Пушките на STEYR

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Тази "спица" е зрителна измама...
Отражение на светлината от цилиндъра към долната част на цевта.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Искам в темата да кажа на всички интересуващи се от Щаер за невероятния съпорт на фирмата Щаер Спорт към собствениците на техни продукти.
Аз имах проблем с цевта на моя Щаер ЛГ110- ФТ .
След като открихме проблема писах писмо директно до Щаер Спорт - Австрия (мейла от сайта им) Написах мейла в 19 часа вечерта , на другата сутрин в 10 часа имах отговор лично от Главния инженер на Щаер, че ще тества цеви и ще ми изпрати нова тествана цев абслолютно безплатно и се извинява и много съжалява за проблемите, които съм имал с тяхна пушка - само да съм му прател сдреса си за получаване в България. Писа ми след като получа новата цев - да му пратя старата, за да може за тях си да знаят какъв е проблема. Веднага пратих адреса си. След обяд на същия ден получих нов мейл от служител на Щаер че новата цев ми е изпратена, заедно с линк и тракинг номер на пратката и също с извинение за неприятностите с техен продукт. Цевта пристигна за 4 дни до вратата ми без да давам и стотинка. Аз коректно им изпратих старата цев.
Новата цев беше опакована много добре, като я отворих вътре бяха приложени 2 картончета от тестовете на цевта. На едното картонче имаше 3 групи с JSB Екзакт на 50 метра и записана скорост 237 м.с , на другото картонче - 3 групи с JSB Експрес на 50 метра със скорост 247 м.с.
Та искам да кажа, че фирмата има безупречен сервиз - не са ми искали нито документи за покупка , нито нищо - само посочих номера на пушката си. На практика за 24 часа от пускане на писмото им към тях, новата цев пътуваше към мен, като не платих нищо.
Та ако имате някакви съмнения относно потдръжка от страна на Щаер Спорт - независимо гаранционен или не, може да не се притеснявата - потдръжката е повече от отлична и не оставя никакво съмнение , че работите с реномирана фирма - уважаваща клиентите си и потдържаща продуктите си.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
От преки и непреки впечатления от сервиза на Steyr, дори и за миг не бих се осъмнил в написаното от теб.
 

andi

Редовен Потребител
Адмирации за Щаер - така са доказва премиум класа и премиум цена . Подобно отношение съм виждал и при Фаинербал .
Това е потвърждение на твърдението ми , че пушките се делят на т.н. "Олимпийски" (континентално Европейски производители с традиций) и всички останали :cheers:
 

vanko

Редовен Потребител
Взе да ви светва лампичката,така като гледам. Писал съм го и пак го казвам!
За мен това е перфектната пушка! Проста като устройство и лесна за експлоатация.С две думи е конструирана да служи вярно в продължение на много години. Можеш да правиш всевъзможен тунинг,ъпгрейд,пренастройки или фейслифт, без да нарушаваш оригиналната конструкция. За това и изключително рядко се появяват на пазара "втора ръка" а ако се появят-изчезват бързо.
Няма развален Щаер!!! А ако имаш някакви претенции,можеш да разчиташ на много коректен фирмен сервиз,освен ако не си подхождал крайно душмански с пушката.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Няма развален Щаер!!!

Петко Бочаров ти праща поздрави с една негова крилата фраза...
За да се убедиш в правотата му, отиди на някое Световно по ФТ! Само се моли частите да не летят към теб, както към кофичката под тезгяха на "онзи с чука" (който е бил знае защо).
 

cdman

Администратор
Освен горена писаното за сервиза по E-маил, от моето посещение на 2 световни подред по ФТ , видях единстствено фургон на Щаев - в който техни специалисти отстраняваха и тестваха безплатно всичко свързано с техните пушки. Не видях на нито една друга фирма такова нещо :)

Отиваш там с въпрос, човека ти мери пушката на хроно. Ааа - нещо с редуктора проблем, вади нов - сменяте , тест - всичко идеално - айде чао - не плащаш нищо!

Какъв по хубав сервиз от този - на момента и то точно на най-напеченото място.
 

vanko

Редовен Потребител
Петко Бочаров ти праща поздрави с една негова крилата фраза...
За да се убедиш в правотата му, отиди на някое Световно по ФТ! Само се моли частите да не летят към теб, както към кофичката под тезгяха на "онзи с чука" (който е бил знае защо).

