Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

lynx

Редовен Потребител
На тая снимка фаската изглежда идеална за заводска фаска на Хасан.
Обаче манометъра наистина убива рибата :mad:
 

lynx

Редовен Потребител
Ако е мой тоя резервоар, ще мисля да направя някаква капачка за да скрия карантията на манометъра.
Или в краен случай ще облепя с бояджийска лепенка стъклото като ще остане само скалата открита а останалото с черен спрей мат.
Виждал съм подобни манометри, на които само използуваемата част от скалата е открита и е приемлива гледка.
20151006_214746.jpg
 

DeadShot

Редовен Потребител
Lynx,манометъра на тва турско ЛАЙНО му е последния проблем!Сега се прибирам от стрелби.На първия резервоар още пълен с турски въздух на 130 бара се чу едно "фъсссс" от цевта и налягането падна на до край... Дръпнах ударника в заредено положение фъскането намаля ама файда ЙОК.Айде пак у филма.....
 

lynx

Редовен Потребител
Да, клапана трябва да се оправи.
Нормално е да изфъщи но на много по-ниско налягане.
Може и само с чистене да се оправи, все пак е нов резервоара.
Издишащ резервоар го оправих така преди време и не се наложи разглабянe:
Свален резервоара от пушката го натъпках на 200 бара, после няколко удара с чукче по иглата да издуха боклуците и спря да съска :)
 

sts1969

Редовен Потребител
Нищо чудно резервоара да е пълен с мизерий още от завода, изпразни го, отвори го и го почисти много добре заедно с всички гумени пръстени.
 

DeadShot

Редовен Потребител
В момента е разглобен.Почистих о-пръстена на иглата,проверих и полиамида с О-пръстена и той е наред,даже сложих друг имах резерва.Фъска яко и това е.

Смених иглата и тарелката и спря да фъска от към БК... Само че сега се разфъска от към зарядния клапан :D :D :D Нямам думи за тия турски боклуци.

Хатсан повече НИКОГА!
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Ако има на пушката от полупрозрачните бели о-пръстени, махай ги без жал.
 

DeadShot

Редовен Потребител
След като успях да си поема въздух (с помпа съм :wall:) всичко вече е ОК.Оказа се,че ми прави въртели от иглата.Дори след полиране не спря да пуска и я подмених с друга.Ето и една изненада от комшиите за по интересно -

Ето го и новият манометър.Естествено омазан с нещо си-

 

sts1969

Редовен Потребител
Смазката е в повечко, но струва ли ми се... или найстина едната дупка преди трансферпорта е запушена (неразпробита до край) ? :eek:
 

DeadShot

Редовен Потребител
Не ти се струва.Пробита е,но просто не е почистена и е останала люспа.Побутване с игла оправи нещата.Затова качих и снимка.
 

Б.Богданов

Потребител
Чета тази тема и си мисля, явно аз съм един от малкото, който си е купил асан БТ65 .25 от магазина и съм имъл късмет. От кутията, на механични забиваше дупка в дупка на двадесетина метра. Вярно, има голям преразход на въздух, но работи приемливо за асан.
Взех пушката през май 2014. На въздушния цилиндър пише, че е произведен през 2013-та
 

staif

Редовен Потребител
нормално е да изпуска ако вътре гравитират струшчици..всичко си иска ръчичка но като се барне става добра пушка
От два три бондака нагоре заосенъците им са по малко ;)
 

DeadShot

Редовен Потребител
И моята стреля много точно от порядъка на 20-25мм на 50м.Ядосах се защото цилиндъра е поръчан нов преди 2 дни.Клапана взе да изпуща защото О-пръстена на щуцера се е прерязал и е влязло парченче в клапана...

Какъв е размера на О-пръстена на щуцера на ат44?
 

sts1969

Редовен Потребител
Частите за Хатсан, който се поръчват отделно по поръчка от заводската окомплектовка на пушката, почти винаги са с много лошо качество. Острите ръбове не са зачистени и режат като с бръснарско ножче о-пръстените. Непременно е трябвало да го разглобиш до "последното винтче" и да го почистиш и зачистиш заусенъците преди да го монтираш на пушката. ;)
 

Б.Богданов

Потребител
Аз не съм изненадан от лошото качество на клапана, а от много по-рядко се срещащото се наличие на подобна дулна фаска. @lynx има право! За Хатсан това си е направо висококачествена изработка.
Ще снимам моята "фаска" на БТ-то. Представлява един ръбат конус започващ от ръба на цевта до отверстието и. Не съм я полирал с идеята да отклонява въздушните потоци в страни от полата от чашката. Не знам, колко е валидна тази теза за неполираните отверстия на цевите, но като чели работи.
От доста време планирам да потърся спец да ми изработи една качествена фаска, въпреки че пушката показва отлични резултати и в този си вид.
 

krasiml

Потребител
Какъв е размера на О-пръстена на щуцера на ат44?[/QUOTE]

Аз ползвам 4,5х2 . Не знам дали това е точния размер ( не намерих никъде информация в мрежата ) , но вършат работа . Също така съм ползвал и 5,28х1,78 .
 

dberov

Редовен Потребител
Цев на БТ65 в кал .25 с фабрична фаска преди да се направи нова. Това е преди около месец.

DSC05725.JPG DSC05726.JPG
 
Нагоре