Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

ToHKa

Редовен Потребител
Днес ще ида до оръжеиния,имат АТ тактикал ,и ако и то има стеснение после кво да те правя Lynx ? ;)

"Неравностите" почти не се виждат с просто око :) ...но може някой друг да им доставя цилиндрите :D
 

lynx

Редовен Потребител
Предавам се! Няма смисъл! :wall:
Ако ти е скучно може да потъсиш назад в темата е дискутирано по въпроса, доста хора са с поръчкови резервоари на АТ без "конуси".
 

ToHKa

Редовен Потребител
;)
Както и да е,стига спорове,не отричам разлики и аномалйи :)
Поздрави :*
 

sts1969

Редовен Потребител
И моя е така.
Освен това sts1969 се оказа прав, въпроса за криво разпробита цевна кутия отпада, крива е цевта. И то не в задната част, а цялостно.
Много от марковите цеви имат подобна кривина, тя се отстранява на ръчен стенд като цевта се поставя да стъпи в двата си края на съосни лагети за да може да се върти на ръка на тях, а по средата на цевта опира осезател на микрометър. При бавно въртене на цевта, микрометъра отчита каква е разликата в гърбицата на цевта и с ръчната преса на стенда веднага на место се натиска от горе цевта докато се изправи кривината. Имаше много хубав клип за изправяне цевите на FX. :cheers:
 

ToHKa

Редовен Потребител
Виждам ,че ви смущава и това , ето малко от моето АТ :)

Буквално преди да го продам реших да проверя защо растоянието при входа с цевната кутия беше 2-3 милиметра, а на края към осмицата 5.5 (слагаш една чашка под цевта на страни ) :)
Махнах я и я търкулнах по масата ...... б***ти бумеранга ..... направи 2-3 завъртания с подскачане и до там, беше уникално изкривена, дали от някакъв напън или нещо друго незнам, но нямаше и значение защото пушката беше бръснач. Тези изкривявания не са почти от никакво значение, важното е последните 3-4 сантиметра да не са криви,при изхода . (разбир се ако има изкривявания в 2 разлини посоки на гъсто се получава неравномерно прорязване и деформиране на чашките).

Стрелят ли ви точно пушките ? ако сте доволни не пипайте нищо , ако се опитате да изправите цевта с подръчни материали (не както е посочил sts1969) направо купувайте нова след това :) Няма да постигнете изправяне на деформирания участък,става изкривяване на друго място - демек хармоника :)

Поздрави на всичкииииии :)
 

xpresident

Редовен Потребител
Стрелят ли ви точно пушките ? ако сте доволни не пипайте нищо , ако се опитате да изправите цевта с подръчни материали (не както е посочил sts1969) направо купувайте нова след това :) Няма да постигнете изправяне на деформирания участък,става изкривяване на друго място - демек хармоника :)
И през ум не ми е минало да я изправям с подръчни материали. А проблема не е в това дали пушката стреля, а в това че трябва да подлагам на две места картончета под монтажите на оптиката. Не са проблем и картончетата, а това че с тях монтажите не са съосни с тръбата, опират на ръб и я кривят като стегна болчетата. Сега смятам да завъртя цевта така че кривината да остане само във вертикалната равнина.
 

anibis

Редовен Потребител
На струг много лесно се изравя цевта.
Последно изправях една цев от 135-ца в 6.35мм
Слага са цевта на центрика и с ножодържача,и обърнат нож на обратно, се натиска изкривения участък в противоположната страна.
 

sts1969

Редовен Потребител
И през ум не ми е минало да я изправям с подръчни материали. А проблема не е в това дали пушката стреля, а в това че трябва да подлагам на две места картончета под монтажите на оптиката. Не са проблем и картончетата, а това че с тях монтажите не са съосни с тръбата, опират на ръб и я кривят като стегна болчетата. Сега смятам да завъртя цевта така че кривината да остане само във вертикалната равнина.
И аз от начало подлагах между тубуса и монтажа, после под самият монтаж...докато ми светна че трябва цялата шина да е повдиганата от единият край, там където конструкцията позволява. Сега шината ми е повдигната от задният край с 0.5мм. по средата минава на 0.25мм а отпред излиза на нула... и всичко си заспа. :cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
Е не мога да се сетя, довечера ще я сваля и ще разбера
Ще ти избяга отвора за въздуха от трансферпорта.

Миро, знам за наклона на оригиналната шина, но не всеки може да си позволи 200-300лв за "Щаерска" шина. :-[
 

anibis

Редовен Потребител
Ще ти избяга отвора за въздуха от трансферпорта.

Миро, знам за наклона на оригиналната шина, но не всеки може да си позволи 200-300лв за "Щаерска" шина. :-[
Светльо въобще не става въпрос за цената на щаерската шина,това го постнах за да се види наклона.
 

ToHKa

Редовен Потребител
xpresident направи 1-2 снимки ако не ти е проблем да погледнем :)


На струг много лесно се изравя цевта.
Последно изправях една цев от 135-ца в 6.35мм
Слага са цевта на центрика и с ножодържача,и обърнат нож на обратно, се натиска изкривения участък в противоположната страна.

:D :D
 

xpresident

Редовен Потребител
xpresident направи 1-2 снимки ако не ти е проблем да погледнем :)
Трудно ще е да се види на снимките, които мога да направя, но цевта е крива. Свалих я, като я допра до права линия се вижда кривината с просто око. Другото е че са 'наядени' О-пръстените, вероятно при монтажа. Ще търся начин да се изправи.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
xpresident направи 1-2 снимки ако не ти е проблем да погледнем :)




:D :D
Кое е смешното ? Цеви се изправят ако знаеш как и с подръчни средства стигa да знаеш как и къде да натиснеш. Аз също съм изправял цев на първия ми хасан, и си стреляше пак по същия начин както и преди това, а беше станала на банан преди това.
Най-точно се се проверява с калибър за праволинейност, който трябва да минава през канала на цевта свободно без да се запира или намалява скоростта при пускане (цевта се държи вертикално и се пуска калибъра), и ако се търси прецизност бая играчка пада ;)
 

sts1969

Редовен Потребител
Пръстените се нараняват когато минават през малките дупки за застопоряващите болчета от горе, много внимателно се прекарва с въртеливи движения през тях като преди това се смажат леко със силиконова смазка.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Пръстените се нараняват когато минават през малките дупки за застопоряващите болчета от горе, много внимателно се прекарва с въртеливи движения през тях като преди това се смажат леко със силиконова смазка.

За целта се взима един молив/примерно/ навива се фина шкурка и се обират осенаците поличени при разпробиването.
Също така се "хващат" и ръбчетата на леглата на о-пръстените на цевта. За да не режат.
И веднъж вкарана и стегната не виждам причина да се вади цевта отново.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Понеже ме питаха дали имам чертеж на тапата на БК.
Та затова го прилагам и тук.
 

Attachments

  • TAPA BK.png
    TAPA BK.png
    140.7 KB · Прегледи: 89

xpresident

Редовен Потребител
Някой да има немонтирана цев за ат44 (обикновена, не long или заглушена), трябват ми малко размери - габаритна дължина и скица на края с резбата за СМ
 
Нагоре