А за теб поздравите са от бай Дончо "бръснаря" от горната маала,дето не е виждал пушка в живота си,камо ли Щаер!
Аз на световно не съм ходил,нямам и намерение.Само знам че имам пушката от доста години и ми е служила вярно и без никакви проблеми. А какви части хвърчали не знам но на бръщолевиците ти няма как да вярвам. Разправяй ги на някой друг,който не се е докосвал до Щаер!
 

dilom08

Редовен Потребител
Няма нещо, което да не може да се развали или да няма дефектна част и тн. Важното е, като писа Васко, а и много други, че обслужването е на ниво. Иначе дали Щаер е пушката на пушките за всички времена, не е редно да се натрапва на всички. Всеки си има вкус и предпочитания.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
А за теб поздравите са от бай Дончо "бръснаря" от горната маала,дето не е виждал пушка в живота си,камо ли Щаер!
Аз на световно не съм ходил,нямам и намерение.Само знам че имам пушката от доста години и ми е служила вярно и без никакви проблеми. А какви части хвърчали не знам но на бръщолевиците ти няма как да вярвам. Разправяй ги на някой друг,който не се е докосвал до Щаер!

Аз и не го пиша, за да те убеждавам точно теб в нещо!!! Който се интересува, чел, ходил, виждал и прочее, знае.
Това не значи, че Щаер не са едни от най-добрите пушки на пазара за нашето хоби. Инак със здраве си я ползвай и никога да не пипаш нищо по пушката и да те надживее.
А пушка никога не съм виждал. Даже не знам от коя страна се хваща.:-[
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Аз лично си харесвам много Евата, но според мен Щаер е по-добрата пушка. Единствено визуално не ми харесва, но вкус другар няма.
А за сервиза и няма да коментирам само + съм чувал.
 

go_panch

Потребител
А за теб поздравите са от бай Дончо "бръснаря" от горната маала,дето не е виждал пушка в живота си,камо ли Щаер!
Аз на световно не съм ходил,нямам и намерение.Само знам че имам пушката от доста години и ми е служила вярно и без никакви проблеми. А какви части хвърчали не знам но на бръщолевиците ти няма как да вярвам. Разправяй ги на някой друг,който не се е докосвал до Щаер!
А ти до колко други пушки си се докосвал? Имал ли си ПЦП от HW, FWB, Daystate, AA, FX, Theoben, Anschutzи т.н?
Румен:
Аз лично си харесвам много Евата, но според мен Щаер е по-добрата пушка.
Ванко:
Така е,много си прав!
Кога си стрелял с ЕВА или FT Щаер, че да знаеш колко е прав Румен? Защото за FT може и да е прав, ама за ловни пушки не смятам че Щаер е най-добрия избор.

И преди да почнеш да ми разказваш за Щаер, си спомни че и аз съм имал Щаер ( и то ФТ модела, който е най-разпространената пушка в своя клас а не като твоята ловна недомислица (еднозарядна, тежка, без quick fill, шумна, ниско мощна и т.н). И сега имам пистолет от Щаер, който е прекрасен.

Ванко, минаха вече четири години, откакто си купи пушката. Крайно време е да преглътнеш тези 3000лв, който си дал и да разбереш, че когато някой говори против Щаер, най-вероятно не плюе директно теб.
Щеше да е забавно, как спориш с Божидар ако не беше тъжно как се излагаш.

Жив и здрав бъди и ще почерпиш за съвета :)

Моля мнението ми да НЕ се трие, защото някой, който чете този форум с цел информация, ще вземе да повярва на "миродавните" мнения на Ванко и ще се разочарова в последствие.
 
