Анатомия на пневматичния изстрел.

Беселин

Потребител
Егати пушката - Winchester/Daisy - Hatsan бих добавил аз

http://www.youtube.com/watch?v=nPCwmucX ... re=related

тук пък на Winchester 1100 XSU нещо са му объркали номера.Аз мисля, че е 155 не 1100 ;)

Този пост ( а и не само ) няма нищо общо с темата, която е анатомия на пневматичния изстрел. Съобразявайте се какво и къде пишете.
 
A

Anonymous

Гост
а вие видяхте ли как трепва цевта на долу точно преди чашката да излети,на стария хасан му подпирах цевта на нещо като стрелях ,иначе
даваше много рзсейка при стрелбата
 

didarai

Редовен Потребител
daniench написа:
а вие видяхте ли как трепва цевта на долу точно преди чашката да излети,на стария хасан му подпирах цевта на нещо като стрелях ,иначе
даваше много рзсейка при стрелбата
Аз я виждам....нагоре,надолу,нагоре.както е в тази илюстрация. ???
http://www.arld1.com/rifledynamicssmaller.html
 

praetorian

Редовен Потребител
daniench написа:
а вие видяхте ли как трепва цевта на долу точно преди чашката да излети,на стария хасан му подпирах цевта на нещо като стрелях ,иначе
даваше много рзсейка при стрелбата
Мен ако питаш, това е от калпавото заключане на цевта.Никога не заключва на едно и също място и затова попаденията са разсеяни.Като я подпираш цевта просто не провисва и се фиксира по - точно.
 
A

Anonymous

Гост
Пушки които ги има в различни калибри със разлини диаметри на преходния отвор ли са? Питам не за пушки от по 700 1000 лв. , а за ширпотребата ;)
 
A

Anonymous

Гост
Считаме ли тогава, че той се смята само спрямо буталото и цилиндъра без да се взима под внимание калибъра? Или просто е оптимизиран за трите калибъра с цел съкращаване на разходи ;)
Или да си дойдем на думата - има ли смисъл да се прави по-широк в 5.5, като предположим че преходния отвор е с такъв диаметър, защото пушката я има и в 4.5 , а там по-голям отвор не може да има :wall:
 

angelmr

Редовен Потребител
Georgi Nedelchev написа:
Считаме ли тогава, че той се смята само спрямо буталото и цилиндъра без да се взима под внимание калибъра? Или просто е оптимизиран за трите калибъра с цел съкращаване на разходи ;)
Или да си дойдем на думата - има ли смисъл да се прави по-широк в 5.5, като предположим че преходния отвор е с такъв диаметър, защото пушката я има и в 4.5 , а там по-голям отвор не може да има :wall:


Не си мисли че пушките в ниския и средния ценови клас някой си е играл да ги смята чак толкова прецизно. Тук не говорим за спортни уреди които са върха на инжинерната наука на цена от по 2-3000 евро, а за ширпотреба която е направена за да попадне в ръцете на начинаещ стреелец и да хвърля някъкви чашки на някъде. А ако заедно с това е и точна то това е бонус. :) Имай предвид че за над 95% от потребителите на този клас пушки една пушка е точна ако улучва двулитрово шише на 20 метра.
А по въпроса за оптимизацията една добра идея е да си разпробиеш по-широк отвор в който да слагаш калибровани детаили и така експериментално да подбереш най-правилния размер. Това естествено ако имаш възможността да направиш коректен експеримент. Далеч не съм сигурен че си струва играчката.
 

hunter57

Потребител
Искам да попитам, вярно ли е че като се намали дължината на цевта се увеличава скороста на пушкат и влияе ли това на точноста за стрелба в диапазон до 60 м. Питам за Хатсан125 - 6,35 мм. с който от 60м. спокойно целя чашки от кафе и какво ще се случи ако му накъся цевта - дали няма да тичкам за нова ;) ;) ;)
 

go_panch

Потребител
Не знам за точността, но ще ти се увеличат мускулите. 125 и без това се зарежда трудно, като отрежеш цевта, ще трябва да увеличиш усилието. Имай и това в предвид.
 

qtex

Потребител
Логично е и точността да падне. Все пак нарезите завъртат чашката и се изчислява колко завъртания трябва да направи преди да напусне цевта, за да е достатъчно стабилна, когато лети...

До колкото помня за Steyr Mannlicher M95 LR цевта е 765 mm. и куршумът прави 3.5 пълни завъртания...
 

staif

Редовен Потребител
Както беше казал един наш колега: "нужни са 30-35 см..останалото е возене на чашката" ;)
 

belyatamax1

Потребител
Ако сте чели темата за пружинка всичко свършва на 12-13 см,за PCP e друго-по дълга по добре.За огнестрелните и по конкретно за стрелба на дълги разстояния по дълга цев.За Хатсана,ако е калпава цевта може да се дялне без да повлияе на точността, но как ще се зарежда...
 

didarai

Редовен Потребител
Какво свършва на 13 см дължина на цевта при пружинка?При коя пружинка...те много и различни?И....за кво слабите спортни пружинни въздушни пушки за стрелба на 10 м в зала с неподвижна цев са с повече сантиметри?Едва ли целта е с удължаването на цевта тя почти да се допре до челото на десятката.
 

mildot

Новодошъл
Намерих интересна книжка на руски "пневматичното оръжие от спусъка до мишената" http://dfiles.eu/files/rucvbrkmp
някъде трябва да я има на инглиш , сега нямам време да търся.

Намерих само старата версия на английски-
www.mediafire.com/download/5mcemcyutrm/The+Air+Gun+From+Trigger+To+Muzzle_s.pdf

А тук има още много англоезична пневматикотематическа литература
http://www.airrifle.co.za/library/Pellets - Air Rifle Pellet Database.pdf за който му се чете.
 
Последна промяна от модератор:
Нагоре