Пушките на STEYR

lynx

Редовен Потребител
Васко, пробвай го и с намазнени чашки дали ще събере още групите на 50 метра.
Пацо-Сър Джон стреля със смазани чашки с неговия Щаер ЛГ-110, явно при него това има ефект.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Васко, пробвай го и с намазнени чашки дали ще събере още групите на 50 метра.
Пацо-Сър Джон стреля със смазани чашки с неговия Щаер ЛГ-110, явно при него това има ефект.

Aз все още тази цев не съм я пробвал на 50 метра, но намирам някаква логика в това да смазвам чашките - ще поясня. Още докато търсех проблемите с предната цев си писах лични съобщения с няколко англичани стрелящи с щаер, това което разбрах от тях е, че нарезите на цевта на Щаер в 4,5 мм са доста по остри от нарезите на други цеви. Това, като разсъждавам довежда до по-дълбоки или остри нарези направени върху чашката, съответно и по голямо зацапване на цевта...от там като се нарязва чашката при по силното "захапване" от цевта при изстрел, тя (чашката) се деформира повече , тази деформация при зацапване на цевта води до по-голямо дебалансиране на чашката в критичните метри (45-50 метра). Затова те ми говореха за разработване на цевта след 3-4 хил изстрела, като при почистване прекарват и по един тампон с по-агресивната и леко абразивна синя паста на VFG - това сигурно полира до някаква степен много финно нарезите и след време цевта става по-гладка и започва да стреля по-добре защото по малко деформира чашката, а и зацапването на нарезите не е така голямо и съответно вече чистят по-рядко и спират синята паста. Та едно миене и мазане на чашките при тези остри нарези може да е от полза за по-свободното минаване на чашката и по-малкото замърсяване на нарезите. Това не проблем за калибри 5,0 и 5,5, а явно оказва влиание само на по малката чашка в 4,5 мм.
Но пък забелязвам , че новата ми щаерска цев е с малко по-различна фаска от предната ми цев, а и инженера на щаер ми писа преди да ми я прати , че е от нова партида новата цев и тъкмо правел тестове на тази партида. Та знам ли може да е по-различна - разбира се ще пробвам всички варианти, както трябва да пробвам и различни партиди чашки.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Такъв хамстерчок няма ли кой да изработи? Бих инвестирал ... Просто нямам необходимите условия тук. Нито време, нито майстори, нито материали..
 

Attachments

  • steyr.jpg
    steyr.jpg
    81.9 KB · Прегледи: 112

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Аз също искам регулируем хамстер....на Паната е хубав ако пази чертежи или даде модел да поръчаме няколко ще ни излезе по тънко.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Някой да има идея откъде могат да се поръчат пълнители за Щаер на нормална цена? Само в краен случай ще прибегна до Дайканеца.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Инвестирай направо в лентов Наборееее, иначе от тия петачета един джоб не мой ти стигна като ти се достреля.:D
 

lynx

Редовен Потребител
Ама то наистина може и на коляно да се направи туй блокче с дрелката :D
Като го гледам, доста фрезисти ще го копират 1/1 без да са нужни свръх умения и висш пилотаж.
Само анодиране ще е задължително, за да не стои като самоделка.
Аз даже бих го направил малко по-дълъг с 8 или повече гнезда за чашките.

magazijn-steyr-lg110-hunting-5-5.5mm.jpg
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Ама то наистина може и на коляно да се направи туй блокче с дрелката :D
Като го гледам, доста фрезисти ще го копират 1/1 без да са нужни свръх умения и висш пилотаж.
Само анодиране ще е задължително, за да не стои като самоделка.
Аз даже бих го направил малко по-дълъг с 8 или повече гнезда за чашките.

magazijn-steyr-lg110-hunting-5-5.5mm.jpg

То и аз щях да прибегна към някой да ми го направи. Та относно пълнител с повече гнезда, смятам че пружината която позиционира пълнителя ще се опъва доста повече. Едно гнездо в повече може да се направи/така мисля аз/но не и повече,може да се скъса пружинката която избутва самия пълнител.
Макс дай ми единия пълнител,и до седмица ще имаш 1:1 същите пълнители/колкото бройки желаеш/
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Не бих правил повече гнезда, че току виж се върнала в източния райх заради някоя пружинка. Иначе и на мен не ми изглежда труден, но се изисква много голяма точност, тъй като ги стреля от пълнителя. Да не почне да ги плюе и да изпадаме в размисъл, какво аджаба и стана на пущината.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Съгласен съм с всичко горенаписано. Затова и реших все пак да поръчам оригинални.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Съгласен съм с всичко горенаписано. Затова и реших все пак да поръчам оригинални.
По-доброто решение!
Павката е прав. Колкото и елементарно да изглежда, необходима е много висока точност при изработката.
То затова щаера си е щаер. Всичко изглежда много просто и профанско, но като тръгне да импровизира човек и ...греда, ама голяма.
Говоря от личен опит.
 
Нагоре