Последна промяна:

vanko

Редовен Потребител
Май нещо не си в час ти! Мерси за съвета но като гледам колко неща са ти ясни......не го искам! Кога си хващал моя Щаер ти че да знаеш колко е тежък? Бях ти казал веднъж но ти явно си късопаметен! Щаера ми е 42дж на макс и това за теб е маломощна пушка! Това че няма quick fill не е никакъв недостатък. За какъв недостатък ми посочваш ти че била еднозарядна. Шумна е но ако питат тебе,не си стрелял с нея и не знаеш за да се изказваш така неподготвен.Имал съм много повече пушки през годините и Пружинки и ПЦП-та,нямам такава богата жена като тебе да ми купува квалитетните които изреди но при всички случаи са повече от твоите като ти гледам годинките. Не си ми критерий,не си ми и интересен Го-пънч! Аз не ти обсъждам пищова по причина че не ми е ясен,не го прави и ти,щото като гледам какви си ги написал....Има друг Щаер който е ловен,моят не е,и тук изпадаш в безтегловност.
 

go_panch

Потребител
Май нещо не си в час ти! Мерси за съвета но като гледам колко неща са ти ясни......не го искам! Кога си хващал моя Щаер ти че да знаеш колко е тежък? Бях ти казал веднъж но ти явно си късопаметен! Щаера ми е 42дж на макс и това за теб е маломощна пушка! Това че няма quick fill не е никакъв недостатък. За какъв недостатък ми посочваш ти че била еднозарядна. Шумна е но ако питат тебе,не си стрелял с нея и не знаеш за да се изказваш така неподготвен.Имал съм много повече пушки през годините и Пружинки и ПЦП-та,нямам такава богата жена като тебе да ми купува квалитетните които изреди но при всички случаи са повече от твоите като ти гледам годинките. Не си ми критерий,не си ми и интересен Го-пънч! Аз не ти обсъждам пищова по причина че не ми е ясен,не го прави и ти,щото като гледам какви си ги написал....Има друг Щаер който е ловен,моят не е,и тук изпадаш в безтегловност.
Извинявам се за твърдението, че пушката ти е тежка! Сега видях, че е 2.9кг, което не е много и явно съм се бил объркал!
Добре е, да не споменаваш кой е по-възрастен, защото възрастта е само недостатък! Щом досега не си схванал явната самоирония с купуването на пушки от жена ми, явно доста неща не схващаш.
Че пушката ти е ловна, казват Щаер а не аз.
Щом quick fill не е недостатък, защо всички ловни пушки го имат и дори Щаер започнаха да слагат. 42дж. пушка без никакъв заглушител е шумна, особено с големия преразход на Щаер (ако на теб не е шума, значи имаш проблем със слуха).
 

vanko

Редовен Потребител
Нямам проблем все още със слуха за моя радост.Пушката не я намирам за шумна и пак ще ти кажа,не изказвай мнение преди да си стрелял с нея.Чудя се до каква степен си адекватен като пишеш постовете си или се мислиш за някакъв капацитет в този форум.Steyr Hunting 5 е ловния вариант като на Макса.И си взел да ми казваш да прежаля тези 3000лв,не са толкова...няма да ти обеснявам.Парите са мои и акъл от теб не искам.Пушката ми служи доста години без никакви проблеми,кефи ме максимално и се чудя какъв си ти да ми даваш каквито и да са наклони.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Алоо спрете се бре... Убави ора, а глей как се дрънкат. Трябват мероприятия на които да се виждаме по-често. Когато хората се познават само от форума изграждат съвсем различна представа един за друг... Всеки има по нещо вярно в думите си. Каквото и да се казва на световното сигурно 80 процента от пушките са Щаер. Това говори повече от всичко друго. :cheers:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Жалко, че технически е невъзможно да заснема сесиите от двата дни тук и не само на двете групи пред и зад мен по трасето. За съжаление "бус-а" го няма тази година, че да отделя 15-минути да пооператорствам. Пак казвам, че Щаер са едни от най-добрите и със сигурност най-разпространените, но има едно голямо"НО"!
Успех на всички и не се карайте за едните пушки!!! Всеки си има неговите обективни и субективни доводи да направи своя избор! Аз лично съм избрал конструкцията с възможен само един единствен проблем.
И за да не бъда голословен ще кажа какво съм правил по пушката ми: 4-5 пъти съм сменял редуктор. Накой ще каже:
- За колко изстрела? Е това ли е здрава пушка!?".
- Като изхабиш един цял спусък, че да не може да задържа вече от стрелба, ми кажи какво друго си правил по твойта пушка!

И най-важното е да си уверен в пушката си според мен!
 
Последна промяна:
Нагоре