    ttjut.jpg
    218.8 KB · Прегледи: 66
  • rwyu.jpg
    rwyu.jpg
    182.9 KB · Прегледи: 73
  • weytyt.jpg
    weytyt.jpg
    185.4 KB · Прегледи: 69

belyatamax1

Потребител
прилича на пътя за Кърджали преди Червен.На предпоследната снимка тополите в далечина са ми познати :yes:
 

ivofox

Редовен Потребител
Качваш мулдавския баир и на 100м в дясно,как да не ти е познато ;) ;) ;)
Обади се да постреляме като си свободен :rambo:
 

ivofox

Редовен Потребител
Изкарахме си един прекрасен следобед,събрахмесе Асеновградската група на едно прекрасно местенце,само един член липсваше от групата :'(
Пихме :cheers:и много :rambo: :shootup:.Стреляхме и на големи дистанции 115м. там където е червената стрелка е 115м зад тази мишена чак отзад до дървото :cheers:
 

Attachments

  • 34ghyh.jpg
    34ghyh.jpg
    307.6 KB · Прегледи: 85
  • rgr4tg4.jpg
    rgr4tg4.jpg
    191.7 KB · Прегледи: 65
  • rgh.jpg
    rgh.jpg
    161.8 KB · Прегледи: 73
  • dv.jpg
    dv.jpg
    232 KB · Прегледи: 67

belyatamax1

Потребител
Къде е това Ванка?Мого ми се искаше да дойда и аз но бях нощна смяна и спах до късно.
За утре съм свободен,имам мерак да пострелям ама ми свърши въздуха :'( :'( :'( ако някой може да помогне....... :rose:
 

ivofox

Редовен Потребител
Утре ще ти се обада и ще постреляме,ще и вкараме малко вятър и на твоета пушка не се претеснявай :cheers:Трябва да е пробваме и на 100м как се държи, моята и бама се държът идеално и на 115м,не би трябвало да има проблем и при твоята на тази дистанция. :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Елате утре на Оризаре.Ще постреляме заедно,а може да ИМА И ИЗНЕНАДА ЗА ТЕБ.
 

dilom08

Редовен Потребител
До групата!преди да тъгенте за Оризари дръннете един тел.-може иаз да се вкл. по някъв начин.
 
Нагоре