Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

xpresident

Редовен Потребител
Искам да го подменя, защото е късо и ме е страх като стягам да не превърти резбата. На 4мм болче резбата е 3мм дълга и в алуминий според мен не е достатъчно. О-пръстените ще ги сменя, добре че имам резервни, дано спре да издиша. Имам усещането че диаметъра на дотиквача е мааалко по-малък от колкото трябва и там не уплътнява, но ако излезе това няма да е лесно за поправяне. Докато разглобявам се чудя, какво е нужно да се промени за да мина на 4.5мм? Дотиквач, цев, ясно. Трансферпорта същия ли е?
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
На моето АТ44 в .177/оригинално/ трансверпорта беше същия като на .22 -> Ф4.2
Стрелях с 16J.
Но като смених цевта направих отвора и по-малък/от оригиналния/, по спомен Ф3.2 - 3.5.
Зависи с какви мощности искаш да стреляш.
Моята я бях "удушил" до мах. 250м/с. :)
 

sts1969

Редовен Потребител
и ме е страх като стягам да не превърти резбата
Недей да стягаш силно тези две болчета защото точно от пренатягане може да ти губи вакуума. Натискат силно цевта на долу и пръстените от долната страна се свиват повече. Аз на моят Хатсан бях добавил още 4 болчета, по 2 от двете страни разположени около цевта през ~120 градуса, така цевта се стабилизира много по-добре в цевната кутия, ето снимки за да добиеш представа:

 

staif

Редовен Потребител
Искам да го подменя, защото е късо и ме е страх като стягам да не превърти резбата. На 4мм болче резбата е 3мм дълга и в алуминий според мен не е достатъчно. О-пръстените ще ги сменя, добре че имам резервни, дано спре да издиша. Имам усещането че диаметъра на дотиквача е мааалко по-малък от колкото трябва и там не уплътнява, но ако излезе това няма да е лесно за поправяне. Докато разглобявам се чудя, какво е нужно да се промени за да мина на 4.5мм? Дотиквач, цев, ясно. Трансферпорта същия ли е?


при мен го имаше този проблем -дотиквача влизаше халтаво в опръстена на цевта а леглото на опръстена бе по широко отколкото трябва да е според оригиналния..сложих една идея по дебел(по тесен ,мисля че беше 5,3 или или 5,4 мм вътрешен) и нямах проблеми-не ми мачкаше полите на чашките..сменил съм няколко дотиквача оттогава и си карам все с такива опръстени..
 

xpresident

Редовен Потребител
Със болтчетата дето фиксират цевта нещата се изясниха - едното трябва да е по-късо, защото иначе пречи на оста дето държи барабана. Смених О-пръстените на цевта, на дотиквача и на трансферпорта. Резултата е близак до 0. Слабо, но издиша.
 

staif

Редовен Потребител
за да разделиш възможноста от къде може да е -преди да монтираш цевта с цевната кутия към ударната група трябваще да всмукнеш като запушиш отвора на порта с пръст и чак тогава да зглобиш към останалото..случвало ми се е да прережа задния опръстен на цевта при зглобката ..ако не е от там, търсиш проблема в порта и външните опръстени на клапанното тяло..за друго не се сещам
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
За да разбереш от къде. Трябва да провериш сглобка по сглобка....
1. Цев-цевна кутуя... Като запушиш трансверпорта с пръст. Издиша ли, е от о-прустените на цевта или този вътре в нея/за дотиквача/.
2.Пушката събрана, но без навит цилиндър... Пъхаш малкия пръст там където се навива цилиндъра, за да запушиш входа на трансверпорта. Издиша ли, е от 2-та опръстена на самия трансверпорт.
3. Навиваш цилиндъра и повтаряш процедурата... Издиша ли, е от външните о-пръстени на БК или от о-пръстена на иглата на БК.
ПП.
Надявам се, че съм бил полезен.
Опа... Писали сме едновременно с колегата @staif
 
Последна промяна:

krasiml

Потребител
Със болтчетата дето фиксират цевта нещата се изясниха - едното трябва да е по-късо, защото иначе пречи на оста дето държи барабана. Смених О-пръстените на цевта, на дотиквача и на трансферпорта. Резултата е близак до 0. Слабо, но издиша.

Няма никакъв шанс да пречи на оста на барабана . В същия отвор се завива болта на механичния мерник , за това е по-късо. Иглата бих я изключил , защото ако изпуска ще се губи налягането в цилиндъра .
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Не е изключено да има сериозен луфт между цевта и отвора на цевната кутия. При стягане цевта се измества надолу и тъй като и от към дотиквача има сериозен луфт е възможно буквално да се отвори въздушна междина между дотиквача и о-пръстена отдолната страна.
Светни с нещо силно край дотиквача /барабана ако има/ и погледни отпред през цевта да я видиш дали не свети от долната страна.
 

xpresident

Редовен Потребител
Не е изключено да има сериозен луфт между цевта и отвора на цевната кутия. При стягане цевта се измества надолу и тъй като и от към дотиквача има сериозен луфт е възможно буквално да се отвори въздушна междина между дотиквача и о-пръстена отдолната страна.
Светни с нещо силно край дотиквача /барабана ако има/ и погледни отпред през цевта да я видиш дали не свети от долната страна.
Ми няма, влиза съвсем плътно. Теста с хартийката показва че при изстрел не духа от никаде. Сменил съм о-пръстените на цевта, дотиквача, трансферпорта, другите на клапана са сменяни преди около 1000 чашки. Трансферпорта си влиза идеално, уплътнениата му са си на мястото. Няма да го бутам повече, пушката си стреля добре.
 

lynx

Редовен Потребител
Ако го пуснат на нормална цена, ще има купувачи.
Малко са прекалили с милитъри дизайна, но не е чак толкова зле :)
 

DeadShot

Редовен Потребител
Колеги,преди малко монтирах пружина на ударника 1.6мм,като извадих болта за реглаж и ударника стана 32грама(за съжаление иска рязане за да стои свободно ударника).Монтирах и пружина 1.2мм тел на клапана но я монтирах с ОРИГИНАЛНАТА пластмасова тапичка.Иглата стана невъзможна за натискане с пръст.Натисках многократно иглата в равна,твърда повърхност докато тялото на клапана опре в нея и тапичката не поддаде и милиметър (предполагам е безопасна за монтаж в пушката и налягането ще я натиска допълнително?).Отплеснах се- Та според вас кой е по-добрият вариант-Да скъся пружината на ударника и да "хлопа" или да я оставя така с лек натяг?
 

fishermaniac

Потребител
Има зависимости,които разбрах докато оправях моето ат-според мощността трябва да се утежни ударника,.Иначе е невъзможно да се вкара в плато,особенно от 200 бара,пък и без преразход,просто мисия невъзможна.Друг важен момент е че хода на ударника също трябва да се регулира,оригинално е много дълъг хода,което също трудно вкарва в плато,защото инерционните сили когато налягането се промени пак не са добре за платото.Третото е че без да сложа още една пружина на ударника така и не влизаше в плато от 200 бара.И резултата е -ударник 70 грама,ход 11 мм,две пружини на ударника,без натяг,но и без хлопане,плато от 200 бара ,52 джаула.
 
Нагоре