Пушките на STEYR

kid

Редовен Потребител
ФТКС
скорост 240м/с
чашки 0,547->4,52
/нищо , че в документацията прострелката е с 0,510/

Една снимка от първите ми изстрели с тази при монтиране и настройка на оптиката.
https://www.dropbox.com/sc/axnzr9nuddpcpi2/AACRWaqhbUBxk8BgaLSzz9Z9a

Мисля, че няма какво повече да искам от пушката...
 
Последна промяна:

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
А Коки тя моята е с заводска прострелка с екзакт 0,547 и има група 9 мм на 50 метра, но като я взех пусхах един изстрел през хроното и видях че стреля с 255 м.с , та врътнах и я намалих тогава на около 241 пуснах още 4 броя и беше ОК (та не се знае как са правили прострелката де ...на каква скорост)
Ама както и да е, оказва се че не съм открил топлата вода
Позачетох се в английските форуми и на доста места забелязах че препоръчват да се настройва на 11-11,3 фпе, вместо на около 11,6 - 11,7. Или на скорости с екзакт 0,547 грама около 770 - 775 ф пер сек. , което идва 235-237 м.с. На тази скорост стреля с Щаера си и Конър МакФлин
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
И те ли???
....
....
Неее, просто "Очень умелые ручки"
 

Attachments

  • Фото0149.jpg
    Фото0149.jpg
    354.9 KB · Прегледи: 117
Последна промяна:

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Руснаците отдавна се "гъбаркат" и с тези пушки...;)
 

FreeMan

Редовен Потребител
Така с Крикетския приклад щаера е по харен.
Ще взема и аз да си спретна един :D
Продават ли щаери без приклади?
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Варга, за Хънтинга 5 пише че ФАК не може да изнася. При Хънтинга 5 Аутоматик в 5.5 пак ФАК обаче не го пише. Дали може да му се поръча? Ако някой има добър контакт с него, нека го попита.
http://www.euroshooting.eu/en/index.php?detail=TSAUT
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ей сега да си изпие кафето и ще го чуя...
.... Та работата е твърдо НЕ за над 16 Дж. Накратко:
Не може да направи експорт над 16 Дж, без съответното разрешително от Полицията в Б-я и съответното в Чехия. У нас не знам каво разрешително ще ти издадат, като не се изисква такова, защото е само уведомителен режима над 24Дж.
И съответно като няма Български документ, няма как да поиска и насрещен Чешки, необходим му за експорта.
Съжалява, но не може да помогне дори и със тристранна сделка - демек да фактурира на българска фирма. Затегнат бил режима и не иска да си изгуби лиценза заради една пушка.
Остава вариант директно от Фабриката или през друг доставчик.
:sorry:
 
Последна промяна:

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Така с Крикетския приклад щаера е по харен.
Ще взема и аз да си спретна един :D
Продават ли щаери без приклади?
Може да си поръчаш само механизма в 16 дж + поръчваш един фак редуктор и една пружинка и за 5 минути става фак пушка и обратното 16 дж пак за 5 мин.
П.П. Става дума за лг110
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Ха, виж ти! Цената му е добра, но не знам дали това е късия или дългия резервоар(по-скоро е късия), а и май няма куик-фил, за което се плаща допълнително, но пък държа да ги имам. Но това не е полуавтомата май.
 

lynx

Редовен Потребител
В магазина на Армада работи само една самотна, флегматична леличка.
Останалите служители са "баровци" и никога не са по работните си места :)
Те са ловджии и е под тяхното достойнство да ти вършат работа за някакъв си Щаер от 4 бона.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Макси, нали знаеш, че чашката от пълнителя се издухва директно в цевта като при една друга....корейска марка.
Надявам се да не е същото недоразумение, австрийски инженери са все пак..
По-добре да се поразровим за отзиви на потребители първо, щото рекламките са готини, но знае ли човек!?
Иначе за придобиването - нямаш дертове, възможности бол.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Знам Пацо! Но все пак е Щаер, а и вече имат достагодишен опит с пистолета LР50, за който съм чел и гледал само суперлативи. А и няма да я ползувам за бенч-рест!;) Иначе за нея засега няма много инфо, не се е много разпространила още явно.
 
Последна промяна:

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Тъй де, ама с пищака да стреляш, да стреляш - колко далеч да стреляш?!
Самата концепция нещо не ми вдъхва доверие като задоволителна точност на по-големи дистанции.
Рисковете са доста.
Макар че от друга страна, за другите модели пушки чашката се слага на ръка в цевта, съответно върху нарезите.
Колко по-прецизно да е!!??
Ще ръчна тук-там да видим каква е работата и ще пиша пак.
 
Нагоре